Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Жоро

Здравейте, бих искал да ви занимая с едно мое преживяване, свързано с компостирането и гниещата материя, което не знам как да си обясня(всъщност знам, но това не ми помага)...

...значи...много е откачено...понякога като работя в градината си мисля за горките растения, които непрекъснато събирам и хвърлям на компоста да гният...и си представям какво е тебе да те хвърлят на компоста, ама жив, и да си седиш там и да си гниеш и да те ядат червеите и нищо да не можеш да направиш...и ми е ужасно жал за тях...и се питам...това хуманно ли е...трябва ли да се отнасяме така с горките растения...

...древните хора са практикували трупоизгаряне...в древна Персия религиозната практика учи, че гниещата материя е Нашу, името на демона на смъртта, която се превъплъщава и явява като муха, и всякаква гниеща материя се счита за нашу, за нечиста сила, за невидимо зло....разпространен е култът към огъня като животворна и очистваща сила...
...не сте ли усещали колко е приятно, какво задоволство, какво духовно пречистване се крие в това да драснеш клечката на купчината с листата или плевелите и да ги превърнеш в пепел, да им освободиш душата в атмосферата дет се вика...:blush:... ей така поне от време на време...за успокоение на душата...майната и на пермакултурата :mrgreen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Те и да имат душа, ти няма как да знаеш, а щом не могат да ти кажат, значи всичко е наред. :) Но щом ти е по-приятно, драсвай клечката от време на време.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 3 часа, alys написа:

а щом не могат да ти кажат

...ти...откъде знаеш....че не могат.... ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

И аз съм се замисляла, та не си сам. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Хаха, не, не, опитах се да се пошегувам - не ми се получи. Растенията не могат да говорят - поне не и с хора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

ох! :D говорят те, през тебе, като се назобаш с кивита и почват да приказват през тебе на езика "свежест, v.1.0, Vitamin C" ... 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване