Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Марулка

Отсега нататък

Recommended Posts

Гого

Ето тук една статийка за миналогодишните добиви и изкупни цени:

https://www.zakazanlak.bg/biznes-vesti-15/rozi-2018-po-losh-final-7386

Накратко, 350 кг от дка и 1 лв цена на кг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kora008
преди 11 минути, Лозан написа:

@Марулка Опитай. Няма да навреди, но ми се вижда малко утопично това тон и двеста.... 

Споделям мнението ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Имам човек с розоварна (дестилаторен цех) ама ти е далече, чак у видинско. Та въпросният човек има бая десетки декари рози и маточина и тн маслодайни. Там се плаща 1 лев на кило набрани рози на берачите. Но при всяко положение продаването на суровината е най-кофти развръзката възможна и аз лично не го препоръчвам при този малък обем. Както писах и в чата, многократно повече ще се вземат от custom handmade artisan Rosa Damascena products в Етси или друг подобен сайт. Като почнеш от сиропи и сладка и кандирани листенца, през сушени такива за попюри, ароматни възглавнички, билкови чайове на база на роза, розов прах, извлеци, розови води и тн и тн и тн. В общи линии при 1 дка двор предполагам 100-200 квм рози ще са предостатъчни за захранването на един нелош онлайн магазин с продукти за хиляди левове годишно. Добавената стойност е труда, който е бадева.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка
преди 3 часа, Лозан написа:

@Марулка Опитай. Няма да навреди, но ми се вижда малко утопично това тон и двеста.... Дори и така да е *2лв/кг прави 2400лв. а ако това място е с домати, които са по 3-4лв./кг. ще спестиш доста повече от 2400лв., но и ще хапвате вкусни и полезни доматки (ползвам доматките, като отправна точка, но ти ще имаш и други зеленчуци ;) )

Но в доматите се влага много повече труд. Нямам намерение да произвеждам зеленчуци за пазара. Ще си гледам само за лични нужди. Пък розите са ми бонус, колкото-толкова.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка
преди 3 часа, Гого написа:

Ето тук една статийка за миналогодишните добиви и изкупни цени:

https://www.zakazanlak.bg/biznes-vesti-15/rozi-2018-po-losh-final-7386

Накратко, 350 кг от дка и 1 лв цена на кг.

Не виждам смисъл да гадая и да сравнявам. Като ги оберем и предадем, ще видим и това ще е вярното. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка
преди 2 часа, Боби Димитров написа:

Имам човек с розоварна (дестилаторен цех) ама ти е далече, чак у видинско. Та въпросният човек има бая десетки декари рози и маточина и тн маслодайни. Там се плаща 1 лев на кило набрани рози на берачите. Но при всяко положение продаването на суровината е най-кофти развръзката възможна и аз лично не го препоръчвам при този малък обем. Както писах и в чата, многократно повече ще се вземат от custom handmade artisan Rosa Damascena products в Етси или друг подобен сайт. Като почнеш от сиропи и сладка и кандирани листенца, през сушени такива за попюри, ароматни възглавнички, билкови чайове на база на роза, розов прах, извлеци, розови води и тн и тн и тн. В общи линии при 1 дка двор предполагам 100-200 квм рози ще са предостатъчни за захранването на един нелош онлайн магазин с продукти за хиляди левове годишно. Добавената стойност е труда, който е бадева.

Или пък да отглеждам сини рози :)

 

12574.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

Впечатляващо! Ще си направя такива 

"

Казват, че ходенето бос по свежа трева стимулира циркулацията на кръвта в организма. Къде обаче да намерите полянка в средата на оживения град? Ето решението на дизайнера Jimmy Choo – килимче за баня с истински мъх. Усещането за голите стъпала върху мъха е същото като това от сочна трева. Основата на килимчето е от специална пяна, наречена plastazote, която задържа влагата. Килимчето съдържа три вида мъх – топчест, островен и горски, а влагата в банята е достатъчна, за да го поддържа сочен и свеж."
 

 

03.jpg

03b.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

https://www.etsy.com/listing/191133129/rose-buds-rose-potpourri-organic-rose

Нещо такова имах предвид, като това е най-евтиното, щото пак е суровина. Ако се сложи в текстилна възглавничка, дига се цената. Дори и така, 50 грама за 5 долара. 100 000 долара за сушен тон.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Сушиш, пакетираш по 50 гр. и продаваш на чай. Мен можеш да ме запишеш първа в списъка с клиентите.  ;) Ако се окажа наблизо по време на розобера, току виж съм и помогнала. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка
преди 5 часа, Боби Димитров написа:

https://www.etsy.com/listing/191133129/rose-buds-rose-potpourri-organic-rose

Нещо такова имах предвид, като това е най-евтиното, щото пак е суровина. Ако се сложи в текстилна възглавничка, дига се цената. Дори и така, 50 грама за 5 долара. 100 000 долара за сушен тон.

 

И като са сухи имат аромат? Досега не съм усещала аромат от изсъхнали цветя, а много пъти са ми изсъхвали във вазата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка
преди 1 час, Миленка написа:

Сушиш, пакетираш по 50 гр. и продаваш на чай. Мен можеш да ме запишеш първа в списъка с клиентите.  ;) Ако се окажа наблизо по време на розобера, току виж съм и помогнала. :)

Никви проблеми нямаш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

Чудя се, кокошките как се качват в тия хралупи в зида. Стълби ли им се слагат? Много странно ми изглежда. Аз мислех, че тия дупки са нещо като малки долапчета, да се слагат там разни неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Летейки. При нас влизат кокошките на комшиите през 2 метра телена ограда, просто прелитат. Понякога кацат на коловете, които са 250 см от земята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

Едно от ветрилата

 

 

image-0-02-05-ac995a9dd22063af17716ae39ade7b9017ab33c0626eca0c188a6e9143569440-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

Ето го

 

P90416-105248.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

Пораснал ми е Джоджен или Гьозум, не знам как му казвате. Изневиделица. Така му се зарадвах :)

P90415-145407.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

Който не следи чата, да не се опитва да разбере какво става тук :)

 

P90416-134221.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Предавам се, ще чакаме шеф-плевел @Евелина да се изкаже. Иначе ако ползваш приложение или искаш да питаш някъде, полезно е снимката да бъде от този тип - разтворен лист, сниман отгоре, а не кльофнат стрък, сниман под ъгъл.

100pcs-mixed-pressed-dried-green-leaf-le

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 3 часа, Марулка написа:

Ето го

 

P90416-105248.jpg

Сва мяса на девесил или льющян, както го наричат по Шабленско 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Миленка, не мисля, че е девисил, а и той има силна миризма - в чата питах Марулка дали има такава, тя не каза. Не можеш да подминеш миризмата на девисил без да я усетиш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване