Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Venetka

Венеткини въжделения

Recommended Posts

Славянски

Добре, нека им направим безплатна реклама! :)

Моите ги намерих и бяха ето тези:

IMG_20210216_104651.thumb.jpg.056e0ad83b79f2983c08b2f59916c93b.jpg

Скъпички ми се видяха и бяха само три-четири коренa, но си отядохме. И червените бяха хубави, но тези са по-сладки. Разбира се, тези само пакетират.

P.S. Всъщност не са били толкова скъпи. Доста семена са в пакетчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ееее, ще ме накараш Славянски и тези да потърся. Отиде та се не видя, щом казваш, че са вкусни... ще взема пък да ги потърся. 

Лабрадора не знам защо го пропуснахме, ама вече трябва да се спрем със сортовете, затова остава в плана за догодина. Ако догодина садим домати де, щото едно Ел Камино ще дръпне около месец и нещо от времето ни и ми се ще да осъществим идеята пролетта  на 2022 година/ май, началото на Юни някъде /.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз мога да пратя някакви семена на срещата на Боби и той да препрати, ако има смисъл? Но за Лабрадор може и да стане безпредметно в края на март.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Много червенеят тия на пакетчетата бре, като за черно чери (демек кафяво чери, както им викаме ние)... що тъй? При нас са си като кафеникава керемида, а не като червено черни с някакви петна...

ACtC-3d5V0Omb7voVY28lik9jpZyNqXbCmg-VUEe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Боби ДимитровНа твоята снимка доста кафенеят като цвят, а това при нас си беше смес от червено с по-скоро зеленикаво, отколкото кафяво и накрая никак си не мога да ги нарека тия чудесии черно чери. Боби, от това от снимката имаш ли събрани семена?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен цветът въобще не бе червен. По-скоро виолетов, синкаво-кафяв. Докато Черен принц или Черен Алтай бяха тъмночервено-зелени. Това мисля, че е Черен принц от 3 септември:

IMG_20200903_133823.thumb.jpg.5c28f4bb6798fdb8ad92a659278803ea.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Много съм далече от Алис относно сортовете.Пробвал съм до сега едва 80-90 докато Алис това го прави за една година :)

Тази година съм се ограничил до 15 сорта като само 2-3 са нови.Догодина живот и здраве както се казва мисля да ги намаля максимум до 5-6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи

И аз се олях със сортовете, но харесвам черните и кафяви черешки от черитата , както и оранжевото чери. Всъщност кафявите изобщо  не са с форма на черешки, а са продълговати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ще трябва да покажеш снимка, защото стана объркващо :) Кафяви не-черешки съм виждал тнар черна слива? Твоите какъв сорт са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Днес си вземам пратката със семена от Еконт, май всичко напоръчах. Току що и торфа за разсадите уредих, утре ще го взема от склада на Флориан в Пловдив. На обяд табли ще се опитам да намеря и готово... Чакам само да дойде време за сеенето на семена. Трудно се удържам, сърбят ме яко ръцете да почна сезона.

Упсс, забравих. Електрическо одеяло щях да търся, че мисля всичко на верандата тоя път да слагам. Иначе няма как да се разберем с космат Жоро, той е фурия и унищожава невероятни неща. Разсадите и Жоро са несъвместими заедно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 6 минути, Venetka написа:

Току що и торфа за разсадите уредих, утре ще го взема от склада на Флориан в Пловдив. На обяд табли ще се опитам да намеря и готово...

На какви пари ти излезе торфът за какво количество? Аз взех една бала 250 литра за 27 лв., но е друга марка.

Цитат

Упсс, забравих. Електрическо одеяло щях да търся, че мисля всичко на верандата тоя път да слагам. 

Това дали ще работи? За домати примерно? За паупау?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи
преди 15 часа, Боби Димитров написа:

Ще трябва да покажеш снимка, защото стана объркващо :) Кафяви не-черешки съм виждал тнар черна слива? Твоите какъв сорт са?

Аа, моите са от хоби семена. Сега съм на работа и не мога да покажа снимка, но ето ги при Христов  .В  действителност са по-тъмни.spacer.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Славянски Преди слагах разсадите първо в гостната стая, като ги присадя в хола и т.н. Мъкнех ги, ама нямах фактора котарак Жоро. Сега трябва да измисля нещо друго. Майсторите обещават верандата да е готова до края на месеца. На разсадите там ще им е достатъчно светло. През деня, ако е достатъчно слънчево ще им е и топло, но... вечер определено ще им е студено. Затова ще пробваме с електрическо одеяло отдолу. Би трябвало да стане. Май Исето правеше нещо такова, ама с елекрическа възглавница. Но тя е малка като площ и затова минавам на варианта одеяло.

За торфа представителя на Флориан каза, че е на цена 30 лева балата от 250 литра, избрах Stender S260 /   сайте не е актуализиран и там няма такъв вариант, но ми го препоръча за моите цели /. Оказа се, че склада им е на 700-800 метра от офиса и утре ще отида до там. Трябва да сменя колата, че в малката май няма да успея да навра бала от 250 литра.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Нали знаеш, че е доста тежка балата, няма вдигане. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@alysЗнам, знам. Ама се надявам на работниците в склада. Киселия торф беше по 70 литра и беше зорно с него. Та какво остава за 250 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 11 минути, alys написа:

Нали знаеш, че е доста тежка балата, няма вдигане. 

Не подценявай духа на жената! Пък и онези не са на самообслужване или Еконтомат. Може и с търкаляне да влезе :)

Иначе котката не е зле. На мен един мишок ми подстрига някои разсади нощеска, някои може би фатално. Няма да има милост!

Одеялото интересно дали ще проработи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Против мишоци сме сложили едно уредче в контакта. То издава звук, който гони мишките, но се оказа, че и синът ми го чу. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

В тия минуси животните се активизират в търсене на храна и топлина. Засега уредчета при мен не дават ефект, и отрова не барват; само капан с хубаво сирене, но и там се пънат. Но влиза нощем през стената и почва терор. И какво толкова е изяла на тия миниатюрни растения? За пакост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аси

за настроение, и на теб и на мишката ;) иначе ще ти е скучно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване