Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

alys

Мъдри мисли от съмнително мъдри хора

Recommended Posts

kora008
На 12.04.2019 г. at 16:43, Марулка написа:

Аз това го разбирам по малко по-практичен начин и наистина действа, наблюдавала съм действието му, както върху себе си, така и при други хора, които правят така - Колкото повече даваш на другите, толкова повече получаваш. И това не е някакво ново откритие, Библейски принцип е. Твоята история обяснява конкретния случай, но това важи за всички възможни случаи и във всички сфери.

Абсолютно подкрепям.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оризаки Кошияма

Мнителността е просто признак на частично, нецялостно възприемане на реалността. :(

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Мнителността е......само и единственно страх от това да не се прецакаме или минеме! Мнителния човек не живее добре от страх че утре, за н-ти път, ще получи по - малка заплата отколкото заслужава! Той винаги ще забрави колко пъти закъсня, тръгна си по - рано или открадна каквото можа! В главата му обаче винаги ще има място за това, еди си кой колко повече получава от него!

• Харесвам 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оризаки Кошияма
На 24.11.2019 г. at 18:06, Пламен М написа:

Мнителността е......само и единственно страх от това да не се прецакаме или минеме! Мнителния човек не живее добре от страх че утре, за н-ти път, ще получи по - малка заплата отколкото заслужава! Той винаги ще забрави колко пъти закъсня, тръгна си по - рано или открадна каквото можа! В главата му обаче винаги ще има място за това, еди си кой колко повече получава от него!

Това се нарича завист или нещо друго, но не и мнителност. Мнителността  е вид синдром/ състояние на съзнанието, при което неговата главна парадигма е подозрението и отвъд него. Има хора, които са си мнителни по природа, без да търсят изгода от този вид стратегия. При късмет могат да станат добри прокурори, при липса на такъв - много лоши повечето други неща. "Мнителност" всъщност идва от стб. мнети 'мисля' (мнение, съ-мнение, и т.н.) Ако искаш пример - мнителният човек винаги ще мисли, че колежката взима повече от него само защото е любовница на шефа (пък нищо не пречи да му е и любовница и отделно да си заслужава повече). :joy:

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оризаки Кошияма

Едно набързо по повод неспиращите вайкания в и извън форума относно времето...

"Глей кво шашаво време - като ората"

Така кълнеше една баба в едно старопланинско село зимата на 2006-7ма, когато ако не температурите то поне липсата на сняг бе сравнима. макар затоплизмът още да не беше някакъв известен в БГ феномен въпреки напъните на Ал Гор и сие. 

Та тогава както и сега зимните култури бяха застрашени. Според мене - нека мрат. Първо те, а с тях и тия дето ги сеят, щото са ебати гнусната мафия, и не само у нас, а по цял свят. Ще е най-добре ако от юни до септември също няма капка дъжд, та и пролетните им посеви да заминат. Освен ако не си измислят -цид, който действа вместо вода?

В по-добрия случай ще усетят накъде бият нещата и ще засадят кестени или нещо друго многогодишно с високо съдържание на въглехидрати. Общо взето намаляването на регулярността на валежите води до преминаването към многогодишни култури, които изискват по-малко вода и грижи. 

Всъщност това, което най-много ме дразни и от което ми се гади ужасно е очакването на някои (повечето) хора времето да е в някаква  норма и воят и мрънкането им, когато това не е съвсем така. Те задават ли си въпроса - а аз в норма ли съм? Нормално ли е да затоплисвам всеки ден по форуми и сред познати, докато продължавам да си бръмча с мръсния дизел всеки ден на работа, че и децата карам на детска/училище със същия, и прочее и прочее? Тоя човек дава ли си сметка за личната си отговорност, ако вярва, че дадени мерки ще "спасят" света, или чака някой да му спусне мерки и регулации, за да предприеме нещо? Щото имам сума ти познати затоплисти, които се возят на джипки и са супер еко и био френдли и прочее. 

Тренда си е тренд, но като го оставим настрана, ако не бяха двете -8 досега тая "зима" се представя почти перфектно. С още малко усилия следващата може да е без отрицателни и да отгледаме някоя зимна реколта картофи. В най-добрия случай цивилизацията ша са сгромоляса, китайците ша изпуснат от лабораториите нещо по-лошо от сега и ша оцелеят едно две-триста души на планетата, което ще е ебати кефа, ама за съжаление едва ли. 

https://www.youtube.com/watch?v=t7NK4gl_fxg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оризаки Кошияма

De auctoritatis

Понеже наскоро ме нарекоха "авторитет", така ми дойдоха някои съждения...Авторитетите в стадото, пардон обществото, са дело на сива маса от средата на азбуката, която търси своите алфи и бети мъжки, на които да се подчинява. Това е типично милиционерски манталитет и тип общество, в каквото живеем вече точно 30 години. Не че преди това е било мн по-хубаво (а и не помня), но поне милиционерите са били просто милиционери, а не крупни бизнесмени, авторитети, и ...премиери. 

И понеже съм просто един анонимник, който не гради нито кариера, нито някакъв обществен образ и прочее, моля да не ме бъркате с тях. Мене ме няма в азбуката. 

• Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Boris Krumov (SeoKungFu)

По нашия край - Резерват Северозапад - ората казват: "срам ма а, ама трпѝм!"

• Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оризаки Кошияма

начиии сакам да каем али тава сичкото дека го приказвате изопшту не а верно!

верно а дека магисралата ке падне 2021! тъй рече баба ванга!

веганите на салата!

Редактирано от Оризаки Кошияма

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Чух следното наблюдение: "When you're trying to get something for nothing, you often end up getting nothing for something."

Или в превод: "Когато се опитваш да получиш нещо за нищо, често накрая получаваш нищо за нещо."

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оризаки Кошияма

"Това е един от начините стадото да се държи в подчинение докато олигархиит епо върховете си преразпределят богатствата му. Улавянето на СО2 е кретенска идея от където и да е погледнеш но докато служи на глобалните елити тя ще се промотира винаги. Само да напомня че растенията се хранят с въглерода от СО2 и колкото повече СО2 има в атмосферата толкова по зелена ще става планетата ни искаме или не искаме. Най вероятно, с идиотските зелени политики се намесваме в геотрансформация, което ще ни струва солено. Но както казах и по горе целта е да се облагодетелстват глобалните елити а овцете ще плащат сметката.

Ако не ви е станало ясно намираме се прред най големия transfer of wealth който земята е виждала. Все повече хора ще обедняват и зеления социализъм е един от начините това да се случва."

Коментар, който казва всичко за https://m.dnevnik.bg/sviat/2020/08/26/4105915_ulavianeto_na_co2_ot_vuzduha_moje_da_predizvika_goliam/comments?ref=story_below

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 20 минути, Mincho Georgiev написа:

"Това е един от начините стадото да се държи в подчинение докато олигархиит епо върховете си преразпределят богатствата му. Улавянето на СО2 е кретенска идея от където и да е погледнеш но докато служи на глобалните елити тя ще се промотира винаги. Само да напомня че растенията се хранят с въглерода от СО2 и колкото повече СО2 има в атмосферата толкова по зелена ще става планетата ни искаме или не искаме. Най вероятно, с идиотските зелени политики се намесваме в геотрансформация, което ще ни струва солено. Но както казах и по горе целта е да се облагодетелстват глобалните елити а овцете ще плащат сметката.

Ако не ви е станало ясно намираме се прред най големия transfer of wealth който земята е виждала. Все повече хора ще обедняват и зеления социализъм е един от начините това да се случва."

Коментар, който казва всичко за https://m.dnevnik.bg/sviat/2020/08/26/4105915_ulavianeto_na_co2_ot_vuzduha_moje_da_predizvika_goliam/comments?ref=story_below

аааа не.. зелен социализъм - не!.. аз съм хипар-комунист!

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

"Imagine a virus so deadly you need a test to see if you have it. Imagine a vaccine so safe and effective you need to threaten and force people to take it."

Или в превод:

"Представете си вирус толкова смъртоносен, че ви трябва тест, за да видите дали го имате. Представете си ваксина толкова безопасна и ефикасна, че трябва да заплашвате и насилвате хората да я вземат."

Понякога имагинерното и реалното се пресичат...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Един цитат:

"Природата! Аз никога не съм заставал пред нея без най-дълбоко умиление, без да се препълни съществото ми с най-благите и тихите усещания. Само в нейното присъствие заглъхват в мене пазарските тревоги и интереси на живота. Тамо, при нея, уединен и свободен като птица, човек често се превръща на дете, усеща тайнствената радост на битието, възторгваш се, че можеш безпрепятствено и до воля да се опиваш от омаята на всичко, което бог е турил хубаво, светло, величаво в природата - да й се наслаждаваш, да я обичаш, да я обоготворяваш!... Ако човек изглежда като да е излязъл недовършен из ръцете на създателя, ако толкова пороци, страсти, грозоти, душевни и телесни нищожества го поставят много далеко от висшата точка на съвършенството, то природата е напълно съвършено създание, тя носи гордо печата на всевечния си гений-творец, тя е неговият истински образ и подобие, велика като него, вечна като него, божествена и добра като него."

Иван Вазов

Съвършена ли е наистина природата или просто хората много са свалили нивото?

• Харесвам 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Малко мъдри руски мисли (поне така се твърди) в превод на английски:

Stalin-quote.jpg.95a687db8bade945a2dc89744fdb6215.jpg

За верующите в демокрацията.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оризаки Кошияма

"И много пътеки изходи перото ми по земята на деди и отци, за да дири радости и скърби, коварство и вярност, падения и извисявания на дух и чувство. И вървяха владетели и малки, и големи по земята.И владееха твърд и небо, камък и вода, скотини и люде, но не и смъртта. И отнемаше тя очите на някои, на други добротата, на трети - разума, ала никога не забравяше да отнеме тялото... И ако човек поглежда по - често към своя край, би станал по - съвършен, и то не от някакъв страх от небесното, а от самосъзнанието, че е човек, най - извисеното творение на естеството, което е длъжно да победи егоизма и честолюбието си и да отгледа в себе си цветовете на доброто."

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

Всеки търси своя си рай...някои го имат рано, други го търсят късно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Откъс от "Алиса в страната на чудесата", в оригинал. Някак много актуален:

'Let the jury consider their verdict,' the King said, for about the twentieth time that day.

'No, no!' said the Queen. 'Sentence first—verdict afterwards.'

'Stuff and nonsense!' said Alice loudly. 'The idea of having the sentence first!'

'Hold your tongue!' said the Queen, turning purple.

'I won't!' said Alice.

Off with her head!' the Queen shouted at the top of her voice. Nobody moved.

• Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Арнолд Шварценегер: Биеше ни и караше майка ми да се страхува

• Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оризаки Кошияма
преди 23 часа, Славянски написа:

Откъс от "Алиса в страната на чудесата", в оригинал. Някак много актуален:

'Let the jury consider their verdict,' the King said, for about the twentieth time that day.

'No, no!' said the Queen. 'Sentence first—verdict afterwards.'

'Stuff and nonsense!' said Alice loudly. 'The idea of having the sentence first!'

'Hold your tongue!' said the Queen, turning purple.

'I won't!' said Alice.

Off with her head!' the Queen shouted at the top of her voice. Nobody moved.

@Славянски тва беше готино, но аз виждам нещата малко по-абстрактно и понеже надолу ще стане доста източно, ще тагна и @Бай Ли Шъсей :)

"Повечето чайки не си дават труда да научат за летенето нищо друго, освен най-простото — как да се вдигнат от брега, за да си намерят храна и как да се върнат обратно. За тях важното е храната, а не летенето. За тази чайка обаче по-важно беше летенето. Най-много от всичко на света Джонатан Ливингстън Чайката обичаше да лети.Беше открил, че този начин на мислене не му създава добро име сред останалите птици. Дори родителите му се тревожеха, че Джонатан прекарва по цели дни сам и непрекъснато експериментира спускане ниско над вълните." Ричард Бах - Джонатан Ливингстън Чайката

Съществуват много по-гротескни и същевременно гениални начини за да бъде казано същото, като в последващия летенето от горния пример може да бъде заменено с пълзене:

Все неща, през които за радост или тъга съм преминал отдавна, и поради което оценката ми към обществото и "нормалните" хора е лаконична :thumbsdown:

Тези, в които виждам някаква искрица надежда, са подобни на черния от They Live, който е достатъчно готин, за да съумее да прозре истината, но и достатъчно страхлив и социално кондициониран, за да се налага да го пребиеш, че да му "сложиш очилата", с които да ги види. Но тъй като в действителност не съм способен да приложа подобни средства, за да постигна целта, съм принуден да го правя чрез думи. За съжаление отдавна е известна максимата, че някои хора само с бой ще се оправят. :)

Много би ми се искало това да е наистина последният ми пост във форума, но за съжаление отдавна съм разбрал, че не заслужавам този душевен мир и съм прегрешил твърде много, ето защо трябва да продължа да бъда наказван със спам по мейла, за да не забравям, че ви има <3

"Daughter, the highest and the deepest are of the same provenance; they are born of the same mother. Angels inhere in the existence of flesh, and it is by flesh that the spirit rejoices. Only in a furious encounter of equidistant bodies does the divine take form, and God, the same whom you trace on your window in crayon, becomes momentarily eternal."

Редактирано от Оризаки Кошияма

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina

Нещо  от което не бива да ни боли, защото "Ритникът отзад, винаги води до крачка напред."

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване