Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Venetka

Исе, не помня съвсем кой ми я връчи , на 3 рожденни дни съм била до сега. Мисля, че беше 2017 година това с тиквата, та тогава може и да сме се видяли, ама то там нали е голяма олелия и навалица, та трудно може да запомниш кой е бил. Ния от северна България ги беше донесла тия тикви. Зора беше в това, че ми връчиха две тикви- едната за Таралас, защото той не дойде, та така имах по една тиква под мишница с панделка докато пресичах градинката. Едвам се довлякох до колата, а на следващия ден имах мускулна треска от мъкненето. Поне и двете ги изядохме, Таралас отказа да се занимава с някаква си тиква.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи

И аз бях на този РД с тиквите май. Голям майтап беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nevil

Привет Isa Bel  :smile: .....привет и на Всички:smile:

На 10.07.2019 г. at 20:53, Isa Bel написа:

ще пусна специален епизод посветен на разливите ;)

Да Те подсетя:smile:....................става въпрос за тиквите при Теб.

В общи линии ......и нашите винаги са изглеждали по този начин. Не толкова високи но ......винаги с буйна  растителност.

Никога обаче по пладне листата не са стояли изправени по този начин  в горещите дни.  Обикновено са клепнали и тогава се вижда най добре какво има под тях. А  какво има? .......много тикви. Та в  края на сезона .........Ми се удължават ръцете да ги разнасям насам на там.

Не и тази година обаче. При Мен ( извинявам се на форума).........това е продукт на мотиката и точно нея се опитах да спестя тази година,  но........всичко се обърка.      Ще пиша   в моята тема  за това .

При Теб обаче ........като чели фолиото трайно е загърбило мотиката и им  създава добри условия.

Какво се случва по натам?:smile:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

@Nevil :wub: ... благодаря, че си се сетил за мен :) 

... изгубих си музата за писане .... :unsure:

... иначе земята си дава доволно ... аз прибирам ... и така ... /събрала съм снимки и ще пиша - скоро :unsure:/ ...

и да не влизам без нищо - ето малко от последните дни:

p-d58eqHUgD7BKoyDUFvflTYN4jHQU6l84hIdQbm

 

9m6H0RttkGaMu8LoifX7cczULYUtJE_qjQ4NPdlr

 

RHnLS3womMH5X7ICKWGY5O5hAVjpUBriAE2NnmhE

 

4EqUXkEsDFqmcLeM6Fw_C7FfhXY8CwCE2X1xmkMa

 

4dmbtFB-b3JvuBRs1b5AsMu-XzhfClhC29YFm9yM

 

fbu7_IrNP1ow1D0yB_9RGuLMs9ptOp1pC2lQWtFx

 

NT8Dwb3OgKClkv-0Y2kGx8uHMz_D86QCsKcpTN4v

 

JT7i46WGekE0MKZnzBiUpfU7tZbHvwuZCH-OUQFX

 

zFQtOmrBWPvpvLVBq42OZkwHwFttIXWWvyaMJjM_

 

qqZ6nnXgfyjyjOp5XsNmUbVl3YnHKTLNUvutZRfY

 

a8TfoKUmHiitvQoujzYiQfJ3c30YYYGIG69vqFvM

 

JoLxhdRoSSKVoGk8lCdPoRCxi6EfNGRQvKkljU90

и експерименталната леха с цветя във фолиото - неполивани дълго /тъй като поне един път в седмицата е валяло/ .... растат много по-добре от цветните лехи в двора ...

nSS4SCRT-Z1u3V3ekFF8AC89412VhH3RzhTBwvwY

 

2pN117wXsZpMJL9d_dShBdPqWI0vwuiJ5j7_zmEK

 

ZPVkOH-aUt2Td0MHcgip4X14CaSK8QqyS4psJmGo

 

rvp6WeaekNNAIZRf67wpTWsygrTDvoN5dX-doTQc

 

иначе ..... жегаааааааааа ....

4w-YNIof9sK7onRUF54bIc7DY8_B4TdF6SvRiZiy

:) 

  • Харесвам 9

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Снимките са супер, но не разбрах това с музата за писане? То писане няма, само снимки :D Мятай папките и не му мисли!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

не си ме опознал за тия 3 години ако смяташ, че просто влизам и мятам едни снимки за вас .... :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Чудесна продукция,  радва окото. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ето, и Димо е на моето мнение :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel
преди 12 часа, Боби Димитров написа:

Ето, и Димо е на моето мнение :D

:D и целия форум да е на твоето мнение, Изито ако няма муза не става ... иска се ентусиазъм да седнеш да ровиш в снимките, да ги качваш нейде, да ги постваш .... ;) ... туй не е да фъргаш семената у градината и кот такова ... :P

... чакай да се приземя първо у форума, че август е месец за срещи с далечни и по-далечни и не толкова далечни сродни души ... както каза @alys ще има време и за писане после ... 

сложила съм и вторият експеримент с разсади под лампичките - за сравнение с тези на терасата .... 

Ax1nfnxA0AsJfyHpmZRFz72QgoUeXUXpP2nozjyz

определено не се издължават и изтъняват драстично както до прозореца

9Bv5KfJ-xDGEIltadhb_yKRI1t3riq1EfwvtmRQ3

намерих снимка за @Nevil на разливите ... половината двор е залят от тиквите и както се вижда тук - отидоха до дувара и преминаха отатък у съседите ... :wacko:

t5U9Wnn3yzRdSAUARGtpWuzjVlOdP5hDsho2Rp7a

:) 

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

@Nevil ела сега да гледаш представление ... почетен гост си - за теб почвам да редя .... :)

bQ2hjfdcS-7UDqk65vfpLOtbn6F2alJlbOybDwlV

 

UsLipGQc9lEF95JL5DDuxwWceif4Uv7pqS9wqX6T

 

BJwwJ9KmwUHNoPafLVqpykrDqf5qX6UVuhVE0Tk7

 

gCG30MfTTIBJKbl3of54l3Oy38ltyOHHBDCyDAl0

 

_TpieDACGYiGvgejLODtYdZuGOLB0CwTgzCgaZFx

 

ozg4wjTyG0UmCGxVytE1BH5SxGvuwv40fDXIA-H_

 

yxA9BkW3mY3PvHtYOwgzc3XGv_uhhz5WAak4eUkg

 

_sBlF7GztmbRp2VFc8ZlD3ww9KI8xae-KqbUvKtS

 

Cem0y1QzrxDV2zXDBiiU8S622INzUjsJV6Spb4pN

 

nfsEEcOg2j73AgKJ-RphpK2yAKU5PY-vR45ag7-N

до някой екземпляри не можах да стигна - по натам ще ги заснема всички накуп :) 

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nevil

Да .......Благодаря за представлението :smile: Това се надявах  да видя................................ Бреееееееиии........ това фолио.:smile:

Ще се радват много хората около Теб. Ще има много  баници.:smile:

 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Чудно е! Вдъхновение да имаш ногу секи ден кака.. и здраве да ти дава! 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nevil

Миналата година  ги свалях и от дърветата.:smile:

DSC09701.thumb.JPG.3ce80aadacb31f3355a3bbfee8908c75.JPG

 

Голямо предизвикателство ще е да ги опазиш през зимата. Използвах  неотопляемо помещение за това  .........(.а май и те обичали на топло и на сухо)DSC09661.thumb.JPG.feac571fb45cd8c6c6a53598b4db1cf9.JPG

и в един момент се стига до остра нужда от спешна консумация...............въпреки постоянното раздаване..........което в случая е и много приятното  решение.:smile:

 

  • Харесвам 8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

@Nevil Георги ............ нямам думи!!!!! emoticon-0115-inlove.gif

тази снимка е прекрасна - запазих си я в компа ... не е само до тиквите - всичко в нея е ...... омагьосващо emoticon-0115-inlove.gif

светлината в стаята /е някак блажена/ .... цветовете .... тиквите .... старите мебели ... играчките ... всичко ....

.... и Ти ......... Си ................ вълшебен човек /забележи, че използвам твоите многоточия, а не моите ;):D/

... и Аз ......... много ............. много ........... много ...... Те :heart: Skype-emoticons-34-bear.gif

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nevil

:flushed:..........:smile: Маани , маани че ........Боби ще Ни подкара с тия точки.:smile:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel
преди 36 минути, Nevil написа:

:flushed:..........:smile: Маани , маани че ........Боби ще Ни подкара с тия точки.:smile:

споко - сега е женско царство .... докато се върне управата  :mrgreen:

а Боби имам с какво да го умилостивя cat-hug-and-love-smiley-emoticon.gif

оставям треви и бурени за него :D

ако си мислите че като имам фолио си нямам бурени - ЦЪ! .... понеже съвсем му отпуснах края сега ще покажа какво е положението ПРЕДИ / СЛЕД

ягодките ми - хубави и чистички преди:

Jqty9CRF3MfHA_1Xro9_fyswfUhNkrMmn6-f1mLr

 

Fij6k4m5QEdVWjZtKD6m3Lt-jfxxgHzmeJRq-ydv

сега изглеждат така:

-3sn5p9DYiliTsbeX4kJBtn5E2zqGAz-a3jXymQP

стана ясно че плододават само веднъж и ги изоставих с идеята на есен да ги оправя .... обаче сега ми се нагъгри косъма :lol:

dancing-cat-smiley-emoticon.gif

градината преди беше чистичка и спретната:

qCsR9F75n4lFBs0P1IR5RHhzgXPrp3YaXVt8gO4F

 

mdJiPFYHQiiiv7X4v1rSHuXg2MvIoqNT_zM2pzvG

а сега положението е така:

HfYirAesamEmmd4zv9VvdGRp8boiLhEymRQVHBbO

всичко вече съхне и тревици си има - не е като да няма ... но поне са само треви през дупките и лесно ще се изчисти после градината ... /надявам се .... /

инак хубави големи домати стават сега от колтуците които бучнах ... 

SzEvlEK4qNyGL8VF4Bj1fRdeV0VPfUB-DKsBn9vE

и за другата година смятам така да направя - малко корена основни и от тях с колтуци ще захвана нови растения .... така хем по-малко разсади ще правя на пролет, хем ще има поетапно да зреят ... сега първите презряват вече а тези от колтуците раждат едри хубави доматки ...

evEP23IpvcyiAx7SxmpLG0rHdODjHvd00dCL0P6x

цветенцата в експерименталната леха станаха направо туфи

LsNHCDF_JPu2pyDM2UJ1Q8JfofAjBaiXbldbhb_e

 

CoN9bhfjJa2xVvQnQA9Jj-ihEy7CMqMNNDeXz3eH

Mm1Ig049ZoI_MDXzX72VlxeKIf22bR6qnzDoo_2Q

дори и късно посятите лупини се хванаха

KG3BQ1SHKucABgCbrxWy9nhDAwVLo0fUEiEoaqoyа някой едва гледат от жега :D

v-JEGkz9N8oqWRZYf3YjLPeZsS2RFiw1NcTTk2Oc

  • Харесвам 8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи

Супер си е и сега. Все пак сме края на август, а  утре е септември. И аз сутринта отивам да видя при мен как е и ще снимам. Откакто дъщерята и внука са у дома съвсем зарязах градината. Пък и морето ни зовеше също :grin:

ПП. А писанката е чаровница.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Представи си какво щеше да бъде без фолио... Та днес започнах да обличам сектор "а". Три пътеки са готови. Трябва да се спестява труда, колкото може. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Лелее, завид за тиквите!!! То лошо да няма, но като се роди много, се чудиш какво да го правиш. :)

Значи плевелите си растат през дупките и туй то! А фолиото ще остане ли през зимата? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel
преди 13 часа, МиХи написа:

И аз сутринта отивам да видя при мен как е и ще снимам. 

ПП. А писанката е чаровница.

айде Миленка - очакваме снимки ... ти нали щеше да слагаш марулки за разсад? - какво стана?

а котаната всъщност е единственото момченце у нас ... 7 жени и 1 мъж е котешката банда :D ... та това е Чочко :) 

 

преди 12 часа, Димо 33 написа:

Представи си какво щеше да бъде без фолио... Та днес започнах да обличам сектор "а". Три пътеки са готови. Трябва да се спестява труда, колкото може. :)

ти обличай, обличай - ама като се върне Граф Фон ПлюMore /унищожителят на пломари/, ше видиш как бързо ще бъдем заличени от историята на форума :mrgreen:

 

преди 3 часа, alys написа:

Значи плевелите си растат през дупките и туй то! А фолиото ще остане ли през зимата? 

да Алис - няма как да не растат през дупките ... ако навреме се маха няма да стане така както е сега, но нищо това беше и за проба да видим до колко може да се развихрят тревите ... за другата година ще знам да не ги оставям чак толкова инвазивно да настъпват ... хубавото е че не навсякъде има трева - само там където е поветицата при ягодите и при зрелия боб ... например целият участък с тиквите е добре, при доматите също е добре, при марулките, броколито и кейла също няма трева ... там където съм направила дупките нагъсто там положението е по-зле ... така или иначе като съм го настлала - поне да се тества във всички посоки ... затова и ще го оставя зимата - друг тест, да видя как ще се справя и в студа ... :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване