Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

dobrqna

Помогнете!Какъв е този червей?

Recommended Posts

dobrqna

Днес плевих градината и прекопавах тук таме,където бяха дълбоки коренчетата.На около 10-15см. дълбочина,забелязох тези червейчета в почвата.Адски много!Моля някой ,ако знае какво е да сподели .Не съм обезпаразитявала с нищо досега,тор използвам,само от червен калифорнийски червей.Как да обезпаразитя,без да тровя земята,ако червея е вредител?

IMG_20190317_135700.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
dobrqna

IMG_20190317_135613.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Ако си убила някои, твърди ли са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

Неясна е снимката. На мен ми приличат на новоизлюпени дъждовни червеи, в компоста в двора се намират и такъв размер, дребнички, малко след излюпването. По неправилните извивки и цветовете също приличат на дъждовни червеи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
dobrqna

Меки,тънички,леко прозрачни.На едното място,където бяха доста червейчетата имаше голям дъждовен червей

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Като цяло не насърчавам леко паникьосаните реакции от този тип :) По-леко и весело ще ти върви градинарството, ако първоначалната реакция е: "Я, какво интересно нещо, какво ли е то?" вместо "ВЪХ, гад мръсна, егапукнеега!"

Иначе, ако е телен червей примерно, който е ларва на ковача и се води вредител, няма много какво да направиш без епичната химия в почвата, която, в опит да убие едно нещо, ще убие и всичко друго. Изрязваш си наяденото и пак хапваш :) И гледай да са разхвърляни културите, особено кореноплодните.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
dobrqna

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kora008

И аз открих подобни тази събота и неделя.... Ама тя земята гъмжи в момента от всякакви гадинки, въздухът също;)

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ани Андреева

Това с кореноплодните на място го каза, тамън мислех как да сея и ги бях начучкала по схемата едни до други...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване