Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Бай Ли Шъсей

Зрънцата на гроздето съхнат (още зелени)

Recommended Posts

Бай Ли Шъсей

Днес забелязах че единия сорт грозде (не казвам какъв е сорта, защото не знам, на асмите има 5-6 вида, посаждани от дядо ми и прадядо ми, кой ли не разпитвах, никой не ги знае какви са), от едната страна на асмата преживява това - 

https://photos.app.goo.gl/umwF6CIlJkztz5M83  малко се размазаха снимките, но телефона не успява да фокусира... мисля, че въпреки това се вижда добре

имате ли представа на какво се дължи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Хм, как успя ни една с фокус да хванеш... Да не е щилеме, макар че не ми се виждат никакви болестни признаци? Да не е партенокарпия? Принципно ако не е някое гъбично заразно не бих се притеснявал - рехави чепки = по-добро грозде, това всеки винар ще ти го каже. Дори едно време моят дядо, лека му пръст, прореждаше чепките като оронваше зърната на зелено.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Ако беше узряло щях да предположа, че оси го ядат. Но като е зелено, не знам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

Част от изсъхналите зрънца, като че ли имат някаква паяжина... (Боби, домързя ме да вадя съпунерката, а телефона отказваше да фокусира, сигур от толкоз много зеленина се обърква) А дано да е просто саморазреждане!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Gge

Здравей

Гроздето ти е нападната от гроздов молец.Или пръскаш с конвенционален инсектициди или със препарат с активно вещество сяра - те  са разрешени за биологично производство.Имай предвид че твоите щети са от първото поколение на молеца а той може да даде и още едно което пак ще хапва грозде.Моя съвет е праши със сяра ако си против отровите като Вазтак и Нуреле

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако няма паяжина около чепките, дали е молец? Не се вижда такова на снимката...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Gge

Да една лоза Памид при мен изглежда по същия начин.Молеца предпочита бели , десертни сортове с мека ципа.Първото поколение хапва цветните бутончета има паяжина но е фина.Второто като нападне прошарените зърна си прави истински паяжина

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

Благодаря за отговорите! Ще наглеждам асмите и за сега няма да пръскам. Без друго след 3-4 дни пак трябва да пръскам с нийм, тогава профилактично може да напръскам и лозите. Засегнато е обаче червено грозде, не зная точния сорт. Освен това не бих казал, че е дори финна паяжина. По скоро толкова зрънца е изхранило. Но да видим...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване