Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Жоро

 

Боби, под "олеастър" Eleagnus umbellata ли имаш предвид?

Може ли няколко коренчета Сибирски грах, мога да ти го заменя за други интересни подобни :)

Така се движат нещата горе - долу при мен. Не бързам с парника, защото разсадът още не е твърде голям, а ранните домати са си добре в саксиите. Вчера на слънцето почти цъфнаха, но още им е хладно и чакат. За Гергьовден трябва да са готови!
 

IMG 6924

IMG 6927

IMG 6928

IMG 6929

IMG 6930

IMG 6931

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ирина

Ирина, това мрежа против градушки ли е? На каква височина е закрепена?

Да Алис,това е.Висока е 2.5 долу-горе.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Maria

Здравейте!

 

Да ви питам, тъкмо и да съживя малко темата, за кои подравки и полезни цветя правите разсад и кои може да се садят направо в градината? Аз по-скоро не искам да правя разсад, защото ми е много тясно и тъмно у нас, плюс, че имам много гадове, които го нападат /деца, котка.../ Затова се чудя до колко може да се избегне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Принципно ВСИЧКИ цветя и подправки могат да се слагат директно от семе в градината. В природата никой не прави разсад :D Той е нужен основно с 2 цели: подсигуряване на успех и удължаване на сезона.

 

Едно време моят дядо дори за част от доматите не правеше разсад, всичко директно от семка в земята, може да го покрие с парче найлон, подигнато от лозови пръчки и затиснато с пръст, но толкоз...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Maria

Благодаря за пояснението. Аз знам за какво се прави разсадът, но въпросът ми беше на кои от растенията им идва къс сезона, ако се забодат директно навън? Тоест би било добре да са засети предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ще изброя някои подправки, които стават директно в градината, а ти добави други, за които имаш притеснения.

 

Магданоз, копър, кориандър, босилек, риган, мащерка, майорана, чубрица.

 

Многогодишни като девисил, резене, мента, джоджен, салвия, маточина, тарос, розмарин, дафин и тн мисля нямат нужда от уточнение

 

За цветята има сходна логика. Едногодишни ако са, предвидени са да успеят в рамките на сезона.

 

Аз съм правил разсад за равнец, пореч и тревист чесън, дори за невени, тагетес и космос, но идеята ми е била сигурност в бройката, а не скорост.

 

Надявам се да съм помогнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

 

Разсадът е готов за следния период в дни

Алабаш 35-40

Броколи 35-40
Брюкселско зеле 35-40
Ранно главесто зеле 35
Късно главесто зеле 35
Китайско зеле 30
Пекинско зеле 30
Дини и пъпеши 30-35
Каба лук 75-80
Краставици 25-30
Патладжан 60-65
Пипер 70-80
Домати 60-65
Праз лук 85-90
Салата 25-30
Тиквички 30-35
Цветно зеле 30-35
Целина 60-65
Чубрица 30

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване