Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

alys

Мъдри мисли от съмнително мъдри хора

Recommended Posts

Славянски

"Аз съм от правителството и съм тук да помогна." - деветте най-страшни думи в английския език по думите на Рейгън.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

"Angels can fly because they can take themselves lightly."

G.K. Chesterton

Ангелите могат да летят, защото не тежкареят (не се вземат на сериозно). 

;-)

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

"Гъз глава затрива"

-Баба

• Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

Задникът-като движеща сила в житейския път на човека и основен герой в българския фолклор!

Гъз глава затрива Дупе знае две и двеста На гол гъз чифте пищови Станал с гъза напред С гъз приказки не ща Хвана си гъза под мишница и замина Дал си гъза под наем На един гъз място е  Лакомо дупе-кръв ходи Скрил нещо в кучи задник 

Дедо

• Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vency Georgiev

"Големият проблем на цитатите в интернет е, че повечето хора вярват в тяхната автентичност".

Иван Вазов

• Ха-ха 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Понякога не е нужно някой цитат да е автентичен, за да е верен :) Някои хора се крият зад разни имена и авторитети. Или си правят майтап (като в случая).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

"Забелязал съм, че хората обичат такива мисли, които не ги принуждават да мислят."

- Станислав Йежи Лец

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 25 минути, Nenko Baylov написа:

* * *

Никога не учете детето на онова, за което собствено вие не сте убедени. И ако искате да му внушите нещо, докато то е още в крехка възраст, така че, благодарение на детската му чистота и силата на първите впечатления, то да се намести в съзнанието му, пазете се преди всичко това да не е лъжа, за която знаете, че е лъжа.

Ах, колко е хубаво хора без деца да учат другите как да възпитават децата си! Иска ми се да го попитам ще каже ли на малкото си дете си истината за дядо Коледа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 15 минути, Nenko Baylov написа:

Да измислиш нещо като не е реялно, това не е ли лъжа или заблуда. Ти вярваш ли в Дядо Коледа. 

Не, не вярвам. Но някой път лъжа децата за него - полезна лъжа е.

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Съвсем според заглавието:

Това готвачите го знаят от самосебеси  (не всички), но да ви го споделя от личен опит: за да направиш аламинут за 10-15 минути се иска най-малко половин час подготовка преди да включиш котлона. Като се сгорещи само добавяш необходимото - Няма време!

Не бих ял нищо от приготвеното по телевизията, те самите не си го опитват! PS Само го "опитват" и правят "Мммму!".

Отделно, че селяните (вече са рядкост) мнооого се чудят как домашен добитък реагира на име и на "Ела тука!", а не на  "Па-па-па!" или "Пис-пис!". Елементарно, Уотсън: навремето дворът е бил пълен с к'во ли не. Ако приготвя манджа за патките и извикам "Елате тука, бързо!" определено патките ще ядат  най-малко. А сега с 2-3 животинки по двора...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Наведените мразят най-силно не онези, които са ги навели, а онези, които не са се навели!

Кеворк Кеворкян

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.
преди 19 минути, ivanina написа:

Наведените мразят най-силно не онези, които са ги навели, а онези, които не са се навели!

Кеворк Кеворкян

Аз мислех че мразят най-много този който е прав зад тях...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 31 минути, run. написа:

Аз мислех че мразят най-много този който е прав зад тях...

Правият зад  тях им става най-любим, показват фактите за тия 32 години и предните 45 години  преди тях.

Ненаведените са трънът в очите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Мдам, от един път може да не станеш, ъъъ, гей, но за десетилетия...

А бе ненаведените поне до скоро не бяха голям трън, но му намериха чалъма. Нашите измислиха фалшивите протести далеч преди тъпите западняци да стигнат до пандемия, те първо пробваха с варианти на "Засрами се, бе, нормален!", но в момента е нещо тотално.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ПустинЯк

Обичам боба, леба и web-а !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ПустинЯк
преди 1 час, Котарак без чизми написа:

Мъдри безмотични съвети от една баба

4/12 гласи "смело събирай гъби, по които са накацали мушици", смятам да разширя това до руйно вино с винарки: щом ги има, значи им е "арексало" !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Овцата цял живот се бояла от вълка, а най- края я изял овчаря!  :unsure:                                                                                                                                                                                               Народна поговорка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване