Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гост

Сок от ябълки

Recommended Posts

Гост

Тази есен ябълките бяха в изобилие и реших да си направя сок. Закарах един багажник в една фирма в Кричим и за нула време ги изцедиха на пресата, пастьоризираха и затвориха. Няма добавки. Има вариант в 3л. кутии като за вино, или стъклени бутилки. 

Сока още е добър, въпреки, че не е варен. Варианта е идеален и става с почти всички плодове, даже и дюли и череши. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Пастьоризирано и варено ми се вижда едно и също? Убива био активните съставки, един вид стабилизира го с температура?


Колко пари вземат за това ишлеме, на литър ли се смята?

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

По- добър вариант засега нямам за сока. Пък и 120 литра сок са доста ябълки, нямам какво да ги правя. Загрява се на серпентина за секунди до 70 градуса и веднага след това започва охлаждане. 

Мисля, че 2,15 лв. ми излезе на трилитрова кутия готов сок. При шишетата ще е малко повече. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

скъпичко. ние си съхраняваме ябълките и ги ядем, макар че тазо година надали ще се справим. сок си сърува за малки деца, и то само прясно изстискан, другото го има в магазина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Това е идеалният вариант. :smile:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Да, разбирам обаче, че малко хора имат подходящо помещение като нашето мазе на вилата, където зимата не пада под нулата, а лятото не става над 10 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Имам добро помещение в къщата на село, за момента ябълките са прекрасно съхранени, но от други сортове. Най- плодовитият не е най- вкусен и траен, пък и над 200 кг. 

Просто някакво решение, от което нищо не остана към днешна дата... :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване