Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

alys

Мъдри мисли от съмнително мъдри хора

Recommended Posts

kora008
На 12.04.2019 г. at 16:43, Марулка написа:

Аз това го разбирам по малко по-практичен начин и наистина действа, наблюдавала съм действието му, както върху себе си, така и при други хора, които правят така - Колкото повече даваш на другите, толкова повече получаваш. И това не е някакво ново откритие, Библейски принцип е. Твоята история обяснява конкретния случай, но това важи за всички възможни случаи и във всички сфери.

Абсолютно подкрепям.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оризаки Кошияма

Мнителността е просто признак на частично, нецялостно възприемане на реалността. :(

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Мнителността е......само и единственно страх от това да не се прецакаме или минеме! Мнителния човек не живее добре от страх че утре, за н-ти път, ще получи по - малка заплата отколкото заслужава! Той винаги ще забрави колко пъти закъсня, тръгна си по - рано или открадна каквото можа! В главата му обаче винаги ще има място за това, еди си кой колко повече получава от него!

• Харесвам 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оризаки Кошияма
На 24.11.2019 г. at 18:06, Пламен М написа:

Мнителността е......само и единственно страх от това да не се прецакаме или минеме! Мнителния човек не живее добре от страх че утре, за н-ти път, ще получи по - малка заплата отколкото заслужава! Той винаги ще забрави колко пъти закъсня, тръгна си по - рано или открадна каквото можа! В главата му обаче винаги ще има място за това, еди си кой колко повече получава от него!

Това се нарича завист или нещо друго, но не и мнителност. Мнителността  е вид синдром/ състояние на съзнанието, при което неговата главна парадигма е подозрението и отвъд него. Има хора, които са си мнителни по природа, без да търсят изгода от този вид стратегия. При късмет могат да станат добри прокурори, при липса на такъв - много лоши повечето други неща. "Мнителност" всъщност идва от стб. мнети 'мисля' (мнение, съ-мнение, и т.н.) Ако искаш пример - мнителният човек винаги ще мисли, че колежката взима повече от него само защото е любовница на шефа (пък нищо не пречи да му е и любовница и отделно да си заслужава повече). :joy:

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оризаки Кошияма

Едно набързо по повод неспиращите вайкания в и извън форума относно времето...

"Глей кво шашаво време - като ората"

Така кълнеше една баба в едно старопланинско село зимата на 2006-7ма, когато ако не температурите то поне липсата на сняг бе сравнима. макар затоплизмът още да не беше някакъв известен в БГ феномен въпреки напъните на Ал Гор и сие. 

Та тогава както и сега зимните култури бяха застрашени. Според мене - нека мрат. Първо те, а с тях и тия дето ги сеят, щото са ебати гнусната мафия, и не само у нас, а по цял свят. Ще е най-добре ако от юни до септември също няма капка дъжд, та и пролетните им посеви да заминат. Освен ако не си измислят -цид, който действа вместо вода?

В по-добрия случай ще усетят накъде бият нещата и ще засадят кестени или нещо друго многогодишно с високо съдържание на въглехидрати. Общо взето намаляването на регулярността на валежите води до преминаването към многогодишни култури, които изискват по-малко вода и грижи. 

Всъщност това, което най-много ме дразни и от което ми се гади ужасно е очакването на някои (повечето) хора времето да е в някаква  норма и воят и мрънкането им, когато това не е съвсем така. Те задават ли си въпроса - а аз в норма ли съм? Нормално ли е да затоплисвам всеки ден по форуми и сред познати, докато продължавам да си бръмча с мръсния дизел всеки ден на работа, че и децата карам на детска/училище със същия, и прочее и прочее? Тоя човек дава ли си сметка за личната си отговорност, ако вярва, че дадени мерки ще "спасят" света, или чака някой да му спусне мерки и регулации, за да предприеме нещо? Щото имам сума ти познати затоплисти, които се возят на джипки и са супер еко и био френдли и прочее. 

Тренда си е тренд, но като го оставим настрана, ако не бяха двете -8 досега тая "зима" се представя почти перфектно. С още малко усилия следващата може да е без отрицателни и да отгледаме някоя зимна реколта картофи. В най-добрия случай цивилизацията ша са сгромоляса, китайците ша изпуснат от лабораториите нещо по-лошо от сега и ша оцелеят едно две-триста души на планетата, което ще е ебати кефа, ама за съжаление едва ли. 

https://www.youtube.com/watch?v=t7NK4gl_fxg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оризаки Кошияма

De auctoritatis

Понеже наскоро ме нарекоха "авторитет", така ми дойдоха някои съждения...Авторитетите в стадото, пардон обществото, са дело на сива маса от средата на азбуката, която търси своите алфи и бети мъжки, на които да се подчинява. Това е типично милиционерски манталитет и тип общество, в каквото живеем вече точно 30 години. Не че преди това е било мн по-хубаво (а и не помня), но поне милиционерите са били просто милиционери, а не крупни бизнесмени, авторитети, и ...премиери. 

И понеже съм просто един анонимник, който не гради нито кариера, нито някакъв обществен образ и прочее, моля да не ме бъркате с тях. Мене ме няма в азбуката. 

• Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Boris Krumov (SeoKungFu)

По нашия край - Резерват Северозапад - ората казват: "срам ма а, ама трпѝм!"

• Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оризаки Кошияма

начиии сакам да каем али тава сичкото дека го приказвате изопшту не а верно!

верно а дека магисралата ке падне 2021! тъй рече баба ванга!

веганите на салата!

Редактирано от Оризаки Кошияма

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...