Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Venetka

Венеткини въжделения

Recommended Posts

Теди

@Venetka, някой от тези сортове дали е без бодли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Теди, всичките са с различна степен бодливост, освен лутеята. Ще ги огледам и ще пиша коя е най-малко бодлива.

Лутеята е странна роза. Листата и не са типично розени, клоните са гъвкави, няма нито едно бодилче, цъфти прекрасно с малки кичести цветове и достига огромни размери, ноо... еднократно цъфтяща е. Тоест имаш около месец красота и това е. А и е малко температуро- капризна. За най-студените части на България не става, в Пловдив вирее много добре.

Снимка от нея ще изнамеря и кача.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

IMG_3348.thumb.JPG.9d0517d033acc08415e46ee62953c75b.JPG

Rosa banksiae Lutea.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 54 минути, Venetka написа:

IMG_3348.thumb.JPG.9d0517d033acc08415e46ee62953c75b.JPG

Rosa banksiae Lutea.

Ей такива съм поръчал от французите две. Първото ми престрашаване за роза. Мирише ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@СлавянскиНе, за съжаление не мирише, но до нея има Golden gate /  нея забравих да включа в списъка с рози за резници, сори /. Тя компенсира от гледна точка на аромат лутеята.

IMG_3918.thumb.JPG.8aceb62b92f04e828761657a165fe4c6.JPG

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ако миришеха лошо, не е недостатък, но за роза... Ще я видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
На 17.11.2020 г. at 10:51, Venetka написа:

Ако е горната част на тубата махам капачката, ако е долната част правя отвор около 2 см в диаметър за вентилация. 

Цяла зима ли е с отворена капачка? Досега съм захлупвала плътно, не съм оставяла отвор на бутилката.

Трябва ли да резна малко резника преди засаждане от двете страни, по 5 мм?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@alysРезниците са свежи, не са стояли дълго,а и са във влажна салфетка. Няма нужда да ги подрязваш.

Ако дойдат много студени зимни дни е добре да сложиш капачката, но доколкото видях от прогнозите до края на Февруари зимата ще е мека. Мен не ми се занимава с махане и слагане на капачката.

Ако пък няма вентилация се събира много влага и възниква предпоставка за загниване. Забравих, около тубите лекичко позаривате с пръст, да стане като пръстен. Това за задържане на някаква топлинка вътре, а и за да не литнат при ветровито време тубите. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Много студени дни, предполагам, са температури под -10? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Да, и задържането им в тези граници за 2-3 дена и повече.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Вече се виждам как ще търча с капачка в ръце, ако видя нещо около -10 :tounge_wink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Последно, убедих жената да е за догодина упражнението с розите, щото хич не сме подготвени с местата за засаждане. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Розите могат да бъдат преместени. Местила съм повечето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Тук сааа, Вени, мнооого благодаря!!! :wub:

IMG_20201119_123023.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Има ли значение от коя част на стеблото се вземат резници?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

По-важно е да имат пъпки

 

IMG_20201119_135015.jpg

IMG_20201119_134928.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Ру®Казват, че е добре да се вземат резници от таз годишен клон и е добре да е цъфтял. Ама не съм запомнила що така. На Алис резниците ги взех точно от такива клони. Още им седяха отгоре прецъфтелите цветове. Диаметър на клончетата за резница- долу- горе колкото стандартен молив. Не трябва да са особено дебели, но не и много тънки. То и от розата зависи де, имаме рози толкова мощни, че новите им клони до върха са почти като палеца ми дебели. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Никой повече не писа за резници, така, че считам, че сте се отказали за тая година. 

В неделя успях да стигна до вилата. Една туя, една магнолия и две рози засадени. Купчина лозови листа изчистени. Не че на тръгване не беше пак същото, ама си е друго като мисля, че съм свършила нещо.

Тоя път успях и да поогледам кое как е и имам въпрос.

@Боби ДимитровТия аспержи къде са тръгнали по това време? Мислех да ги изрежа на десетина см от земята, ама и тия новите ли трябва? Чудих се, чудих, пък не ги орязах.

photo_2020-11-27_10-08-20.thumb.jpg.f467a31310cff690e4a79d0b6a5d30f6.jpg

Боровинките са добре.

photo_2020-11-27_10-08-43.thumb.jpg.da85464b09ebdb714356dc68b85af710.jpgphoto_2020-11-27_10-08-49.thumb.jpg.7f678de062e50a90a0f8761b75385814.jpg

Зелето е като гърмяно, ама все пак няколко зелки ще успеем да отрежем. Току виж и кисело зеле съм сложила.

photo_2020-11-27_10-08-09.thumb.jpg.6dd80e6d49072c72835df56fb1eb9500.jpg

Два смешни корена брюкселско зеле имаме. Седят си за красота, дожаля ми да ги отрежа.

photo_2020-11-27_10-08-04.thumb.jpg.9b432aea64c48b6fd799fe76e4dabff2.jpg

Манголда и неизваденото цвекло са с почти еднакви прекрасни тъмно червени листа.

photo_2020-11-27_10-07-58.thumb.jpg.47d073317327000033dab3fba4d1b8f4.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Това, че аспержите са тръгнали сега, не е идеално :( Вероятно са решили, че се запролетява, ако е дошло хладно и влажно време, а после припек. Лошото е, че новият растеж само ще извлече натрупаните в корена вещества, а вероятно няма да върне нищо - предвид, че нощните са под нулата, а другата седмица може и сняг да вали. Поживем - увидим!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Брюкселското ти е добре, защо ще го махаш? Пък и носи на студ. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване