Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Гост

Боби, това е психологичен проблем, перфекционисти,  което е трудно лечимо. По тази причина не станах художник...

За теб няма нищо нередно да погазиш в микс тиквопрочие, но ние имаме задръжки.  Ха-ха. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel
преди 23 минути, Боби Димитров написа:

Да ви имам проблемите, честно :D Тиквите растели много :D

лесно ти е на теб като имаш 10 хектара градина :D - може и без да ги направляваш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel
преди 13 минути, Димо 33 написа:

По тази причина не станах художник...

абе Димо питам се какво си станал сега, след като си отхвърлил половината професии на земята :D то не бяха ветеринари, лекари, художници .... :tounge_wink:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Много по-лесно ми е - изобщо не садя тикви, защото 1) разсад на 3 листа изчезва за една вечер (посаден в 20:00, в 8:00  го няма) и 2) разсад, посаден на 15-30 май, не може да изкара плод, който да узрее до 30 септ. Та така, леко ми е на душата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Боби, филма ми звучи като драма, комедия, романтичен .... :mrgreen: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи

Изи, моите тикви ги засадих в новоразчистеното място и си мислех, че ще тръгнат на юг. Да, ама те тръгнаха на изток, преодоляха синора с поне 80 см денивелация и клончета от акация, и се набутаха в доматите. Ама не са познали. Даде ми страхотна идея със скобите. ММ тази неделя ще прави скоби. :smile:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Миленко ти от Изито само идеи чакай ... то другото .... пишман работа :mrgreen:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Е, минах през още десетина други, докато изкарх и една археология, но нали знаеш, първата любов не се забравя...макар и малко видоизменена. Хиропрактика и лечебен масаж. Свободна птица...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Димо - супер :) ... доколкото разбрах от Боби си включил и прекопаване с мотика /тип обръщане с мотофреза/ ... :yum:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ха-ха, ей така стават работите. Беше комплимент към земята, но леко съм замесен...крепя мотиката. 

С тенденция да я изоставя, инак какво диря тук. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel
На 2.07.2019 г. at 9:52, Димо 33 написа:

Ха-ха, ей така стават работите. Беше комплимент към земята, но леко съм замесен...крепя мотиката. 

С тенденция да я изоставя, инак какво диря тук. ;)

снимков материал - нагледно - инак не вярвам !!!! /кой какво крепи и кого изоставя :D/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

вдъхновена от @Йоско почвам новия сериал .... :)

преди дни в най-големият пек реших да заснема листата на тиквите, тиквичките, краставиците - те клюмват най-бързо като им е суша .... заложих един термометър на слънце да измери и .... той се опече - така че на слънце незнам колко щеше да покаже, но като го сложих под дървото ето какво отчете

XVnZe-CLKGXNcKC_yRs0mp39jLgxe_I6ArIU5TXh

/разбира се тези термометри са много чувствителни ... после разбрах, че на центъра в града са измерени 41 С по това време/ .... та ето какво се случваше с растенията във фолиото в 2 ч. следобед в най-големите жеги като се има предвид, че не съм поливала а оставях от дъжд на дъжд поливките и всичко е под слънцето /няма сянка/:

z3VLkckBAXRJ1SeM2KmFznQe2GzxNMc5wjFW_F0B

 

MMZD-OYcd70WkH_XcA9uHOO8iwlEwhxCUe0mAH6_

свежи листа като марулки :)

_05z65szETTMrhjZOicSoNHfLJPwOSAos9WCnw7R

ето ги и тиквичките:

pozsFoRiyQyN3BYEzlHjDxZimQlGTgUpi1MH3qH7

и краставичките:

CTGl5csZkc4zQS8JEUGbQWMIkEH7wXXH2CHZ0_eR

клюмналата отстрани е с пречупено от котаците стъбло :( 

и един домат в теста:

ZgN77K0PdmJBMpuMzljWT2EZcY1xoq1cidtqAfxM

а така изглеждат декоративните тиквички насяти в тревите:

C6jAb_k-94SNwKSBuZKem_x9dHZ5_VlXfCt5OO4s

 

rHqmA0089bSFLiY0Yn1lkyAZjLFpVUTLsi07mb2I

доста по-клюмнали са от другото в градината .... така че мулча си е мулч - в сравнение с трева само ....

..............................................

и с едно намигане накрая - бях споменала в чата, че съм мерила тиквите - тогава бяха 120 см ....

YYubm9VP4ymQSiaBWrrk56MqfqmVnnpqiV9N92uo 

а сега вече почти се изравняват с дуварите - тоест колкото мен 

7-X80OMMU17ABQZJCSNlJxUtbwHeK7SUFiti6-Hu

ще пусна специален епизод посветен на разливите ;) 

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Уаааууу, що за гиганти тикви са това Исе??? Взех да те мисля що ще чиниш с толкоз листалак тиквен есента. Ми то няма да има изчистване. Цветове се виждат, а завръзи под тез листа има ли?? Ако и тикви има колкото листа за цялата околия ще стигнат.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Rossitza Tsonkova
На 27/11/2018 at 23:13, Isa Bel написа:

Hkk7ESU8Ex7IDHCnlNjEnzgRCTG7JFSkNb61AqA0

Виж ти! Едно време имах при нашите трицветна котарана, приличаща на Изи с име Лиза (Мона Лиза). Ще видя дали ще намеря снимка. Искам да питам за разсада зад нея... ми, всичко. Не съм изчела още всичко по темата - извинявам се, ако се повтарям, но да не рискувам да забравя покрай другите въпроси. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel
На 11.07.2019 г. at 7:29, Venetka написа:

Уаааууу, що за гиганти тикви са това Исе???  Цветове се виждат, а завръзи под тез листа има ли?? Ако и тикви има колкото листа за цялата околия ще стигнат.

Вени, днес надникнах до където стигна из тиквите ... положението не е трагично .... положението граничи с психоклетъчна катастрофа .... цигулките са по 2-3 ... та и по 4 на "клонче" - в момента са педя дълги и колкото тиквички големи ... по-навътре вече има готови цигулки - размер към 30 см дълги и 10-тина в диаметър .... от другите тикви където и да наддигна листа има всякакви размери - но шока бе като видях в средата тикви в момента към 40 - 50 см диаметър - та незнам до есента как ще е .... направила съм някакви д-ефектни снимки, щото не се вижда през листата лесно ... та ще видя дали ще пусна скоро ... или ще се опитам да се промъкна пак за по-читави снимки .... 

... като се поосвободя скоро ще пиша ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

@Rossitza Tsonkova    Роси, каквото те интересува питай .... по принцип в тая тема има "снимки на кило" - за по-нагледно и лесно обяснително .... :) 

/ ти си умопомрачително устойчива на свръхбъбривостта ми .... май само Вени / @Venetka / преди теб успя да изчете темата на един дъх .... ще получите и двете по един тиквен орден за бойна слава - на есен като станат тиквите  :D /

за разсада зад Изи-коте вероятно вече си видяла доста писано в поредните постове ... но ако имаш въпроси - ще отговарям  ... 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Rossitza Tsonkova
преди 1 час, Isa Bel написа:

@Rossitza Tsonkova    Роси, каквото те интересува питай .... по принцип в тая тема има "снимки на кило" - за по-нагледно и лесно обяснително .... :) 

/ ти си умопомрачително устойчива на свръхбъбривостта ми .... май само Вени / @Venetka / преди теб успя да изчете темата на един дъх .... ще получите и двете по един тиквен орден за бойна слава - на есен като станат тиквите  :D /

за разсада зад Изи-коте вероятно вече си видяла доста писано в поредните постове ... но ако имаш въпроси - ще отговарям  ... 

Да, видях, вдъхнових се, сложих и на моите котаци да покълва зеленичко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Rossitza Tsonkova

@Isa Bel Исе, с риска пак да намеря отговора след малко, но ме гложди от вчера - от къде си набавяш консумативите - бамбука, терелките за разсад, конструкцията за тунелчето, т.е. арките? Сега ми хрумва, че е съм се заглеждала по Бриколаж и там подобни реално. Явно при мен опитите за покълване завършват злополучно заради малко светлина вкъщи, защото нещата пускат 2см стебълца, листенца и после за един ден всичко изгнива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Исе, ако устискам в тия горещини до есента определено си искам тиквения орден. Това ще ми е втория такъв. От цветарския форум ми е първия орден, беше вързан със синя панделка. Получих го за заслуги към форума като организатор на поръчки. Голям майтап беше. Колата ми паркирана в паркинга под НДК, връщам се от срещата на форума и мъкна тая тиква с панделката през цялата градинка пред НДК. Що странни погледи събрах в тоя ден!!!!!!!!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

@Rossitza Tsonkova Роси има на много места в нета бамбукови колчета на различни размери ... моите ги взех от тук: https://www.ivtrading.bg/bg/zemedelie/koltzi-za-domati/bambukovi-koltzi-detail

терелките за разсад и дъгите за тунелчето от специализирани местни магазини ... но и в нета има на много места да продават ...

за разсадите ако изгниват така бързо - може би ги поливаш много ... в началото е по-добре да се полива по-малко и дори да се засушат не е толкова страшно, отколкото да се поливат много и да загният ... също тревата за котаната я пониквам само върху кухненска хартия - като я поддържам леко влажна /не да има вода в паничката/ .... когато са още малки стъблата ги поливам с шише в което има тъничка сламка или най-добре в паничка под кутийките да се сипва вода, иначе ако излееш много вода върху стъблото - ще го умориш лесно ...

...................

хах Вени / @Venetka / ... представям си те с тиквата с панделка ... Графинята /Гео/ ли ти я връчи? големи са кукундрили :D ... аз ходих само на 7-мия рожден ден в София 2017та - даже ако си била на него сигурно сме се видели ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване