Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Isa Bel

Вени, моите са по-назад от вашите като разсад, затова не вярвам да цъфнат при мен .... до сега не съм отглеждала - сложих този за експеримент /все пак е от Лидл и ми е интересно дали ще се получи нещо/ ... наблюдавай при теб и пиши после как са ... 

мисля че @Оризаки Кошияма или @Боби Димитров са отглеждали /до колкото си спомням/ - може те да ти кажат за цъфтежа ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При нас не цъфтят. И не растат особено много. Към момента надали са над 100 см дълги "лианите", които пълзят по земята, като от всеки "корен" има по 3-4 "лиани". А бе слаба работа, щото видимо им е студено и видимо разсадът ни е слаб. Тук нощните температури са ниски и според мен това им спира растежа. Дори в дни с 35 градуса въздушна, вечер е под 20. Иначе влага имат що-годе, а при слагането на разсада по 1 ккм компост и чкч им е дадено, та и храна има.

Само като видях как при Изито за седмица-две разсада стана по-голям от нашия, дето го чакаме месеци, ми стана ясно положението.

XpTUyAjjndLKegS24j5FIdVDecGFqHwP6mjM_hR8

Е това извадихме лани (на 6 окт, щото нея седмица падна слана и уби растенията) от пробните корени, малко, но от сърце. Тая година надали ще е повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

да - тук е топло и ако имам възможност другата година ще сложа навреме /ако ми покълне пак лидълски батат/ ... Боби този сорт като вашите не съм опитвала ... от Лидл взех този:

large.P2600755.JPG.7e87c948954cebba290c5

474330777.sladki-kartofi-600-gr.jpg

и изобщо ако го докарам до вашият добив ще се радвам - щото само аз ги ям тук, другите не им харесва, че сладнят ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ами, имаме и по метър дълги лиани на бататите, ама има и едни дето си седят с по няколко ластара на корен около 30 см дълги. За цъфтенето, цъфтят. Вчера пак ги обикалях. Каквото стане. Засадихме ги късно и догодина мисля да пробваме пак, ама по-рано да засаждаме.

Исе, поливах разсада с марулите тая сутрин и си мислех да теб. Едни такива марули са ми в главата като твоите постижения.... Освет това Лоло Росо другото върви доста бавно. Ама ще се засажда и това е....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

темата продължава тук: НИЕ III

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване