Оризаки Кошияма

Манджички

6 мнения в тази тема

Значи, не знам тази тема дали е точно за 'рецепти', но да приемем, понеже няма по-общ раздел хранене. Понеже в чата често говорим за храна (и Ру се дразни :>). вече почти е зима, работата в градините е почти съвсем приключила и за такива като мен животът се изчерпва с ядене и хейт в интернет, реших да пусна такава, в която да си споделяме интересни неща, които сме сготвили, които не е задължително да са по рецепта...

Аз например никога, ама никога не готвя по рецепта, обикновено импровизирам с каквото е налично или ми се яде, а когато трябва да е нещо с конкретни съставки, разчитам на опит. Във всеки случай целта ми е никога да не се получава абсолютно едно и също нещо, често се провалям и не ми е вкусно, но понеже обикновено сам си го ям, няма особен проблем.

В случая просто исках да се похваля, че сготвих нещо ужаасно вкусно, което беше яйчени талиатели с кайма и броколи и сос от заквасена сметана, с чаша вино пълно у-мо-по-мра-че-ни-е стана, та туй то, изядох го и едва ли някога отново ще сготвя същото, но поне увековечих момента!

4 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Оризаки! И аз така готвя, без рецепти. Преди години отварях книгата на Пенка Чолчева и още една авторка - чета, чета, после затварям книгата и си готвя това, което ми идва наум. :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера готвих без рецепта телешки джолан с меласа и домашна горчица, но черешката беше сосът от месото, който с малко сметанка стана чудесна заливка за картофеното пюре.

Раховецът се справи идеално, 3 часа в малка касерола без дръжка, отгоре фолио, без никаква вода, само 1 лъжица мас.

4 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от мързеливо сготвените ми манджи: наредени пържоли в тавата, лук на шайби или нарязан праз, моркови на едро, малко сушени домати, малко сушени гъби, малко винцок, завивам с фолио и мятам във фурната, сол, черен пипер, разни други мерудии ... Просто няма какво да се обърка.

5bfda97ee5f24_2013-02-2419_35_34.thumb.jpg.3ef4f041000e85d7ce9ff46c19d646f4.jpg

3 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо по китайски

-пилешко филе, гъби, чесън, пресен джинджифил, моркови, бамбукови кълнове, сусам и люти чушки с малко соев сос в уока (зеленчуците на ленти - нали трябва да е по китайски), като се свали се добавя сладко-кисел сос и черен пипер на вкус

- бял ориз, масло, лимонова трева, звездовиден анасон, вода.

по желание двата компонента се смесват или се ядат отделно

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Миленка скоро пита за блата за пица от тиквички ....  @Бай Ли Шъсей може да си напише рецептата тук :)

аз ще пусна за тиквичките 2 клипчета на Riverford  / канал който прихванах от Бобиту и много ми харесва, защото готвят всичко простичко, бързо и здравословно ;) /

4 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.