Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Анабела

Великата Доматена Тема - 2019

Recommended Posts

alys

Оризаки, на какво се дължат тези жилки? 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 2 часа, Оризаки Кошияма написа:

мхм точно те са от начина на гледане. 

Ще ти бъда благодарен, ако споделиш тайната. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ADA

За детерминантен розов, едър, тънка ципа, плътен, сладък и малко лико - Розов блян. По стечение на обстоятелствата, той беше един от двата детерминантни, които гледахме миналата година. Но роди два пъти по-малко от Розово сърце на Марица. Чела съм, че го препоръчват и хора мераклии с богат опит в тестване на сортове.

Но изборът на сорт е нещо много специфично и зависи от конкретните необходимост /например, ние не правим вече лютеници, само белени в буркан и сложих доволно от сърцето, нямаме възможност и да държим зелени за доузряване - та по тези причини аз не търся сортове късни консервни или държеливи при доузряване/, възможности за гледане на разсадите и в градината, вкус /например, розовото сърце при презряване, което не му личеше на външен вид, като че ли губеше много леките си кисела жилка и доматен аромат - компенсирахме го с едновременно хапване на наличния Дорина F1/ и т.н. подробности, за всеки от различна важност. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

ADA, Розов блян наистина е късен и за мене е най-предпочитаният домат от всички, които съм яла досега, но е високорастящ, не е нисък. То и ниските стават по 1,20-1,50 м. За вкуса е точно така - всеки харесва различни домати. 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

А Розов Блян хибриден ли е?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Розов блян е директен. Вероятно иска доста повече подхранване, за да роди повече. Малко по-бързо се разболява при по-лоша година. Десетина години само него отглеждах, без да знам името на сорта. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Да споделя, че съм доволна от семената на серията Профи лайн на Флориан.  https://goo.gl/images/s6SV5a

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Здравейте на всички във форума.

Купих си всички домати, които ми препоръчахте от тук плюс още 3-4 сорта.Посадих ги но не знам кога да ги поливам.Някои вече покълнаха (тези които са в стаята с климатика) а другите още ги няма.Понеже отскоро се занимавам с това питането ми е през колко време се поливат и трябва ли да ги местя на по студено като се покажат(така четох някъде из форума)

Благодаря ви за съветите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Като поникнат, е хубаво да ги преместиш на по-хладно, но да е достатъчно светло. Поливането зависи от почвата. Моите не се наложи да ги поливам до пикирането. После също трябваше да се въздържа, но полях и те тутакси се издължиха. Само това и чакаха. :) Като видиш, че почвата е станала суха, поливай, но е по-добре да сипваш вода в табличка, подложка и те да си пият. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Сортовете за тази година 

Розов блян, MotacillaAlba

Момини сълзи

Лабрадор

Розова магия, qn4eto

Розово с картофени листа, ivko69 

Рапунцел (от събирани семена, F4)

Розов, qn4eto

Италианска круша, Теодора

Сърцето на Албенга

Трапезица

Полярник, ivko69

Каспийски розов, ivko69

Рапунцел F1 (оригинал), MitkoGeorgiev

Cherokee Green, MitkoGeorgiev

Юбилеен на Тарасенко, Христов

Ворлон, Христов

Тифен менонит, Христов

Аунт джинис пърпъл, Христов

Оаксаканско бижу, MotacillaAlba и Христов 

Змей, MotacillaAlba (Боби Димитров, Банево, баба Еми?)

Марианас пийс, Христов

Маризол пърпъл, Христов

Томатито де Джелапа, Христов

Скай комиш, Христов

Latah, НАМ

Зелен гигант, Илюзия

Ледник F1 руски, бабаСвета

Черен от Крим, Илюзия

Черно чери, Илюзия

Чери (gora)

Жълто чери кръгло, Илюзия

Йелоу бел, Миленка Зл. 

Бенатар F1

Алианс F1

Хъни Муун F1

Панекра F1

Амати F1

Оптима F1

Биг Бийф F1

Брутус F1, Илюзия

Опал бг F1, Илюзия

Чери Маскотка, ivko69

Des Andes F1, Илюзия 

Поли свекърва, polyabs 

Пудовик, ivko69

Брендиуайн, ivko69

Женечка, бабаСвета

Яша югославски, бабаСвета

Велможа, бабаСвета

Розовая Катя F1, бабаСвета

Оранжев, gora

Дуся жълта, polyabs

Наслада F1, Илюзия

Корлеоне F1, MitkoGeorgiev

Воловско сърце, Илюзия 

Злоти Озаровски, Илюзия

 Пирамида, Илюзия

Хармония, Илюзия

Лимон, Илюзия

Rio Grande, Илюзия

Алтайски оранжев, MotacillaAlba

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Алис, ако може да ми запазиш семена от Зелен гигант (че аз пропуснах да си събера миналата година) и от Розово с картофени листа, ако пак се проявят като по-устойчиви на мана. Благодаря! :-)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Алис....62 сорта домати.....удивително!

Чудя се как се справяш да ги опишеш ,сортираш и след това отгледаш от всичките тези сортове без да ги омешаш и без те сами да се кръстосат помежду си?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Хахах, дори не посмях да ги преброя, за да не се стресирам. :) Ще снимам. За всичко измислих лесен начин, остава природата да е с мене и всичко точно. Дори да се опрашат някои, няма страшно. Поне аз не се плаша. :) Първо имаха етикетчета, залепени на всяко гнездо на разсадните табли, после при пикирането надписах с по някоя и друга буква пластмасови ножове, лъжички, дори вилички, защото не бях купила ножове. Ножовете най-лесно се надписват. Сега всеки стрък си има виличка или ножче, забодено в гнездото до себе си. После при засаждането същото ножче забивам близо до стъблото и остава само да поглеждам надписа. Надписите само аз си ги разбирам. Примерно, ако е Опал, пиша Опл, ако е Оптима, Опт, ако е Латах, Лтх. :))) 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи
преди 1 час, alys написа:

Хахах, дори не посмях да ги преброя, за да не се стресирам. :) Ще снимам. За всичко измислих лесен начин, остава природата да е с мене и всичко точно. Дори да се опрашат някои, няма страшно. Поне аз не се плаша. :) Първо имаха етикетчета, залепени на всяко гнездо на разсадните табли, после при пикирането надписах с по някоя и друга буква пластмасови ножове, лъжички, дори вилички, защото не бях купила ножове. Ножовете най-лесно се надписват. Сега всеки стрък си има виличка или ножче, забодено в гнездото до себе си. После при засаждането същото ножче забивам близо до стъблото и остава само да поглеждам надписа. Надписите само аз си ги разбирам. Примерно, ако е Опал, пиша Опл, ако е Оптима, Опт, ако е Латах, Лтх. :))) 

какво съвпадение. И моите тази година са с ножове. Около 49 сорта.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Алис, направо ме съсипа.. а аз се тюхкам, че 18-20 сорта са ми много..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Минеш ли 5 сорта, вече си в играта. :joy:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Днес насадих още 20 корена домати в една леха 8x1. !0 от едната страна, 10 от другата по средата - засяти моркови,

Целта е трудът да е сведен до абсолютния минимум. Няма прекопаване, няма обръщане. Технологията е следната:

- Небрежно отесване бурените по лехата (главно глухарчета, защото предишните години постепенно троскотът е изкоренен, така че сега тук таме по някоя тревичка се налага да изкоренявам). 

- коловете са останали от миналата година, та до всеки кол със садило за луковици по една дупка (два пъти минавам със садилото, т.е. дупката става малко по-дълбочка.

- на дъното на всяка дупка по половин шепа ЧКЧ

- доматите се изваждат от кофичките и се пускат в дупките - идеално пасват

- позадрупвам ги с извадената от садилото пръст, поръсвам пак малко ЧКЧ наоколо и поливам

- накрая мулчирам около всеки корен с по 2 шепи дървесен чипс (в случая полуизгнил, защото е стоял повече от година на открито).

. отесаното също нахвърлям в лехата 

Това е. Лесно и бързо.20190503_125330.thumb.jpg.00854abb3785e8b143ddf94a9326c9ec.jpg20190503_132822.thumb.jpg.58b3e7b299f86856b3841e67d36c0a8f.jpg20190503_135602.thumb.jpg.1b7fad17d35664fc137fbb2fe1cbe027.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Харесахме Брутус в оранжерията. Даден ми е с надпис хибрид. В ната има магазини, които го пишат като директен любителски сорт. Има ли бърз начин да разбера дали е хибрид? Има вид на селски домат. Едното растение ми е като хала, а другото расте, но едва сега виждам по някой заавързал домат. Ето го 

https://photos.app.goo.gl/kyZMMmQEtPq1EeL49

https://photos.app.goo.gl/HNurkxCWfVnyUFg77

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Според Татяна е директен, а аз й имам вяра в голяма степен: http://tatianastomatobase.com/wiki/Brutus

Сравни снимки на плода и растението и кажи? А тия бели жили в разреза, твърди ли са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ще опитвам пак, но има един такъв свеж вкус. Маалко ципест, но за мене няма неципест домат. Жилките не ги усетих. Сега ще погледна при Татяна. 

При мене има и по-кръгли, и по-надиплени. Двата едри на снимката са Брутус, по-едрите са около 450-460 г. 

Ааа, то имало повече снимки, да, прилича :). 

 

IMG_20190801_153615.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване