Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Теди

:blink: :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

ядливото озеленяване води и до ядливи картини ;) ....

оставям за Теди и всички творци тук малко вдъхновение:

62783495_2412648492125220_32828458273572

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

върнах се да сложа нещо за @Теди ....не е ядливо, а лениво .... :love: ... за зелен релакс ;) 

69144293_3470985016248568_67585439841816

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

и понеже днес ми е доста отплеснато ... оставям и за Теди нещичко тук:

69813930_3482410451772691_29961117619768

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Изи, това е на Спас брат му :D

Я какви хубави мустаки има, леко проскубани тип скандинавски, ама биват. А очите са много живи, направо истински!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

И нещо по темата......

На гости при Боби, видях за пръв път в основата на млади овошки да има засадени различни култури - както ядливи, така и тип билки, или просто за красота.  Много ми хареса използването на това място, което реално е отлично осветено или най-много с шарена сянка, заради все още не напълно развитите дръвчета. Смятам да приложа идеята и в градината при нас на вилата, където се хванаха няколко овошки (ябълка, круша, дюля, череша, вишна и слива).  Текущо в основата им има само ямка помагаща на поливката, оградена от камъни  - ултра подтискаща гледка. Тъкмо купих няколко луковици нарцис, а също искам да размножа градинския чай, тагетеса, чубрицата и малко мента. Само не съм сигурна къде да бодна момините сълзи.

Ето няколко снимки от нета на китки под дървета (не стават за ядене, но пък привличат пчелички):

best-flowers-base-of-studio-tree.jpg

 

tree-in-bed.jpg?ssl=1

 

small-tree.jpg

depositphotos_195550170-stock-photo-gorg

 

Чета, че другарчета на ябълката са: черен оман, латинка, лайка, кориандър, копър, фенел, босилек, лимонова трева, мента, пелин, равнец, нарцис, вратига, невен, исоп, див лук и други. Източник на английски (непроверен) - Цък

Оказа се има доста идеи за комплектоване на овошки с различни други растения по една или друга причина. Това си е чудесен източник на идеи за разнообразяване на гледката в двора. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При нас някои от нещата около фиданките са:

  • Листен чесън
  • Сибирски лук (резанец)
  • Египетски лук (ходещ)
  • Риган 2 вида
  • Салвия
  • Балканска чубрица
  • Бял равнец
  • Живовляк
  • Черен оман
  • Лофант
  • Цикория
  • Лапад
  • Луковични (лалета и нарциси основно)

Забележи, че са многогодишни и като цяло могат да виреят без много грижи. В такава среда не съм сигурен, дали тагетес, обикновена чубрица и мента ще виреят. Ментата иска повече вода, а и е ниска. Тагетеса може би няма да се самонасее, а докато тръгне, около него вече ще е гора.

Другото е, че е добре да се видят снимки на тия дървета в края на сезона ;) Ама никой няма да качи такива ;) Тогава се налага едно изрязване на всичко до дъно, мулчиране с изрязаното, после може малко тор и отгоре мулч. Поне с отглежданите от нас неща, това е схемата.

Тъкмо купих няколко луковици нарцис, а също искам да размножа градинския чай, тагетеса, чубрицата и малко мента. Само не съм сигурна къде да бодна момините сълзи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Аз под липата имам мента и джоджен, ама определено не им е добре там, ако не се поливат. 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Аз под единя орех имам вишнап, евонимус, хортензии, хости, майски сняг, спирея, че и ... люлка ;)

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Убедена съм, че от всички изброени люлката вирее най-добре ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 22 минути, Миленка написа:

Убедена съм, че от всички изброени люлката вирее най-добре ...

абе и другите не са зле - ето ги хортензиите - плътно в ляво се вижда част от ореха - по средата е стволът на вишнапа - на заден план може да се види спиреята... ;)

 

20170627_183344.jpg

а в това клипче се виждат и част от другите растения - хости, берберис и т.н. https://photos.google.com/share/AF1QipPyKLRR3l_6ANDdnKwEcV_aomORo3le_BIbdPgo7q2TeH9FUzlqXbqYoeG7lCqiyQ/photo/AF1QipNNp0ySljXBitPVsTxbD9J59FQWorkQa-19Yzzr?key=YUxrSzFWb3FhOFc3eWpiZ2xqSWh3WHhMU3JLVkhR

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

За арка Ру подсети за ползване на боб. Нали се катери нависоко и е подходящ. Моя колежка го пуска по беседка на тяхната вила. Марангоза, пък, подсети за hyacinth bean (люляков боб), който цъфти прекрасно в лилаво, а листната маса също е много красива. Със смилянски, предполагам също ще е добре - при мен е цъфтял в бяло и червено. Ето и една снимка от нета:

Non-GMO-Home-Garden-Plant-10-Seeds-purpl

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

ровейки за декоративното зеле попаднах на този материал:

https://bg.sadfans.ru/dizajn-na-sajta/5684-dekorativna-gradina-snimki-idei-za-dizajn.html

ДЕКОРАТИВНА ГРАДИНА: СНИМКИ, ИДЕИ ЗА ДИЗАЙН

spacer.png

dekorativnyj-ogorod-foto-idei-oformlenij

dekorativnyj-ogorod-foto-idei-oformlenij

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване