Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Мотики и други градинарски инструменти

Recommended Posts

Жоро

Да, явно търмък е старата диалектна дума, странно как тук не е позната. Чапа знам, но чапа е особен вид мотика, един среден размер такъв. Сякаш и за малката мотичка имаше специална дума, но съм я забравил.
Иначе като се наложи ползвам на баба си мотиката от преди поне 50 години, а като гледам колко рядко е, вероятно никога няма да ми се наложи да купувам друга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bronc

Тези от Спиди са ми затрили сапа и пристигна само мотиката.. а ми трябваше за днес, пфу. Не намирам никъде сап Bellota M4 120cm в София..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bronc

Звънях им, но ми казаха, че е само с предварителна заявка. От Спийди разследват къде е. Ако не ми го намерят до ранния следобед, ще поръчам наново за утре. Ще прежаля едни 10 лева..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Как така ще прежали още 10 лв? Платил си нещо, което са ти изгубили?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bronc

Не, не. Няма да ги прежаля в този смисъл, а в смисъла, че ще си взема два сапа за една мотика :) Просто ми трябва за утре, а ако не го намерят ще ми върнат парите. Ако пък го намерят, ще имам два сапа, но докато го намерят мотиката ми трябва да работя.. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Мдааа...

Не се оказа това, което очаквах. Заминава на вилата за картофите. :)

С тоя топуз иска яяяко копан! :D

motika.jpg

Освен това е заточена само на върха, в частта, където пише Белота. Преди да й забуча сапа, мина през шмиргела, да я заточа от двете страни. Ако реша да копам треви, да не маам с тъпото. :>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bronc

Аз ѝ набих един сап от Практикер и ми свърши много добра работа за създаване на вади.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Тия оръдия на труда са ми излишни, ако някой ги иска може да ги получи. Стари и добри са принципно, но не знам дали пък не са твърде стари. Трябва може би и да се наточат.

34787127041_8507ded1a6_c.jpg

И две коси, които според мен стават само за хелоуински аксесоар. 

34755416782_17605a0aa2_c.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Двуострото мотиче ме интересува, ти предполагам няма да идеш насам, та ще трябва Еконт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Мхм, не планирам да идвам скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Част от описанието на тази мотика в Стерадо:

"А иначе мотичката върви без паричката (последната е само за ориентация за пропорции и размери). И още нещо - ако искате да се похвалите какъв хубав инструмент сте си купили, с тази мотика това е много лесно - вързвате я с тел или въже през ухото да виси свободно и всяко удряне по нея с метален или друг твърд предмет би бил като биене на камбана. И изобщо с две думи - Божествена работа!" :)

мотика амба.jpgмотика.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ммхм, красиво изглежда, но аз все още чакам малък чилингтън :( Не съм намерил читава алтернатива на ония цени, освен Белота, за три пъти отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Между другото, търся си нов търмък. Искам някой по-голям. Засега се заглеждам пак по Белота:

търмък.jpg

  • 318 mm (12 зъба)
  • 375 mm (14 зъба)
  • 430 mm (16 зъба)

п.с.: като съпостави белота и чилингтън, по-горе някъде ги бях сложил една до друга и изразих недоволството си от размерите на белотата. Нито веднъж не съм я ползвал. Подарих я.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Големи са им всичките :( Бях харесал тая докато не видях снимка с нещо за мащаб и се отказах - дължина 30 см! Искам такова мотиче, ама да е 20 или надолу!

http://www.rotatex.eu/product/view/796/motika-chapa-bellota-229-a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Ами 30 см е цялата. 15 см идва мотиката и 15 см това другото, дето ако съм аз, ще го отрежа с ъглошлайфа :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Добре де, откъде може човек да си купи  Action hoe ?

755625009524.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Ами да - даже има горе-долу такъв какъвто си го представям: http://www.rotatex.eu/product/view/968/ploskorez-corona-60061

Ти купувал ли си от този магазин - всичко точно ли е? 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

 

преди 8 минути, rururu написа:

Ами да - даже има горе-долу такъв какъвто си го представям: http://www.rotatex.eu/product/view/968/ploskorez-corona-60061

Ти купувал ли си от този магазин - всичко точно ли е? 

Купувал съм една мотика със сап. Нямаше проблем. Но като цяло, май по-скъпички неща продават. Ако не си сигурен, че точно конкретно нещо искаш, може да увиснеш, ако се окаже, че не е това, което си си представял и не ти върши работа. Освен, ако не им го върнеш още при прегледа при куриера. :)

В контакти имат представители една камара. Но не знам магазини ли са, какво са...., евентуално на място човек да погледне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване