Гого

Върви ли разсадът?

26 мнения в тази тема

:)

При мен що-годе е добре положението.
Само краставиците не са точно каквито искам да са. Но те искат други условия. Каквото станат..

Първата калинка

калинка.jpg

Доматите добре вървят

разсад_домати.jpg

Останалите още се чудят

сборен_разсад.jpgсборен_разсад2.jpg

Чакам да поникне разсадът за навън. Тези краставици и домати са за оранжерията.

Това е оранжерията ми. В нея съм направил малката оранжерия, в която гледам разсада.

Дръвчетата са двугодишни пауловнии, които лятото ми засенчват парника.

пауловния.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още нищо не съм заложил. Може би след 10тина дни, като почне да се топи снега. Парник в момента нямам, разсада се гледа на первазите в офиса :) А доматено-пиперения - залага се след 29.03 директно в земята, директно на едното село...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върви ли разсада?Върви!Обаче тази пролет ни изненада-поне мен!Прекалено ниски са още нощните температури,а и няма изгледи времето да се стопли малко повече.Разсадът е готов,но не смея да го сложа в земята,въпреки ,че е кален.Моят въпрос е-смятате ли,че ако доматите се гледат на по ниска-само нощна температура това ще повлияе по късно на тяхното развитие и плододаване???Те ще бъдат в оранжерия с високи лехи и вечер ще бъдат изолирани със стериопор,втори найлон и одеало.Моля,който смята,че има опит да сподели!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини-оранжерията в едната от стаите, когато навън е времето като днес. Ултра-ранни домати в саксийки и няколко чакат за парника. Виждат се още краставички и брокери (!).  През останалото са навън пред къщи под найлон. Надявам се до дни да покрия парника. Разсадите за открито ще се слагат утре. Дано да съм уцелил био-динамичния календар, но графикът е твърде натоварен.

IMG_6830_zpspjecjex6.jpg

alys, Гого, Стефан Стоилов и 1 друг харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG 6902

Irina Antonova и Гого харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз снимка още не мога да покажа, но потомството почти изпасе единствения разсад, който имаме за момента - марули (беше на ниво 4 листа); сега е почнал с магданоза :D

Подбрали сме семената, специално за домати и чушки очакваме завръщането на бабата на село, за да направим лехата с разсад :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние, тъй като чакаме бабите на село да ни кажат кога да слагаме и какво, като разсад, днес, след тяхното позволение, сложихме краставици, тиквички и люти чушки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

035056592.jpg?r=0

И

Разсадът готов за неделя! Дано вече да е хубаво времето!

Ivilin Ivanov, Михаил Караянчев, Веселата ферма в Родопите и 4 други харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ви завиждам, че нямате котки :D

Гого хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ви завиждам, че нямате котки :D

Имам 4 котки и голям ровещ Лабрадор плюс две бездомничета... :D Имах малко загуби,но с малко дисциплина...

Антоанета, Веселата ферма в Родопите, alys и 1 друг харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не кажете, че не върви разсада, ето малко бъдещ разсад caragana arborescens, след 45 дни в хладилника.

Освен този сибирски грах, сложих в почва и олеастър, както и 2 вида бреза. То пък не може само чушки и домати! :)

IMG_20150321_094252~2.jpg

Georgi Beorgi, Антоанета и Храбрият Шивач харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разсадът е вече засаден наполовина!Дано да е хубаво и плодородно лято!035093249.jpg?r=0035093251.jpg?r=0

alys хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Ирина! И ние ще залагаме семена за разсад в лехата до десетина дни :)

Колко е размера на този "сандък" със 6те корена?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Ирина! И ние ще залагаме семена за разсад в лехата до десетина дни :)

Колко е размера на този "сандък" със 6те корена?

1.40 на 0.65  долу горе! После стават така а накрая така!

033064698.jpg?r=0033415634.jpg?r=0

alys, Гого и Веселата ферма в Родопите харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се. Йееееее, много добро :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ирина, това е доста окуражително, че на площ 1,4 на 1,3, примерно, има 12 корена домати. :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа и нашите са с подобна гъстота по лехите. Бабата така ги сади от край време. По 2 корена на 1 колче, 60 см между колчетата и 60 см м/у редовете. Така в 120 х 120 см имаш 18 корена домати.

(заради перспективата е трудно да се придобие точна представа, това са къде 200 корена)

7421073760_26a2c4bff2_c_d.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби,супер са!Взех си съседна изоставена градина и там ще гледам без високи лехи.Разсада за там е още бебе в сравнение с този за високите лехи.В тях е по топло и ги правя като мини парници,а при другия начин на отглеждане ще садя към първи май.035121805.jpg?r=0035120499.jpg?r=0

alys хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е новата градина,а това настоящата!035121799.jpg?r=0033200145.jpg?r=0

Михаил Караянчев, Веселата ферма в Родопите, Cucurbita Maxima и 1 друг харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ирина, това мрежа против градушки ли е? На каква височина е закрепена?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, под "олеастър" Eleagnus umbellata ли имаш предвид?

Може ли няколко коренчета Сибирски грах, мога да ти го заменя за други интересни подобни :)

Така се движат нещата горе - долу при мен. Не бързам с парника, защото разсадът още не е твърде голям, а ранните домати са си добре в саксиите. Вчера на слънцето почти цъфнаха, но още им е хладно и чакат. За Гергьовден трябва да са готови!

IMG 6924

IMG 6927

IMG 6928

IMG 6929

IMG 6930

IMG 6931

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ирина, това мрежа против градушки ли е? На каква височина е закрепена?

Да Алис,това е.Висока е 2.5 долу-горе.

alys хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Да ви питам, тъкмо и да съживя малко темата, за кои подравки и полезни цветя правите разсад и кои може да се садят направо в градината? Аз по-скоро не искам да правя разсад, защото ми е много тясно и тъмно у нас, плюс, че имам много гадове, които го нападат /деца, котка.../ Затова се чудя до колко може да се избегне?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно ВСИЧКИ цветя и подправки могат да се слагат директно от семе в градината. В природата никой не прави разсад :D Той е нужен основно с 2 цели: подсигуряване на успех и удължаване на сезона.

Едно време моят дядо дори за част от доматите не правеше разсад, всичко директно от семка в земята, може да го покрие с парче найлон, подигнато от лозови пръчки и затиснато с пръст, но толкоз...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пояснението. Аз знам за какво се прави разсадът, но въпросът ми беше на кои от растенията им идва къс сезона, ако се забодат директно навън? Тоест би било добре да са засети предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще изброя някои подправки, които стават директно в градината, а ти добави други, за които имаш притеснения.

Магданоз, копър, кориандър, босилек, риган, мащерка, майорана, чубрица.

Многогодишни като девисил, резене, мента, джоджен, салвия, маточина, тарос, розмарин, дафин и тн мисля нямат нужда от уточнение

За цветята има сходна логика. Едногодишни ако са, предвидени са да успеят в рамките на сезона.

Аз съм правил разсад за равнец, пореч и тревист чесън, дори за невени, тагетес и космос, но идеята ми е била сигурност в бройката, а не скорост.

Надявам се да съм помогнал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.