Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Анабела

Великата Доматена Тема - 2019

Recommended Posts

Лозан

Здраве да е, ще умувам. Като гледам в сайта им, би трябвало да са по 2лв./13бр. семена. Това не е скъпо предвид, че е директен сорт. Поне така си мисля, понеже на някои си пише F1 след названието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Боби, така и така ще местиш мненията, кажи кои сортове са дали при вас повече като количество. Розовият от Янчето при мене беше най-родовитият домат, който някога съм отгледала. 

Златен медал не ми хареса. 
Имала съм Зелен гигант. Ще го тествам и тази година, дано семената са читави, защото са старички. Ще пробвам и други цветни, но нека им дойде времето. Черното биволско сърце беше родовито, но не успя да ме спечели като вкус. Най-никакъв вкус за мене имаше бялото биволско сърце. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Алис, най-добре се представят от салатните Баневски, който е червено сърце, от майка ми от незапомнени времена и самият домат няма почти никакви кухини и в 500 грама домат може да има само 10 семки примерно. И едни розови сърца, които мисля, че са от Лозан Миладинов по линия на "Пазителите на семената" и феста в Елин Пелин преди няколко години. Черния ананас също даваше добре, но при него често имаме фасциация на цветовете и излизат деформирани домати. Имаме и два сорта червен и розов кръгли тип Идеал, но не помня от къде са и как се казват - проблемът с надписването*.

За другите, които се представят много добре, знам че нямате добро мнение, но да ги спомена - Матина дава почти като Лабрадора рано, но продължава да ражда и през лятото до късна есен и реално имаше само 1 изтървана китка до седма завързала и на два от корените дори узряла. Държи на студ (юни месец беше 10 градуса нощни, тя си расте). Освен това при маната продължи да живее и ражда и без нито едно листо, после си изкара нови. Другите ни домати обикновено изтърват първа китка, щото студ, връзват на 2-3-4 и нагоре няма никой щото жега и опадат цветовете. Аурига заради оранжевото, децата го харесват, зрее бързо и ражда доста, сравнително добре се държи при мана и обезлистяване и не става гъст като растение. Лабрадорите пробно не ги изкоренихме след като мина първата им вълна и макар цяло лято да бяха в поветица изцяло скрити, август взеха да цъфтят пак и да връзват и на есен пак брахме от същите растения (почистих ги и им сложих колци).

 

---

* Тука искам да отворя следната скоба със случки от реалния живот. Аз също си правя схема на файл + разпечатка, като описвам в тарелката с 24 гнезда кой ред/колона кой сорт е. Обаче при саденето някой разсипе тарелката и се омешат като се изпочупят половината. Или таман извадиш няколко да садиш, викне някой, че е паднал от мивката и му тече кръв отнякъде, зарежеш всичко, после кое къде беше. Още преди да покълнат, прибираш се и гледаш някой рови с лъжичка по таблата и размешва пръстта в отделните гнезда. Или таман си ги сложил в земята, мине някой ги дръпне да ти ги донесе да ги посадиш. Туриш ги на салфетка мокра да ги рътиш в редички, някой ти ги наредил на кръгче и триъгълник и ромб. И до там с описанията :D Като цяло аз лично се радвам, че изобщо успяваме да отгледаме разсад, затова и не си поставям високи цели.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Много весело. :) Нали всички са директни сортове, събирай от харесаните и толкова. Ще тествам Матина, приготви 3 семена за срещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Четох малко за Матина в един от руските сайтове. Пишат същото като Боби, че Матина е доста издържливо растение против мана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Сложих да се рътят пет сорта домати - Лабрадор, Латах, Полярник, Женечка и Ледник F1. Предварително ги накиснах в 0,05% р-р на хлорхексидин. Сега се рътят между навлажнени тампончета за грим в чашки, покрити с найлон върху електрическа възглавница. Темературата върху възглавницата е 25 градуса. (ще го копирам и в дневника)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

ще ги свариш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Малко ги повдигнах. Сложих ги върху капака от коша за пране, който е на дупки и така се отместват с около 3 см. Температурата е около 26 градуса. Обикновено околната температура е около 19 градуса, но сега е 22. Мога да спра възглавницата, ама пък през нощта ще стане студено. Четох, че Т трябва да е между 22 и 25 градуса. Един градус сме в нарушение. А и Т варира в някакви граници. Сега е 24.

IMG_20190203_190531.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

искат кислород да дишат. с този найлон ще ги задушиш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Нали се рътят. Или да махна найлона?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ето ги, последна "редакция". Изключих възглавницата, че и без нея вкъщи стана 24°. 

 

IMG_20190203_222747.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Когато съм наблизо, поглеждам термометъра. И отгоре са покрити с найлон. Отвивам всеки ден и поглеждам между тампончетата как са семенцата.

IMG_20190205_132833.thumb.jpg.2a5292b33f2208682fa2fcbda2aa887b.jpg

Разсадите ги преместих при температура около 16 градуса. Лампите си им светят от 5:30 до 22:30. Разходът на енергия е минимален, защото са две лампи по 6 вата всяка.

IMG_20190205_132232.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

12 вата LED = не повече от 800 лумена. Едно растение има нужда от минимум 3000 лумена на квадратен фут (30x30) сантиметра за нормален растеж. За оптимален се искат 7000.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Сега си имат дневна светлина, включително слънце. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Привет на всички във форума.Бих искал да попитам за един сорт домати, който се произвеждаше едно време в оранжерии гр.Петрич.Бяха сравнително дребни червени домати , леко кисели на вкус и вътре семките им бяха зеленикави.Ако някой има предположение за сорта ще му бъда благодарен да сподели.Благодаря предварително на всички.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 2 часа, jojkata2000 написа:

..едно време в оранжерии гр.Петрич ..сравнително дребни червени домати, леко кисели на вкус и вътре семките им бяха зеленикави..

 

Привет, копирано е от тук

========

При ранното отглеждане на домати в полиетиленови оранжерии винаги се използва разсад. За производството му има различни подходящи сортове. Те могат да бъдат индетерминантни, познати още като високорастящи, полудетерминантни, наричани още среднорастящи и детерминантните – нискорастящи.

Сред подходящите високорастящи сортове попадат: Рила, Мелодия, Амати, Монро, Ванеса, Опера, Рали, Алдеана, Беле, Джесика, Буран, Амарел.

За подходящи среднорастящи сортове могат да бъдат определени: Жар, Дорина, Балкан, Парис, Прекос.

Препоръчителни нискорастящи сортове са: Балка, Топкапи, Ред Скин, Факир, Пикник

========

Освен горните много популярен български сорт е Идеал - средно ранен индетерминантен.. 

Но всичко това са предположения по-скоро "стрелба в тъмното", защото на твоето "задание" отговарят прекалено много сортове.. Определящи сорта са не само качествените характеристики на плода, а и на растението - както горните три (високо, средно и нискорастящи), а така също и листата какви са - широки, тесни и др.

Още ранни сортове има описани тук 

Друго, което е важно - ако зад името на сорта има F1 означава, че сорта е хибрид - демек ще дава отклонение при събиране на семена и повторно засаждане.. та това също много "разпилява" възможните резултати - тези оранжерии в Петрич може и хибриди да са сяли навремето - за да вадят високи добиви всяка година..

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 23 часа, Варела написа:

Освен горните много популярен български сорт е Идеал - средно ранен индетерминантен.. 

Но всичко това са предположения по-скоро "стрелба в тъмното", защото на твоето "задание" отговарят прекалено много сортове.. Определящи сорта са не само качествените характеристики на плода, а и на растението - както горните три (високо, средно и нискорастящи), а така също и листата какви са - широки, тесни и др.

Още ранни сортове има описани тук 

Друго, което е важно - ако зад името на сорта има F1 означава, че сорта е хибрид - демек ще дава отклонение при събиране на семена и повторно засаждане.. та това също много "разпилява" възможните резултати - тези оранжерии в Петрич може и хибриди да са сяли навремето - за да вадят високи добиви всяка година..

Благодаря ти за изчерпателният отговор.Би ли ми предложил тогава сорт червен домат, който да е по-скоро кисел и с тънка ципа, и да не е хибриден.А също така и един сорт вкусен розов домат пак с тънка ципа, и да не е хибриден и по възможност и двата домата да нямат вътре кочан като македонско зеле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

кочана повече зависи от начина на гледане, не от сорта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Имам предвид не само кочан, но и тези дебели бели жилки, които ги има в турските домати, а и във всички пластмасови домати по пазара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

мхм точно те са от начина на гледане. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване