Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Есенна среща в София

Есенна среща на форума в градината на Боби и Гери  

8 гласа

Анкетата е затворена. Нови гласове не се приемат.
  1. 1. Бихте ли присъствали и ако да, кой уикенд от октомври?

    • 13-14.10
      3
    • 20-21.10
      3
    • 27-28.10
      4


Recommended Posts

Боби Димитров

Обявявам първата есенна среща на форумите за 21.10, неделя, целодневно в нашата градина в Хераково. Ние ще сме там от към 10-11 сутринта. Точна локация за идващите, които не са идвали преди - на лични. Имаме маси, столове, условия за скара-бира, компостна тоалетна и течаща вода.

Носете си семена, растения, луковици и изобщо каквото решите, че искате да споделите с групата. Аз ще нося изпратени ми от @Isa Bel и @Евелина семена, както и нашата лична колекция + всичко налично в градината е за споделяне в подходяща форма.

 

 

 

 

(съдържание от септ 2018 + добавям анкета)

Ако времето е добро, какво ще кажете за някои уикенд на октомври да изпечем по нещо на скарата в нашата градина под формата на есенна среща? Предлагам обедно, защото вече ще се мръква по-рано и ще е по-хладно вечерта. Събота или неделя също няма значение за мен.

Добавям една анкета да видя дали ще има изобщо желаещи и ако да - в кой ден биха се групирали. За първите 2 уикенда на месеца смятам, че ще е супер времето, за после - ще видим.

Ако няма желаещи за такава организация, остава опция за среща в някой парк в София, а ако се развали времето - в Поли вече са ни свикнали на посевния материал и семето със шепи :D

 

 

 

(съдържание от юли 2018)

Докато ви вали яко през това полу-лято и вместо да работите в градината, вие роните сълзи в чашата с мастика за маносаните домати, предлагам ви да обърнем взор към светлото бъдеще, когато ще бъде есен, температурите ще са 30+, таман ще се връщате от Гърция, няма да вали 3 месеца и няма да е останало нищо в градината да се маноса :D

Предлагам ви да направим една есенна среща за размяна на семена, резници, луковици, корени, вицове и прочее. Пролетната среща няма да отпадне, разбира се, но след сезона, с още пресни впечатления и посадъчен мат'рял се надявам емоциите да са по-силни :) Бих ви предложил да заповядате в нашата градина, ако смятате, че тия 20 км няма да са проблем (Алис ще я взема от Е80). Хем ще можем спокойно да си изпечем чушките и пържолите :)

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Е то направо при доматите, ако не ги е изяла маната до тогава

преди 1 час, Боби Димитров написа:

Румбата ще има още домати и ще донесе една тава шарена салата :D

Е то тогава може направо при доматите да го направим (ако не ги е отнесла маната до тогава) Но ще е нещо като пикник сред природата, щото при мен е малко диво и за тоалетна ползваме гората... ;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Есенна среща Карандила?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Боби, какви резници в края на септември? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Ми няма да е лошо да направим още една среща. Все ще се намери нещо за обмен освен опит. Аз съм ЗА :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 12 часа, alys написа:

Боби, какви резници в края на септември? 

Ами каквито донесеш! ;) 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Обнових първото мнение в темата + добавих анкетка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Гласувам за последната дата. Преди това имам много работа по градината. Голям зор видях с намиране на трактор със свредел и човекът го мързи жестоко... Същото за мулчер-шредер, а продълбочители изобщо няма. Изобщо по моя край е голяма драма със земеделската техника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Любо, аз тъй или иначе подозирам, че трудно ще се вместиш с тия кестенови фестове дето се гласиш за тях :) Ще си направим отделно виждане със залагане на кестен ноември ако трябва! А иначе за срещата все ще го домързи някой в подходяща събота и неделя и ще намериш време за нас ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 13 минути, Lyubomir Durankev написа:

трактор със свредел и човекът го мързи жестоко

трактор за 10 дървета? не знам кого точно го мързи :)

 

п.с. аз няма да гласувам, защото не ми показва предварително какъв е резултатът, а не искам да се излагам. :mrgreen:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Аз ще пропусна сбирката. Ако някой търси нещо конкретно нека го напише в темата и ако го имам, ще се чуем на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Тука до къде я докарахме?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ами тъй като не е ясно дали някой ще дойде въобще, реално от теб зависи :) Лозко и Миленка са се писали за 13.10, когато все още ще е добро времето. Ако ти не можеш тогава, а те могат на 27-28.10, супер :) В общи линии целта е консенсусно да решим кога могат да дойдат най-много хора, а иначе ние че всяка събота сме там е ясно! Честно казано се надявам и Алис да се престраши ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

аз не мога този и следващия уикенд. мога 20-21 и 27-28

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

И аз не мога тези почивни дни, от там нататък до края на месеца съм на линия. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Хайде тази среща без мене. Друг път ще дойда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

ОК, ако Лозко и Любо сколасат за 20 или 27, тогава ще да е. Времето ще покаже кога точно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Мисля, че мога да сколасам за 20;21.10. За 27 сигурно ще имам практика. За сега сме се разбрали с колегите от курса и с преподавателите, че практиките ще са през уикенд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

ОК тогаз, нека е 20.10, събота. Ако се случи да вали изобилно събота, остава за неделя. Ако и двата дни е зле, остава за следващата седмица. Ако и тогава е зле, съдбата ни дава знак :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

А защо не направо в неделя? Така в събота ми се разпокъсва уикенда. Трябва да ида на мястото сутринта и след обяд да се прибера за срещата, а ако е в неделя, ще си остана да си преспя и в неделя направо потен, мръсен и ухаещ на отруден селянин ще се срещнем :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване