Димо 33

Някой правил ли е сайдер?

9 мнения в тази тема

Случайно, ако имате опит и рецепти. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори не знам какво е това. :)

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм, но това е най-технически издържаната статия, която намерих по въпроса: http://agroplovdiv.bg/11527/как-се-прави-ябълково-вино-познато-още/

Ябълките предпочитам да ги правя на оцет. 

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от добрите описания е. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истински домашен сайдер съм пил само един път от англичани правил, те му викат scrumpy. И в никой случай не бих го оприличил на вино.

Сайдерите, които се продават по магазина, са нещо като газирана слабо алкохолна напитка с плодов дъх. Този, който съм опитвал, беше същото нещо, но мътен (нефилтриран, с повече фибри демек), по-сух (с по-малко остатъчна захар) и с по-висок градус, но това си зависи от предпочитанията.

Специално Крадецът на ябълки ни е много любим за лятото и ако един ден заимам ябълки в големи количества, които не мога да съхраня, бих правил и бутилирал сайдер в обем десетки литри. Иначе имаме опит по допирателната с друга подобна напитка, джинджърела, което е ферментирал чай от джинджифил с лимон, уникална пробиотична газирана напитка за лятото. Та не вярвам да е кой знае колко сложно. Особено предвид, че англичаните просто го зарязват в едни 20 литрови стъклени дамаджани с водна запушалка и по някое време бутилират и това е. В никой случай не бих добавял сяра и други стабилизатори. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма да е проблем да пробвам с някоя дамаджана. :))

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път като погледна заглавието на тая тема (явно го изчитам само до първата буква от "сайдер") и ми иде да отговоря, че "всичко е точно, защото снощи правих сайдер" :yum:

3 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познати в Австралия ходят на този фест, реших да го пусна тук защото показва много приятна култура, завъртяна около темата:

https://www.kellybrookwinery.com.au/festival/

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне разбрахме какво е правил Ру на 26 март вечерта:yum:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.