Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Venetka

Венеткини въжделения

Recommended Posts

Venetka

Специално за Боби е тая снимка. Ей там, зад огризаните от колорадеца картофи е ниския зелен боб, а за съжаление граха е вече оскубан. И той толкова висок.20190624_185046.thumb.jpg.66df500bb55a2bc0bcaa11b1190b7ef0.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

В оранжерията доматите са за сега добре20190624_185141.thumb.jpg.588e7be5cacdd48df5f73f056fe70d1e.jpg

Тая година има и от любимите ми дребосъци, особен афинитет имам към това чудо. Зяпам ги в захлас все едно са жълтици.20190624_185124.thumb.jpg.055124da5cdb93f3bf77cf6ee68677c9.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

А ей това е като джунгла поради моята лакомия. Два реда, малини, два реда касиси и ред подправки и билки. Ха иди и разбери кое къде свършва и почва.20190624_185355.thumb.jpg.c880dc55de64193cf5cb2abe4c8c46f5.jpg20190624_185401.thumb.jpg.30673c68caef9692cccf48c886a20918.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

А това е поздрав за любителите на копъра. Навсякъде е. Обикновено го ограничавам, ама тая година рядко успявам да дойда до тук. Ей го резултата. Ако някой плаче за семена20190624_185319.thumb.jpg.5dccb626394b762dfae2bbd08bbb92f9.jpg от истински копър, не от оня дето 20190624_185325.thumb.jpg.260eac2819ade7b200bad409659610ac.jpgнамирисва на анасон да свирка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Вени откакто купих анасоновия копър .... голям автогол си вкарах .... Гришо се подсети за мастиката .... блак... сега миризмата е даже още по-убийствена .... :D

а за лакомията в градината - да ти споделя моята несгода, да ти олекне за твоята ... посях зелето в ниския боб - щото нямам място ... и после се оказа че няма място и за още една тиквичка ... та и нея в боба .... сега в реда на боба има тиквичка и зеле :D ... тук по нашия край готвят боб със зеле ... щом на манджа става - вероятно ще може и в градината да става :mrgreen: /това незнам дали не го казах вече във форума - губи ми се какво съм казвала и какво съм си мислела да кажа :blink: / 

всичко си е баш добре при тебе .... особено робота с музикален привкус ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Робота е много добър! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ъъъъ, хора, къв робот??? Някаква глупост ли съм написала, кълвейки на телефона??  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

И кво да правя с белокрилката по разсада зеле подскажете моля?? Не ща химия, ама тия гадове ги ненавиждам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

хахахаха - чакай още не се е появил Бобиту ... още колко неща не знаеш че има по снимките ти .... :mrgreen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Леле майко! Отивам да си сложа очилата на баба костенурка и да зяпам какво съм качила като снимки. Голям резил ли е, а??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Видяяях. Аз така съм свикнала с тия детски графити на щерката, та въобще не загрях за какво говорите. Утре ще ви снимам цялата стена, че сега се стъмни и е мъгливо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди
преди 20 минути, Venetka написа:

И кво да правя с белокрилката по разсада зеле подскажете моля?? Не ща химия, ама тия гадове ги ненавиждам.

За белокрилката като пуснах търсачката в нашия сайт излязоха следните резултати:

Растения, които отблъскват мушицата са тагетес, латинка и пелин (последният само малко по краищата на лехата, защото е токсичен). 

За пръскане - отвара от люти чушки плюс сапун за прилепване, също разтвор от сернокисела глина плюс сапун и разбира се, най-силното - масло от нийм плюс сапун. 

Нищо от това не съм пробвала, защото до сега не сме имали белокрилка в градината. Сподеряно е от други градинари. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Маслото от ниим остана в Пловдив. Утре ще ги почерпя с отвара от люти чушки и домашен сапун. Пък после си тръгвам. Мама да ги мисли тия хвъркати гадове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Толкоз беше. Всички планове отидоха по дяволите. Страшен дъжд.20190625_152742.thumb.jpg.1d5ca11e200d604c606d76ee6f26e18a.jpg20190625_152728.thumb.jpg.1b7b3dfa1c8e8719cc1e120090c40f90.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

20190625_184836.thumb.jpg.5675fe251964c25b61184364624e4d16.jpg

Ягодо малина Астерик. Нямах си работа и между малините и касиса забодох един корен от това чудо. Тая пролет ми се струваше, че няма да го бъде, а сега вече е превзело половин квадрат. Цъфти и зрее едновременно, опитахме с майка ми по един плод, ама явно им е рано за бране. Много кисело.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Напръсках белокрилките с отвара от люти чушки и чесън. Не знам те дали ще умрат, ама аз едва не се гътнах. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Сега вече знаем, че е ефикасна срещу венетокрилки :D Защо да се гътнеш, да не пръска по себе си? При нас на балкона фуксиите се пръскат с такава отвара всяка седмица и не съм забелязал проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Поредната малка пръскачка не работи та пръсках с едно шише от препарат за прозорци. И понеже тия гадове се крият под листата с едната ръка разгръщах разсада, с другата пръсках, а носа ми точно над всичкото това. Два реда сълзи, ред сополи и те така. И по драскотините от малините щипе тая отвара. Кви са тия чушки дето ми даде майка не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

20190626_180859.thumb.jpg.e0fc327c04bcbf78660e7b8c22f3da14.jpg

Най- накрая успях да я кача тая снимка. Наложи се да я намалявам.

С това се забавляваме вече няколко часа. Второ обиране на зеления боб, а както гледам и трето ще има. Бобена е годината.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Три дена идилия. За закуска малини и кафе, за обяд таратор с тученица, за вечеря домати от градината и окъпан от дъжда магданоз. Друго не ми трябва.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване