Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Марулка

Отсега нататък

Recommended Posts

Марулка

Сега

Село в Долината на розите.Надмосрска височина около 400м. Дворът/1дк/, това не са бурени, а рози, засега занемарени, но след една седмица ще изглеждат добре. Имаше още снимки, но не знам защо се качиха само тези

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

И малко ягоди и неидентифицирано дръвче, и още някакви непознати

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kora008

Това гюл ли е?

Последната снимка е мноооого АРТ. Особено ако е ЧБ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Ей, чудно дворче.. ам ха честито.. повече да ти мирише и по-малко да боде гюл-трендафила!

А кирпичения дувар с полозите за кокошки е един път.. да го пазиш!  Когато не е измазан в него много обичат да си правят "кошери" тези земните, дебеличките пчели (бомбус, bumblebee), които са едни от най-добрите опрашватели за зеленчуците..

Дръвче по снимките не видях инак, ще ти го идентифицирам ако има снимка в по-близък план..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Привет от другото село в Долината на розите ;) /край Казанлък/

дано имаш успех с розите, защото при нас имаше доста разочаровани от таз дейност ... после се ориентираха към лавандулата .... което наводни пазара и изкупната цена падна .... тук по скоро ще видиш дворове пълни с лавандула отколкото с рози ... гледам също и в полето доста масиви от рози се обръщат на лавандула ...

.... инак уханието на маслодайна роза по изгрев е голяма тръпка ... детството ни мина тук по розоберите :)

хубаво дворче и здрава къщурка :) ... да ти донесе това, от което имаш нужда !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

Благодаря ви :)

Кора, да, гюл е.

Варелий, след малко ще ти покажа дървото и другите непознати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kora008

Как се захваща гюл? Много искам да имам. Ще ми изпратиш ли  на есен някой и друг резник?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kora008

Гюл и трендафил едно и също ли е?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

Не знам. Гюл е турска дума, предполагам трендафил е българската. Иначе ще ти дам разбира се. Ще разбера как се хваща и имаш :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

https://bg.wikipedia.org/wiki/Трендафил - R. centifolia

https://bg.wikipedia.org/wiki/Роза

https://bg.wikipedia.org/wiki/Роза_Дамасцена - R. damascena

В градината на дядо и баба имаше храст маслодайна роза, всяка година правенето на сиропа беше събитие!

Хваща се лесно от резник, но иначе в твоя случай най-добре ще е като почистваш дворното насаждение да извадиш всички коренови издънки, тръгнали в пътеките и такива, които сгъстяват ненужно редовете, и да ги изпратиш на който от форумите иска :D Като Кора примерно! Или мен :D 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

Бившите собственици ми подариха три бутилки сироп от рози, не съм го опитвала, наистина ли е хубав? Опитвах сладко от рози, от магазина, някак не мога да възприема аромата, все едно ям парфюм. Кво нещо е възприятието, излиза, че се насажда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kora008

Там ли ще живееш?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

Такова ми е намерението. Нанасям се още. Но нали знаеш фразата: Ако искаш да разсмееш Бог, кажи му какви са ти плановете :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kora008

Успех, щастие, спокойствие, здраве и много любов в новия ти дом ти пожелавам! И аз съм  на такъв етап от живота си...

(тази приказка я знам, и често я използвам, по друг начин... "Не разсмивай Господ!");)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир

Къщата изглежда в много добро състояние. Достатъчно голям двор. Кладенец! Тая плевня в дъното в твоя двор ли е или на комшията? Стара плевня никога не е излишна :) Дуварите изглеждат яко. Тая улица изглежда доста голяма, дано не е много натоварено и да ти идва доста шумно и прашно. Обаче, който е сложил тая алуминиева врата за вход и тая ролетна щора до нея... заслужава поне 50 удара с пръчка :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

Благодаря ти, Кора :)

Кукумир, да, плевнята е наша, 78 кв.м. е. Улицата не е шумна. А вратата и ролетката, заварено положение. По-добре с врата, отколкото без :)  Зарязала съм си хладилника и фризера на двора, добре че имам врати.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

Ето неразпознатите на първите две снимки, а третата - днес са ми цъфнали лалета и някакви други цветя :)

 

12.jpg

13.jpg

14.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

@Марулка На първа снимка, въпреки, че е прилежно НЕ на фокус си мисля, че е праскова, както и на трета, а на втора, ако става въпрос за червеникавото покрай бордюра - това е божур, без съмнение. Дворчето е МЕГА, но аз бих оставил 1-2 реда рози на ключови места, ей така за разкош и аромат, а всичко останало бих изкоренил и премахнал, за да има място за десетките други култури, които можеш и със сигурност ще искаш да си насадиш. Бих засадил и повечко дървета, че ми е голо някак. Успех в начинанието :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

О, дървета задължително. А за розите не знам, ще видим резултата. Извиках една жена от селото, която ми препоръчаха, като супер градинарка. Попитах я за розите. Тя каза, че при добро поливане и торене от такъв участък рози съседът и е набрал тон и двеста. Като гледам ква е суша, тази година няма да има много рози, цената ще е над два лева за кг/според мен/. Аз с капковото имам голям шанс :)  Розите са лесни за гледане, ще видя как ще е брането и ще преценя

Пък за другите неща има достатъчно място, вижда се на снимките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

@Марулка Опитай. Няма да навреди, но ми се вижда малко утопично това тон и двеста.... Дори и така да е *2лв/кг прави 2400лв. а ако това място е с домати, които са по 3-4лв./кг. ще спестиш доста повече от 2400лв., но и ще хапвате вкусни и полезни доматки (ползвам доматките, като отправна точка, но ти ще имаш и други зеленчуци ;) )

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване