Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Mytoy

Помощ с райграса

Recommended Posts

Mytoy

Здравейте на всички прилагам снимки на двора.  Искам съвет как да продължа напред след засаждането на декоративния троскот на 10.06 в момента излизат какви ли не растения, а на места нищо все още отделно на места семената въобще не са поникнали, а на места може въобще да не излязат.

IMG_20180627_192743.jpg

IMG_20180627_192734.jpg

IMG_20180627_192702.jpg

IMG_20180626_110520.jpg

IMG_20180627_192725.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Привет :)

На първо място бих ти препоръчала да редактираш заглавието на темата, за да остане като ориентир за други потребители на форума. Може би "помощ за поляната/моравата"

В случай, че опитваш да направиш зелена площ (трева), прегледай тази статия: 

 

А това е моя опит с тревната площ: 

Има го и варианта да се откажеш от тревата за сметка на цветя, зеленчуци, плодни храсти и т.н.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

декоративния троскот не е райграс ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Не ми изглежда равномерно разхвърляно семето, или не е било добре валирано, или е поливано с много силна струя? Ако искаш да стане добре, първо плевиш всичко, което не ти харесва - виждам доста тученица (добра салата), щир (добра баница), лапад (добър ориз), пирей (доволни кокошки)... После играеш с търмъка да разрошиш повърхността, нови семена, подсипваш 5 мм почва, валираш пак, поливаш редовно. Сега както вали всеки ден ще е супер удачно.

Това беше трудната алтернатива - бързо, но с много работа. Средната по трудност е само да оплевиш и толкоз. Дай му 2-3 години и ще си стане, като не забравяй да плевиш.

Лесната е да почнеш да косиш. Повечето от тоя плевел (изключая пиреят) ще измре сам с едно ниско косене. А наличието на корени в почвата, които ще умрат и ще станат храна за червея, само ще помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mytoy

Според мен по скоро когато роших уж да скрия семената от мравките по надолу съм ги отвел, а иначе пръсках за мравки. Сега плевенето ще да е, но ме е страх да влизам още колко време да оставя да излиза тревата на места е ниска много още, а вляза ли да тъпча да не е повредя нещо. Поливането също да попитам как да е за сега е автоматизирано с  пръскачки вечер и сутрин по 15 мин 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване