alys

Мъдри мисли от съмнително мъдри хора

21 мнения в тази тема

Марулке, заповядай! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въй?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, alys написа:

Марулке, заповядай! :)

Аз ли ще раждам първа :)  Ето моментално родена мъдрост: Самотата е чувство, което не зависи от вън, а от вътре

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурният белег, че нещо е измама е, когато то масово е прието за истина

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу ша бодна и аз тука.. една мисъл, която е прекалено екзистенциална за Хумор темата:

Гарантирано: Ако си загубиш чорап в пералнята съдбата винаги ти връща капак, който не става на нито една от пластмасовите ти кутии!

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Варела написа:

Аууу ша бодна и аз тука.. една мисъл, която е прекалено екзистенциална за Хумор темата:

Гарантирано: Ако си загубиш чорап в пералнята съдбата винаги ти връща капак, който не става на нито една от пластмасовите ти кутии!

А ако загубиш капак, който не става на нито една от пластмасовите ти кутии, съдбата гарантирано ще ти върне чорап? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Марулка написа:

А ако загубиш капак, който не става на нито една от пластмасовите ти кутии, съдбата гарантирано ще ти върне чорап? 

Ама мъжки или женски? И носен или изпран?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъжки, носен :D

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два шамара стоплят всеки - Емо Чолаков

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Veni, vidi....fungi (Дойдох, видях....гъбииии!) - Оризаки Кошияма

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 50% шанс да вали - или ще вали, или няма да вали.

Също от Емо Чолаков

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Аз съм умен!"

Лудия дъртак от петия етаж.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си беше абсолютно в Абарисов стил. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щастието не е моментно състояние, то е начин на живот

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Научих се да се усмихвам на тъгата, сега се уча да мълча. Мълчанието казват било злато. Дали ще ми се позлати зъба? Един, а после втори, трети...  език, уста и рамене. След време ще секат монети, ще ме продават на парче

3 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"...не се занимавай с култури, които изискват повече енергия, от колкото ти дават в замяна."

Лозан

4 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Попитали един земеделец, каква е тайната на успеха му в отглеждането на царевицата, която всяка година печелила всички конкурси по качество. Той отвърнал, че цялата тайна е в това, че раздава най-добрите семена за засяване на съседите си.
- Но какъв е смисълът да раздавате най-добрите зърна на съседите, след като и те постоянно заедно с вас участват във всички конкурси и са ваши явни конкуренти?
- Виждате ли – усмихнал се земеделецът. – Вятърът пренася цветния прашец от моето поле на полетата на съседите ми и обратно. Ако сортовете на съседите ми бъдат по-нискокачествени от моите, то след време и качеството на моите посеви ще започне да пада. Ако аз сея хубава царевица, аз съм длъжен да се погрижа за съседите си и да им помогна да посеят също такава качествена царевица. А как след това всеки ще се грижи за израстването им, това е вече друг въпрос.
Подобни неща се случват и в живота ни. Този, който иска да бъде успешен, трябва да разбира ближните си и да им помага да се сдобият с успех. Който иска да живее добре, трябва да помага и на другите да живеят добре. Защото колкото по-добре живеят хората около теб, толкова по-добре ще ти е и на теб самия. Всички сме свързани в този свят и зависим един от друг."

3 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това го разбирам по малко по-практичен начин и наистина действа, наблюдавала съм действието му, както върху себе си, така и при други хора, които правят така - Колкото повече даваш на другите, толкова повече получаваш. И това не е някакво ново откритие, Библейски принцип е. Твоята история обяснява конкретния случай, но това важи за всички възможни случаи и във всички сфери.

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Isa Bel: "нема се плашим Бобиту ... няма значение какви карти са ни раздадени - важно е да ги изиграем убаво ..... "

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.