Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Venetka

Венеткини въжделения

Recommended Posts

Гост

А лилавите малини как са? При мен минаха двата метра пеленачетата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 19 часа, Боби Димитров написа:

Къде видя бурени, това е някаква пределно опоскана градина, дет са вика, и на Димо опитното поле сигурно има повече трева...

 

Аз лично до момента не съм виждал в домашна градина някой да тори малини, хеле па "толкова много"... но ако сортът Исполин може да вирее без торене и дава 2 пъти годишно тип Люлин (ремонтантен), пу първи за пръчки! Да използвам тая възможност да питам и @jojkata2000 - на срещата беше казал, че при негов комшия има малини, които дават реално непрекъснато, а не са просто ремонтантни. Та какво е положението с тях, в момента има ли яко назрели, има ли цъфтеж и колко пръчки може да даде :)

Нещо не си запомнил- малините са си мои, но са на село и не съм ходил.Преди 3 седмици ми се обади комшийката да ме пита дали ще ходим да берем малините, че са се скършили от плод, но и казах да ги бере , че нямам време.Може би другота седмица ще отида да видя какво е положението и ще набера малко..Ще извадя 10-15 корена но през есента.Зависи колко са желаещите може и повече да донеса.Аз ще извадя и още, но искам да си оставя и тук в София 10-15 корена.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Благодаря Жожка, желаещи ще има, а предвид, че в една лопата имаш гаранция над 10 корена, като копнеш 10 лопати - ще има за всички ;) Макар че не ти завиждам за положението, да нямаш време за малини :( Дано никога не изпадам в него! 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Вени, честит рожден ден, честит юбилей! Винаги да си сред любимите си рози, малинки, боярки и всичко зеленко, шаренко и свежо в градината! Бъди щастлива и обичана! Весел празник! :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
На 21.07.2020 г. at 9:55, Боби Димитров написа:

Благодаря Жожка, желаещи ще има, а предвид, че в една лопата имаш гаранция над 10 корена, като копнеш 10 лопати - ще има за всички ;) Макар че не ти завиждам за положението, да нямаш време за малини :( Дано никога не изпадам в него! 

Ето ги и мойте малини или поне това, което е останало от тях.До сега са брани 2-3.Нямаше много, но като се има предвид че нито са копани, нито са поливани и отвсякъде ги е задушила копривата е доволно.След месец мисля пак да ходя и ще видим колко ще набера, но няма да е по-малко.Снимал съм и храстите да ги видиш как изглеждат.Има червени има и зилени, а има и пъпки, които тепърва ще цъфтят.

20200725_114808.jpg

20200725_111958.jpg

20200725_112013.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Много дълго нямах време да пиша. Градината на вилата си е добре, трънясва периодично, ама не колкото преди. По двата диагонала вече има поглед от край до край. Дърветата и храстите оцеляха в това сушаво лято, няма жертви. Единия корен камчатика е много дребен и не знам какво да го правя. Поръчах в Пландорекс друг вид, ама като знам от тава какви дребни растения идват, едва ли ще е по-голямо от сегашното растение. Ще видим.

Опитваме се да оформи от горната страна на терена тераски и да направим зидове, но ударихме на камък с майсторите и ще трябва да зидаме сами. За сега е разчистен един участък от огромно количество камъни и оформен като цветна леха. А втория участък избран за оранжерия и в тая година засаден с картофи е добре. Няма толкова камъни и долу- горе е равно. В момента е засаден със синап, търсим оранжерия и се надявам скоро да я поставим.

Големите ремонтни дейности по къща и пристройки се отлагат за неизвестно време заради болестите на мама и тате. Ама, то градината ми е важна, другото когато тогава.

photo_2020-11-11_10-26-24.thumb.jpg.8123deedc82a3d2f6c5086993f09a7dc.jpg

Основно това лято прекарах при мама и тате и като ме хванеха щуравите от сблъсъците със здравната ни система засаждах какво ли не. 

photo_2020-11-11_10-25-48.thumb.jpg.717361efec4b8981333e2861e3e1f797.jpg

Карфиола е огромен и само листалак. Някакви зелки ще има, ама и доволно количество зелеви листа за кокошките. Репите пък са огромни, както и копъра. От късно засадените домати - нищо. Зелени доматчета, по-малки от орехи даже.

photo_2020-11-11_10-26-05.thumb.jpg.70d5177d27dbc601a479d44b136be3bc.jpg

От дворното място успях да набера японски дюли, дюли, ябълки и круши общо касетка и половина. Нищо работа, ама био. Поне дърветата оцеляха в сушата. Плодове и догодина не очаквам.

photo_2020-11-11_10-24-26.thumb.jpg.6f1ba9c762d1eaa92ce9f70e22496190.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Вени, доволна съм от карфиол Наутилус F1. От 6 (8?) растения имах 2 хубави глави и две по-дребни. Не е 100% успеваемост, но пак е нещо, при това чист домашен продукт. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ами, Алис, ако догодина пробвам пак с карфиол ще го имам предвид. Благодаря. Знае ли се какво друго ще ми хрумне и дали ще има място и време. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Важното е да подготвяме за по- натам. Сега е достатъчно да крета градинката. :)

Карфиола ако не го изгори сланата, може да спастри някоя глава. От както го забележиш с цвят като орех, му трябват 10 дена за бране.

Догодина ще се опитам да науча сорта, дето ми дадоха разсада. Главите стават много големи и толкова сладки, все едно захар има. Поне аз не съм ял толкова вкусен карфиол. Е, верно, че слънцето при мен е на пълен работен ден. При зеленчуците нямам засенчване. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@alys@Боби Димитров@Димо@Димо 33 и който друг иска. Списък с рози, от които мога да ви пратя резници, ако желаете.

Falstaff, Abraham Darby, Munstead wood, Ascot, Terracota, Lady of Shallot, Nostalgie, Bengali, Bukavu, Angela, For your eyes only, Crazy for you, Radiant perfume, Black baccara, Queen of Sweden, Cvetelina romantikaq Moody blue, Peace, Salita, Summer song, Novalis, Bienvenue, Pink peace, Westerland, Iceberg, Golden gate, Rosa banksiae lutea, Chandos Beauty, Eden rose, Mini Leonardo.

Има и още, ама са нагъчкани в един водовъртеж от де що има като китки и трябва с бронирано облекло да влизам вътре и пак не е гаранция, че ще отрежа резник от правилната роза. Затова тия там не ги включвам в списъка.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Леле, Пладорекс ряпа да яде...

Ще ми трябват поне няколко дена за да ги проуча. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ееее, ММ каза, че искал рози да има в участъка, като купихме парцелите и те ти.. Аз се постарах да му ги осигуря. 

Няма нищо за бързане. Аз съм тук засега, розите също. Когато пишете, режа и пращам. 

А с Пландорекс не знам какво стана. Уж тая седмица щели да потвърждават французите. А дано, че то кое време стана. Ама и в Декември съм засаждала техни растения и е нямало проблем. Вчера проучвах прогнозите за Пловдив и Тутракан до края на Февруари. Нъц, зима истинска няма да има за съжаление. 

Ще рискувам и ще поръчам кивита за село, пък ако е писано ще станат.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Кивитата не е ли по- добре на пролет? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

Аз не знам как да избера! Една след друга ги издирвам в гугъл - красота след красота!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Вениии, ти ме застреля!!! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, alys написа:

Вениии, ти ме застреля!!! :D

А, нека да видиш какво е. :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

 Ох, ама аз искам само Westerland. Това е любов от пръв поглед. :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Тююю, забравих любимката си. Имам и Pashmina.

IMG_3786.thumb.JPG.6df01f3af1629181a1a9bd40805fa22d.JPG

По-широко, отколкото високо е това чудо. Много трудно я удържаме, овързана е от вътре с канапи и връзки, за да се задържат долу-горе изправени клоните. Иначе полягват от тежестта. 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

И тази е приказно прекрасна! :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Някъде бях писала за засаждането на резници от рози, но с Алис говорихме да повторя тук указанията.

Заравяте 2-3 пъпки под нивото на почвата, а 2-3 да останат отгоре. Резника под ъгъл 45 градуса се слага в почвата. Аз за по-сигурно на едно розено гнездо кръстосвам 3 резника по тоя начин. Поливам хубаво и нахлузвам отгоре половинка туба от голяма бутилка с минерална вода. Ако е горната част на тубата махам капачката, ако е долната част правя отвор около 2 см в диаметър за вентилация. И така държите дълго... до 5-10-15 Май. От останалите сокове в клончето резника ще тръгне да развива пъпки, а след това и листа и то още през зимата. ТОВА НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ СЕ Е ПРИХВАНАЛ. Няма още корени и ако махнете тубите рано, обричате засаждането на неуспех. Дръжте ги до месец май. След това махате тубите, първата година поливате редовно, втората не чак толкова, а третата според времето. Розите са държеливи, но най-добре им идва поливане обилно веднъж на седмица.

Осигурете им достатъчно място, стават големи растения. Моят принцип е никога да не съдя за една роза по първата година. Това е годината на установяването и. Втората разгръща потенциала си, а третата е вече това, което ще е. Ако третата година розата не ви харесва... балтията и нещо друго. Не, че аз съм махнала роза до сега де, ама всеки сам си решава.

 

  • Харесвам 2
  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване