Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Миленка®

Селски пристрастия

Recommended Posts

alys

Аз и здравец нямам. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Оплескахме темата на Миленка, ама.. И що така @alys? Искаш ли да те обзаведа със здравец? Два вида при това- бяло цъфтящ и едновремешен селски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

@Venetka, благодаря, по-нататък, ако важи офертата, още не съм решила. Ако го пасат овцете, ще е сложно. :)

@Миленка®, няма повече. :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!
преди 31 минути, alys написа:

Аз и здравец нямам. :)

Уууу! И това ми било селянка! :)

Хубавото на здравеца е, че вирее почти навсякъде и много лесно се прихваща. Преди 2-3 години на шега намушках леха пред входа на къщата и съм много доволен, пък там е сянка от лозница + дървета. За ползите от здравеца няма начин да не си чувала, то името само говори.

Уф, то се изписало междувременно... И аз се извинявам на Миленка, ама тя май не хапе, поне не много :)

Редактирано от Лозето ме наби!
  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Виж това дали го пасат овцете нямам идея. В двора ни на село е и там не са влизали преди пакостници. Ама ако знаете дали коне го гризат ще е много добре. Искам да си сложа на вилата, а там едни кончета вършеят, не си е работа като няма постоянен контрол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

А бе май нищо не го яде щото е прекалено ароматен. Но винаги има изключения, например магарето на дядо яко нагъваше тютюн, смеехме му се (дядо беше непушач). Мии пробвайте!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Вчерашният топъл и слънчев ден ми позволи да събера листата от липата (висока е колкото 4 етажна сграда). С надробените листа мулчирах лехата с лука и чесъна, лехите с лалетата, дафиновото дърво... Следващата седмица предстои събиране и дробене на ореховите листа. 

IMG_20211107_164122.thumb.jpg.46e573edf947aff5d4cd16531c53062a.jpg

IMG_20211107_164023.thumb.jpg.1dd34a198275c1323a73336e40d6b9e4.jpg

IMG_20211107_164154.thumb.jpg.d1b00f2703f7198915554cddc0414ca5.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Лавърът навън ли ще зимува?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 3 минути, Славянски написа:

Лавърът навън ли ще зимува?

Да, той и миналата година зимува навън. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Брей, браво! А моя го прибирам. Розмарините ги прибрах и загинаха вътре. Но за него си мисля, че няма да издържи на студовете. Трябва да прочета доколко издържа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При майка ми дафинчето го режат до дъно всеки 4-5 години, защото става прекалено голямо и избива твърде мощно наново :D Според мен като се установи веднъж, не му е драма и да измръзне отгоре. Там сняг няма много, но редовно има февруари някъде тнар леден дъжд, където вали и замръзва и после стяга -10 и къса кабели, троши клони и прочее. Та в такива случаи покафенява храстчето отгоре, режат го и наново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 1 час, Славянски написа:

Лавърът навън ли ще зимува?

При мен си зимува навън без всякаква защита= В момента е над 4 метра (това е снимка от 2019 година):

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Докато се натутам и набутам да извадя семето от краставицата и вътре поникнали 3 семки, едната от които е развила и добра коренова система. Не ми остава друг избор освен да ги посадя. 

 

IMG_20211201_210550.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

И на мене ми се е случвало. Обаче краставиците са най-неблагодарното и капризно зимно растение. Искат добро осветяване и подхранване. Виж пиперът е друго нещо, особено Магарешки уши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Няма да правя драми ако загинат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Брех, чесънът е поникнал, листенцата са между 5 и 10 сантиметра високи. Частично се е показал и лукът. Чини ми се рано да наникнат, ама... 

Под агрила морковите и манголдът са свежи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз садих преди месец и преди две седмици чесън. Никва, но последният беше по-късно от желателното. Просто имах прораснал и го боднах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Миленка, преди да тръгна към Азия и чесъна, и лука се бяха показали на вилата. Засипах ги с листа от сливи, че нещо много рано се показаха според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Не съм яла ряпа Дайкона, но ми подариха семена и ги засях. Трябвало в ранна пролет да се сее, иначе стрелкували в жегите. Посях в 4 кофички по 4 семена и заминах. След 6 дни като се върнах, ги намерих не просто поникнали, а и прораснали. За да растат с прав корен ги пресадих в бутилки от мляко и понеже трябвало да се каляват, ги изнесох в неделя на терасата ... и съм ги забравила - до днес - виждам, че добре се чувстват, значи остават там.

IMG_20220322_132047053_HDR.thumb.jpg.662580a18ccd321931fc64fd6f9e804f.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ние отгледахме при нас с предесенно посаждане :) Та мисълта ми е ако ти хареса ряпата на вкус, можеш да сложиш пак и на есен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване