Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Домашен оцет

Recommended Posts

Миленка®

Няма проблем и от бидон, и буре. Ползваш прозрачен маркуч, има такива с различни ф-та. Наблюдаваш, като тръгне мътилката и спираш преточването. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

@min-4o стръковете босилек дето добавяш към оцета пресни ли са или сушени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Готово, 3 кг мушмули, 1 кг зърна нар, 3 л вода и 1 кг захар. И да бъде оцет! :)

И така, захарността е 21 %, добавих вода и се получи 14 %. По логиката от предходните постове, трябва да очаквам 7 % - тов оцет. 

Редактирано от Миленка®
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

да, само внимавай да тръгне алкохолна феементация, а не млечно-кисела, че ще свършиш с туршия от мушмули и нар -:D

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

ТихУ, ся, ще тръгне правилната ферментация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Пропуснала съм да напиша кога съм прецедила оцета от плода, нооо имам бистра  течност с кехлибарен цвят, наситен аромат на оцет и продължава да отлежава. 

На същия принцип, по същото време, разредих сироп от бъз, също отлежава. Като измине година, ще ги опитам. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Най старият ми оцет е вече на година и половина. От круши и бъз. Като начало беше замислен като крушов, но след прецеждането на сиропа от бъз ми остана каша със семена, която също метнах там. Страхотен червен цвят направи. Филтриран е поне преди година и оттогава отлежава в стъкло с широко гърло и тензух отгоре. Направи няколко стабилни гъби вече. Ще го почвам

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Смятам сега да заложа оцет плуготов, от есента, с цвят от глухарче. По късно и с цвят бъз и друго каквото ми хрумне и съумея. Интересно надграждане се получава явно. Наскоро го открих. Най голям интерес заформям около божура и розмарина. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване