Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Recommended Posts

Димо 33

Мисля да посея нахут, но нещо не се предлагат много семена на пазара. Дали има от къде да купя български сортове., примерно? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

http://www.dai-gt.org/bg/index.php?page=produce&culture=bean&crop=balkan

Принципно цените им са на тон, но не миля, че ще откажат да продадат килограм.

Аз от института в Садово си купих по килограм ръж и овес. 

Обикновено са отзивчиви.

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33

Мерси, утре ще пробвам. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ние отглеждаме бял и черен нахут за хрупане от децата. На белия семената дойдоха от арабски магазин на Женски, преди 5 години. От тогава пазим наши. Черният дойде от познат,. Те гледат декар два от много години. Ще видя какво ми е останало след посева о мога да ти дам.

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33

Благодаря за подкрепата. :)

Сорта "Балкан" още се разработва и не се продава, а индийските сортове като цяло не ме вдъхновяват. Но пък намерих на Сточна гара и макар да е пълна измама, няма сорт, ниска цена, все пак ще пробвам, колкото да си начеша крастата. Пък за догодина, живот и здраве, ще търся овреме. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33

Нахута стана, макар да поникна само половината, поради сушата през пролетта и коричката от поливането с маркуч. Голямата част от растенията просто не можаха да пробият. Но за догодина имам капково. 

И сега имам въпрос, понеже не всички растения са изсъхнали,  а трябва да ги махам заради броколите, има ли проблем като има и леко зелени? Ще бъдат във фризера, а после ще ги сваря и запечатам в буркани. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

За зимно съхранение, ние чакаме да изсъхне всичко перфектно. В момента е зелен и още има цветове тук там. Децата ядат долните завръзи. След месец като изсъхне изцяло, събираме го, децата го чистят, седи седмица на припек и после в буркани за семе.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33

Нали знаеш Боби, градина малка, за кое по- напред. Броколите чакат за тяхното място и няма как... 

Догодина ще засея  нахута февруари и до това време всичко ще е приключило.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...