Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Гост

Мисля да посея нахут, но нещо не се предлагат много семена на пазара. Дали има от къде да купя български сортове., примерно? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

http://www.dai-gt.org/bg/index.php?page=produce&culture=bean&crop=balkan

Принципно цените им са на тон, но не миля, че ще откажат да продадат килограм.

Аз от института в Садово си купих по килограм ръж и овес. 

Обикновено са отзивчиви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Мерси, утре ще пробвам. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ние отглеждаме бял и черен нахут за хрупане от децата. На белия семената дойдоха от арабски магазин на Женски, преди 5 години. От тогава пазим наши. Черният дойде от познат,. Те гледат декар два от много години. Ще видя какво ми е останало след посева о мога да ти дам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Благодаря за подкрепата. :)

Сорта "Балкан" още се разработва и не се продава, а индийските сортове като цяло не ме вдъхновяват. Но пък намерих на Сточна гара и макар да е пълна измама, няма сорт, ниска цена, все пак ще пробвам, колкото да си начеша крастата. Пък за догодина, живот и здраве, ще търся овреме. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Нахута стана, макар да поникна само половината, поради сушата през пролетта и коричката от поливането с маркуч. Голямата част от растенията просто не можаха да пробият. Но за догодина имам капково. 

И сега имам въпрос, понеже не всички растения са изсъхнали,  а трябва да ги махам заради броколите, има ли проблем като има и леко зелени? Ще бъдат във фризера, а после ще ги сваря и запечатам в буркани. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

За зимно съхранение, ние чакаме да изсъхне всичко перфектно. В момента е зелен и още има цветове тук там. Децата ядат долните завръзи. След месец като изсъхне изцяло, събираме го, децата го чистят, седи седмица на припек и после в буркани за семе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Нали знаеш Боби, градина малка, за кое по- напред. Броколите чакат за тяхното място и няма как... 

Догодина ще засея  нахута февруари и до това време всичко ще е приключило.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bore

Здравейте! Имам същия проблем с набавянето на семена за нахут. И аз като колегата си купих три вида от Женския пазар - турски дребен, бразилски едър и незнаен среден, но нито един от тях не поникна. Какво ще посъветвате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Малко е късно като че за нахута тая година? Къде се намираш, мога да ти пратя малко семена, но действително ще са една шепа, защото нямам останали много. Иначе моят нахут е купуван от производител преди много години. Според мен най-лесно ще е да си купиш от който и да е онлайн магазин за семена, например този: https://gardenshop.pro/семена-1/семена-зеленчуци/семена-фасул-боб/1469-семена-нахут-леблебия-страгали-хумус

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

И на мен ми се струва, че е късно. И аз имам семена, но не е нещо особено. Надявам се на по- добър сорт по- нататък. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bore

Както ги бях отписал, експерименталните лехи с нахут взеха, че покараха. Отделно си набавих малки количества семена от любители градинари. Може и да я бъде тази авантюра с нахута :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 7 часа, Bore написа:

Както ги бях отписал, експерименталните лехи с нахут взеха, че покараха. Отделно си набавих малки количества семена от любители градинари. Може и да я бъде тази авантюра с нахута :)

Не знам, колко е авантюра, защото баба ми го отглеждаше, когато бях малък. Доколкото знам, това е била традиционна за България култура. Колкото до семената, продава са насипен от чували по пазарите. Има го и в маркетите на щандовете с боб и леща. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bore
преди 1 час, Kalam Mekhar написа:

Колкото до семената, продава са насипен от чували по пазарите. Има го и в маркетите на щандовете с боб и леща. 

Малко съм предубеден към такива семена - не се знае как са третирани и какви гмочки са, ама ей на, насипните поникнаха, пък ще видим какво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 17 минути, Bore написа:

Малко съм предубеден към такива семена - не се знае как са третирани и какви гмочки са, ама ей на, насипните поникнаха, пък ще видим какво ще стане.

Купуваш, накисваш една нощ, вариш и, ако ти харесват, тогава засаждаш. Има разлика от партида до партида, както е при боба. Едни се варят добре, а други не. Но, накисването е задължително за нахута, преди сготвяне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Биощандовете по магазините са източник на редки семена. Веднъж пуснах няколко семки белен слънчоглед в аквариума, всички поникнаха и растяха докато не ги опасаха рибите.

Нахут: в Гърция е традиционно вариво, викат му ревИтя или ревитЯ, техният е едър, вкусен и едва ли е ГМО щото ще вдигнат революция. Който ходи натам да си вземе от плод-зеленчука поне половин кило за проба. На супа бульонът е много вкусен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov

Преди 2-3 години и аз търсих семена, но едвам намерих едно пакетче от местен търговец. Купих си пакет 500 гр мисля беше от хранителния магазин и си насях за проба и...чудо....този от хранителния магазин поникна по редовно от този в пакетчето за семе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 3 часа, Petar Kirov написа:

Преди 2-3 години и аз търсих семена, но едвам намерих едно пакетче от местен търговец. Купих си пакет 500 гр мисля беше от хранителния магазин и си насях за проба и...чудо....този от хранителния магазин поникна по редовно от този в пакетчето за семе.

Нахута се внася основно от Иран, а храните от там са качествени и евтини. Вкусен е и се съмнявам да е ГМО, но има партиди с такъв, който не се вари добре. Предполагам, че е стара реколта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bore

Някои от корените на нахута ми взеха да пожълтяват, изсъхват и умират. Засадил съм 3 сорта в 4 лехи в различни краища на двора и във всяка една леха има поражения, като интересното е, че не боледуват едновременно, а едни растения са на етап умиране, други са на етап изсъхване, трети тепърва пожълтяват стабилно, а четвърти са още зелени и видимо здрави. Някакви предположения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване