Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Venetka

Венеткини въжделения

Recommended Posts

Venetka

20190626_182643.thumb.jpg.338058b08eeb2b346e4f4d1fa3af15ac.jpg20190626_182718.thumb.jpg.70ae7c35fbfe0ed2a832ee98168c5c4a.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

а робота? а? .... кога? - питам аз .... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Исе, забравих за стената с робота. В сряда се поотвори и не валя и се опитах да посвърша нещо в градината. Основно с рози се занимавах... Сори, ама вече съм си в Пловдив. Другата седмица ще помоля щерката да снима графитеното си творение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Тая година освен богата тревна реколта се очертава добра и за плодовете. За ужас на домочадието разбира се, щото трябва да се вадят туби и бидони и да се завърти ракие правенето.

IMG_4065.thumb.JPG.b90beb93e9b4371f3bdc49d1b2893d96.JPGIMG_4062.thumb.JPG.1827a9cdd359a80279645ed5fd554e0e.JPG

IMG_4073.thumb.JPG.c94bb12a36f1baf83912e7e1c611c441.JPG

За първа година успях да съм си в къщи когато зреят йощите. В пълна зрялост много ми хареса вкуса на плодовете.

IMG_4080.thumb.JPG.27a5e41daba6a9b22a0a5f185efafe53.JPG

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

А това специално за Исето. Пълната картина на детския графит

5d1efb8a3a4e8_Picture-2019-07-0317_44_03.thumb.jpg.64a6ad95a819b95975660a5cc4fc5f89.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

еййй доживях го :mrgreen: :yum: .... то не било само робот .... ще иска задълбочен оглед :D ... благодаря Вени!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз лично няма да се задълбочавам, щото ще се филмирам прекалено... но благодаря за снимката :) Покрай тази стена бих сложил двоен ред земна ябълка :D и няма да ме е страх вечер да излизам в градината!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

:mrgreen: представих си Боби прекалено филмиран - ще е епично :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Земната ябълка е на друго място Боби. Там има момина сълза откакто аз се помня. Пролетта засадих отпред една рустифина дисекта и два двуцветни кампсиса, на които ще моля съпружеството да направи конструкция и да ги пуснем по тая сграда. Това е стената на гаража на чичо ми. Преди години за да нямаме проблеми с тях татко позволи гаража да е на границата с нашия двор, ама сега никой не живее там и така си пустее. Затова и на дечурлигите разрешихме да рисуват по стената. Досега никой не се е уплашил особено от тия рисунки, не, че има наплив от хора де.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ани Андреева

А къде е селото?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Селото е в Североизточна България, до Тутракан. Това е родното ми село.

От скоро си имам и друго село, планинско, до Карлово.

И аз вече не знам кога къде съм. Гражданин на света.... За хубаво или за лошо е не мога да определя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ани Андреева

Ми донеси някое-друго планинско семенце интересно, я от Узбекистан, я някъде от по пътя... Аз още съм мързелан-ентусиаст-градинар. Разбирай го както искаш  :) и експериментирам с всякакви растения. Азия вече не ми е екзотика, далечната Азия имам предвид. Изключение прави Япония, но от там семенца... надявам се някой отнякъде да ми отмъкне две уасабита - едното ще се мъчи на двора, другото ще жертвам на обществеността и ще го посадя на чешмата. Така че се оглеждам в по-близката Азия, планинска имам предвид.

Едно време раснах в тайгата. И още съжалявам, че съм била без акъл и не съм си понабрала някое и друго семенце - морошка, толокнянка, еленов мъх, кедри разни, борове. Оглеждам се по нашите развъдници, но засега …

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Обещах ви снимки, ама върло се успах тая сутрин щото снощи се лекувахме с една позната с останало от преди уиски. Писна ми да пия пробиотици и куп други и да съм на диета и взех крути мерки. Да видим. Това като отклонение по повод на това какви завидни умения имам да се самоунищожавам и как на главата ми идват неща, с които другите никога не се сблъскват. Държа първенството в няколко насоки.

Та така,... опитах се да открия стари снимки на Червак. Да, ама ... не ги намерих. Имам на канала след Червак. Ето го как изглежда от високо. В този си участък е естествен, следва лоното на река, която не знам как се казва.

20190505_082054.thumb.jpg.bab18b7d49f06396241cb480f1df7c3a.jpg

На около 10 километра по надолу има изградена дига, която е с жалузи и се управлява чрез тях в каква посока се отправя водата. Разделя се на 2 части, доколкото аз съм успяла да видя при пътуванията си в околността. Едната част е изкуствен канал, минава на около 150 метра от нашата фабрика и моето жилище. Цвета на водата е невероятен, не преставам да му се удивлявам. Не знам как да го опиша. Снимките ми са много лоши, но ...

20171208_130546.thumb.jpg.86a91bc327299e0d5b08d06542ed95f0.jpg

Така изглежда привечер, а така през деня

IMG_20170618_071702.thumb.jpg.9044e150e5ff5ea9666490bc129c287d.jpg

Тази пролет, през април паднаха огромно количество дъждове и за първи път имаше заплаха да прелее канала въпреки контролираното му изпускане.

Всяка година количеството посеви от памук се определя от правителството въз основа на анализ какви постъпления на вода се очакват във водохранилищата. По споразумение с Казахстан се получава информация за падналите снегове и очакваното количество вода след снеготопенето. За съжаление в последните няколко години снеговете са много малки и затова поетапно се вземат мерки за справяне с липсата на вода на територията на Узбекистан. Едно от нещата е изкуственото залесяване с дървесни видове.

20190505_082350.thumb.jpg.20716baacb2d0cffb4b0d2ee4cb516a6.jpg

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

20190505_082632.thumb.jpg.0da6eee88804ceb62b570ff344a531fd.jpg

Огромни пространства се залесяват с иглолистни и широколистни дървета. Изградени са ето такива резервоари, които се пълнят с мощни помпи  и навсякъде има напоителни системи, за да могат дърветата да се прихванат и да не изсъхнат без вода. Колко години планират да поливат не знам, но мащаба на това начинание е огромен. До където ти стига погледа хълмовете са залесени.

В селищата политиката е друга, там от съответното кметство минават всяка пролет и раздават дървета- вид тополи, черници и така нататък. Записва се на кого колко дървета са дали и съответните служби следят след това дали са посадени и дали се грижат за тях. Няма искам или не искам. Просто е задължително. Дървета се режат само след разрешение, независимо в какво състояние са и то само от служба екология. Ако си представяте, че можете да отрежете стара слива в двора си просто ей така, то тук това въобще не става.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Принципно и в България трябва разрешение за да отрежеш дърво в двора си, поне така знам. :)

Много се радвам, че са започнали тези залесявания. Има надежда за природата. 

Не съм разбрал от какво си болна, но в Узбекистан има една суфистка школа - Нурсафарадийя. Покрай другото играят интересно бойно изкуство, ци-гун и използват лечебни практики с шамански произход. Много са яки. :))

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Миналата година искахме да поорежем огромните, над 40 годишни чинари. Ползвахме връзки, за да се вредим и да дойдат да ги орежат.

След няколко месеца от общината почнаха да ни изнудват за нещо, срещнаха нашето възражение, че сме голям работодател в региона и не може да постъпват така. Отговора беше, да ама и ние ви помогнахме с рязането на дърветата. Не, че ние не платихме за рязането де, ама това не се брои.

Днес се опитах да направя няколко снимки на нашата територия и как се опитвам с помощта на колегите да залеся с овощни видове празните градинки във фабриката.

Снимки след малко.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Нищо сериозно не боледувам Димо. Просто или си пренесох някакъв вирус от БГ или по пътя прихванах, или пък се натрових с нещо, ама във вторник рано сутринта се оказах в бърза помощ. Ако се оплаквате при какви условия работят нашите лекари трябва да видите редова болница и бърза помощ в Узбекистан. Поне едно им признавам, дигнаха ме на крака за ден. Беше страшно положението, не можех да си контролирам нито главата, нито крайниците, зверско повръщане. На ръце ме занесоха до болницата.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ани, от Узбекистан влача към БГ какво ли не, то и в обратната посока е същото. Сега... да се присетя какви растения съм носила от тук- семена от домати два вида / Юсуповски и Волгоград/, резници и вкоренени лози от три вида- Кишмиш лучисты, Ризамат и Тайфи. Последно влачих един малък куфар с резници от ей такива смокини

IMG_20170923_145945.thumb.jpg.5f9db27c1ed2efa91c212c55ae4a90ff.jpgIMG_20170923_150101.thumb.jpg.4b15004231d76330bb23343f429ef65a.jpg

Много лош фотограф съм, сори.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

А, бива. Инак, тези са народни лечители, билкари. На мен този раздел ми е интересен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ето такава пустош е. Вижда се колко е изгоряло всичко към днешна дата

20190706_085730.thumb.jpg.0c20bf3ffe0de8c2294667a214df5191.jpg

Опитите ми за градинарстване

20190706_085912.thumb.jpg.63d3053756f3c2c0ce93b9ff3ca59f31.jpg20190706_085846.thumb.jpg.3fb364c252ac0f0c24a81313bc621466.jpg

 

След първия оползотворен що годе участък придобих смелост, че може и нещо да се получи във върлия пек, тежката глина и безкрайните камънаци. Тук трябва да благодаря на неколцината колеги, които ми оказват безценна помощ. Засадихме есента един участък само с вишни

20190706_090256.thumb.jpg.faebeb5e89080da20e357aed7afa770a.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване