Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Абарис

Лук от семе или арпаджик?

Recommended Posts

Venetka

Благодаря Ру.

Щом си доволен ще взема пак да рискувам с интернет поръчка. Миналата година не стига, че бяха върли дребосъци, ами и доста изгнило вътре имаше и затова сега се чудех... Ама, нейсе, като няма време за обикаляне.. ще поръчам.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Вени, при нас за първи път се получи лук, който не изкара цветоноси, а направи глави (от холандския арпаджик). Имаше отдавна пак хубава лучена година, но оттогава до изминалата нищо не изкарвах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 1 минута, Venetka написа:

Щом си доволен ще взема пак да рискувам

Аз съм им редовен клиент вече няколко години, може специално да ми го подбират ;-) 

Между другото наистина съм доволен от тях, но до сега съм купувал директно от магазина, сега за първи път си поръчах, защото ме домързя да ходя до Женския пазар.  

Миналата година, освен арпаджик, купих и чесън от тях. Продавачката ми избираше главите, при това доста старателно, отхвърляйки някои, които на мен ми се струваха големи и добри. Попитах - защо не ми слага тях - и тя ми показа, че всъщност там има омекнали места... Каза, че за нея е важно да остана доволен и пак да дойда,  а не да спечели някоя стотинка за моя сметка сега.   Има светлина в тунела, все повече такива свестни хора срещам....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

От години на село, при мама не можем да докараме хубав лук и чесън. Все едни хилави, главите лук почват да гният бързо. Чесъна пък доста добре тръгва, а после главите вътре са... Ами не знам как да го опиша. Мама го нарича кефтав чесън.

Докато даваха на село бостан страшен, страшен лук сме си правили. Големи, преголеми глави. Здрав, изкарвахме зимата и сме хвърляли излишък. Сега едно голямо нищо. Упорито продължаваме обаче да засаждаме всяка година. Слагах пепел, торих мястото с угнила оборска тор и не, не помага. 

Мислех си, че на вилата ще е различно, ама като гледам и там същата работа. От лука половината изобщо не стана, другото едно дребосъчесто никакво. За чесъна пък не си заслужава да пиша даже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване