Димо 33

Новобранец в занаята

52 мнения в тази тема

Това е от съседната градина. Роднини на жената са ни наставници и се надявам да се доближим до тези добиви след някоя година. :))

20190615_123049.jpg

20190615_123451.jpg

20190615_123647.jpg

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и при нас ранните са добре, ама по- умерено.

20190615_124249.jpg

20190615_124325.jpg

3 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бравос Димо ... а какъв сорт са картофите?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа. :))

Но догодина ще ги садя като теб, под фолио и без тирове и повдигане. Всичко трябва да е максимално лесно и да ползвам унифицирани лехи. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега, десетина килограма грах, чесъна е изкочил от земята, не знам колко е, артишока е във фризера, няколко килограма очистен,  айсберг има още, подправки разни, марули и спанак са в историята. 

20190617_213243.jpg

20190617_213221.jpg

20190617_213205.jpg

20190617_213121.jpg

20190617_213047.jpg

20190617_213026.jpg

20190617_213011.jpg

4 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Димо 33 написа:

Нямам представа. :))

защо ли си мислех, че точно това ще е отговора .... :D

преди 11 часа, Димо 33 написа:

догодина ще ги садя като теб, под фолио и без тирове и повдигане

кой ли ден ще си изям боя от някой недоволен "последовател" :mrgreen: ... 

аз съм доволна от картофите под фолио - но имай предвид, че вероятно ако са засети по "правилния" начин ще изкараш доста повече ... все пак нали идеята е като се загърлят да се получат повече клубени ... и още нещо - ако решиш да ги сееш така им дай доволно разстояние, защото аз тази година прекалих с всичко в желанието си да събера повече неща ... насях ги ето така:

cPI43nriFXnk0UCj-fpZFIH5Xt5gfNPD5tnZbBcT

и се получи това:

RZl1s72PGhrpZv_Lhchdc21Nw-nGTcyvPJYh1Icn

растенията станаха огромни и средният ред направо се изгуби вътре ... сега като вадя картофите от средата излизат по-малки ... така че като сееш средният ред не е нужен ... иначе в реда като са през квадратче излизат точно през 30 см и така им е добре ... 

аз ще покажа по нататък и другите сортове под фолиото - надявам се и там да са добре нещата ... :)

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димо, айсберга кога се засажда. Има ли някакви особености при отглеждането му? Записах си за следващия сезон да пробвам с артишок, ама сега се навих и за айсберга, че рупаме постоянно магазинен такъв и ще е супер ако успеем да си отгледаме сами.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено им оставям разстояние, най- малкото заради колорадският бръмбар. Преди да ги засея, може да сложа повечко пръст, но ще видим догодина.  :)

Още навлизам, по- нататък ще говорим за сортове. Сега е каквото има и каквото стане. Макар, че като за първа година е добре до момента.  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вени, при мен айсберга се гледа както всички други салати - но като стане горещо и става на чорба ... този който е под листата на кейла все още не се е разтекъл, но всичко друго замина ... миналата година гледах айсберг и през лятото но беше на сянка между две лехи с боб ... да каже и Димо как е при него ...

Димо ако намериш чалъм да правиш по-дълбока дупка през фолиото ще може да е затрупан повече картофа ... но аз ги сях на по малко и от 10 санта - та сега картофите стоят направо под фолиото като го махам :D ... но като за картоф без никаква грижа и на това се радвам ... като имаш предвид че съм поливала само в началото малко - докато тръгнат ... после оставих дъждовете да поливат от време на време ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исе, как така на чорба? Имаш предвид, че ранко на пролет / евентуално и при мека есен / може да се гледа така ли ???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен айсберга е на път, късно го засяхме. Но другата година ще се коригираме. Имам сянка между дървета,  но не знаех.

За картофа, няма проблем да го задълбая на 25 см. като предварително подготвя почвата и сложа капково, преди да покрия с фолиото. 

20190618_175651.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вени сега като махам айсберга от фолиото направо изтича - отвратително е - никога повече няма да оставям айсберг в жега - само под сянка ако ще е в жега ... под зелката всичко е чорба - самият кочан ... сега гледам снимките още началото на май са били готови ... няма как да издържат до края на юни 

_bMNKCVhcbGdFUPmDjwxFMeUCrBMwGiFCchE3b1t

тези тук са по-късни /от 26 май е снимката - тогава са почнали да се завиват/ ... но и на тях не им е много добре в момента в жегите

u0NMQXPp36bvs8oPpzM5sFgERf_JCa280mG_8m2e

а тези снимки са от миналата година от 27 юни - изглежда много свежо но е по късно сято и малко на сянка идва

2ydwr5z2nDjWIXJwJnW_REb-VauIfdSE6Jh2Q17g

8 юли:

gxTs3KVBzv4Dwf1glw3B1c7XtehuVQqCaMJ90N75

може да не го бъркат жегите а това, че е просто преминало моето вече но все пак ще гледам да е по на сянка

........................................................

Димо как ще нацелиш дупките на фолиото и картофите .... или през него ще ги сееш на 25 см ... ??? :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През него ще сея. Може да измисля приспособление.  :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Артишока го замразявам изчистен в този вид. Имам случайно снимка на леко задушен с магданоз и чесън. 

Не бих го определил като вкусен, но предполагам е от сорта. От магазина съм взимал по- добър. Явно ще се търси и оптимален сорт. 

20190701_230438.jpg

20190701_230552.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запознах се с един много свестен човек, който има четири много стари сорта домати. Случайно имаше този в него и ми го даде за семе. Не го знам какъв сорт е, ако някой знае? Ще ми даде и от другите

Има още стар "идеал" , "розов" и "домат чушка". Семената са му от една баба, а те са и от нейната баба. Яко... 

20190710_164452.jpg

20190710_164431.jpg

5 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опиши вкуса, когато разрежеш, снимай разреза. По снимка е невъзможно да се определи сортът. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер.

Цитат

Има още стар "идеал" , "розов" и "домат чушка". Семената са му от една баба, а те са и от нейната баба. Яко... 

Аз пробвах какво ли не за Идеал и все е нещо друго. Или аз вече не си спомням точно вкуса му, но... все не е същото и не ми харесва.В онзи Идеал имаше леко кисела жилка, толкова колкото да подчертае сладостта и вкуса. Сега има съвсем сладки домати, които са ми блудкави или пък кисели, които не са вкусни.

В наше село вече няма хора, от които да си поискам семена. Възрастните починаха, а по-младите избягаха. Останахме само ние съботно-неделните.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алис, ток беше изяден и не остави улики. Не бих го определил като нещо особенно. 

МиХи,  ще опитам и останалите сортове и ще кажа дали го докарват. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех да вадя картофите, а на места излизаха така: 

20190712_143409.jpg

3 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би им трябва още време преди вадене.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.