Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Venetka

Венеткини въжделения

Recommended Posts

Venetka

За гъбите в градината в Пловдив няма лошо време.

photo_2020-03-27_17-45-35.thumb.jpg.1824cf773168597493409fdb593a3514.jpg

Някъде имаше писано какво показва никненето на гъби за състоянието на почвата, ама не мога да се сетя къде съм го мернала това. В това скучно време ми се щеше да прочета по-внимателно. За глухарчетата се ограмотих от едно видео на руски. То не че не знаех, че почвата ни в Пловдив е сбита де. Ама друго си е като и друг ти го каже. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Спанак като за цяло село

photo_2020-03-31_06-35-57.thumb.jpg.13fb3e36ed1ad3b63eb56199b6143653.jpg

Ревена въобще не се виждаше над земята като тръгвах насам на 9ти Март, а сега е много голям

photo_2020-03-31_06-36-13.thumb.jpg.dd8c962bd0dc9708cd8b7dd2462140e6.jpg

Нищо друго освен дряна и едната камчатика не е цъфнало. Ама май така е и по-добре отколкото някоя слана да ги попари.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Взех та и кресон отгледах. Колко голямо трябва да стане това чудо, че да го режа? Странно е на вкус, пиперливо ми се стори.

photo_2020-04-06_12-13-04.thumb.jpg.1dc65b7532078826b72fa3b8d014a458.jpg

Днес засадих и тръгналите семки от узбекските лимони. Поради липса на контейнерчета засега семките от покълналите лимони ги сложих в рула от тоалетна хартия.

photo_2020-04-06_12-13-11.thumb.jpg.4c8b05a1944eea12be8a020293d45ef6.jpg

Сложих и още семена да покълват... накрая лимонена гора ще имам.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
Отговорено (Редактирано)

Снимах моя кресон. Твоят е още малък, нека порасне още поне седмица. Много блестеше слънцето и не знам каква представа ще добиеш, но все е нещо.

 

IMG_20200406_145004.jpg

Редактирано от alys

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

Правилно зададен въпрос за кресона, защото в Полша, където кресон се отглежда масово вкъщи, го ядат на етап на развитие точно като на снимките  по-горе в тази тема. Като пуснеш търсене " Rzeżucha"  се вижда предпочитания начин на отглеждане. Сеят го в плитки съдове върху мокър памук и подстригват с ножица кълновете за ядене.

https://www.google.com/search?q=rzezucha&tbm=isch&source=univ&client=firefox-b-d&sa=X&ved=2ahUKEwjp-Lvp4dPoAhXHTBUIHXzmBFoQsAR6BAgKEAE&biw=1366&bih=626

За Великден винаги имат посят и се зеленее някъде на масата или на перваза на прозореца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Значи половината ще подстрижа с ножицата, половината ще пусна да порасне, пък да видим колко може да се вдигне в контейнер висок. Ще експериментирам.

Не знам защо преди не успявах да го отгледам, изсичаше се, а сега от раз стана..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Днес прегледах ягодомалините да видя дали има признаци на живот. Щото те клечките си изсъхнаха и ме глождеше, че може и да не ги бъде. Ето това е полската, тя си имаше листенца още при саденето:

IMG_20200415_152112.thumb.jpg.7e50d75fa7a5b44190c833333f542324.jpg

А ето това е една от трите от тебе, @Venetka, съвсем малка, но е жива:

IMG_20200415_152143.thumb.jpg.c108ecc73831c532b17346b2441e17a3.jpg

Изглежда същата. Кога зреят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Славянски... Ами зреят... кога зреят? Де да знам... по малиново време в североизтока... Хич и не помня кога миналата година ги пробвах, ама съм сигурна, че зобах и обикновени малини тогава. По точен отговор надали можех да дам... Сори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Мъчително е да седиш на хиляди километри от дома и то пролетта. 

Поне малко да отпусна душата със снимки. Сакурата е цъфнала

photo_2020-04-17_10-44-22.thumb.jpg.e49caa3238a98c90df2227335fb7db6c.jpg

Лалетата искрят

photo_2020-04-17_10-43-46.thumb.jpg.fdd69847c2e9b8ccbaae0cf79b60db64.jpg

А фотиниите горят..

photo_2020-04-17_10-46-18.thumb.jpg.e5d7552807a84d6f3b92f82724804544.jpg

 

Снимки от вилната градина чакам тия дни.

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

А тези при тебе ли са правени сега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Неее, @alys . Мъжа ми ги прави у дома и ми ги прати. Ако не друго поне на снимки да си видя градината.

Тук има други красоти / еее, не толкова хубави като в БГ, ама скоро почнах .. /. Тая седмица не мога да почопля градината въобще от огромното количество служебна работа.

Като пооправя треволяците обаче и се видят китките ще снимам. Вчера показвах в темата за пролетта на какъв етап са тука овошките. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

Навсякъде сееш цветя, растения, храсти, дървета...навсякъде градиш дом.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Миналата година картофите ги засях на 30ти март без да са рътени. Тази година ММ днес ги е засадил, специално рътени не са, ами колкото са си тръгнали сами доде чакат в бараката, толкоз. Интересно ми е каква ще е разликата и ще има ли разлика в израстването им.

photo_2020-04-26_17-51-29.thumb.jpg.3c3fba390567b9cd8d8ffccd3536e883.jpg

Найда се е курдисала в реда и топли картофите, сигурно на това място по-бързо ще изникнат.

photo_2020-04-26_17-51-34.thumb.jpg.a5582f8381220e28d0f9cde838b98451.jpg

И другата японска дюля от франсетата е цъфнала Славянски.

photo_2020-04-25_17-48-33.thumb.jpg.c1890fcd6cfefd9efb2f235c5eb07b09.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ако не ме лъже ориентацията това трябва да е 

Elaeagnus umbellata Brilliant Rosephoto_2020-04-25_17-50-30.thumb.jpg.91d295ba4aff17c0de31305e97a0afab.jpg

Доста цвят има, снимката е лоша. 

Касисите са с много цвят

photo_2020-04-25_17-49-22.thumb.jpg.2b0eda114a850dfb32c2336a5872cbb3.jpg

Толкова работа има на вилата, а аз кисна тук и чопля розите от немай къде. А кориандъра дето купих тук семена и  засадих е нещо друго... на някакви странни марули прилича, пък семената не бяха като на маруля. Поне магданоза и копъра са си това дето трябва. Скоро репички ще имам за вадене. 

Всичките нарове са оцелели, един се кани да цъфти. Дано не е само един. С нетърпение чакам да видя какви ще са плодовете, ама .. ще си чакам още няколко години. А от засадените 3 райски ябълки есента едното дърво е нещо като нищо, второто една връхна пъпка се мъчи да изкара листа, а третото... се оказа орех. Узбекска му работа. Есента ще вадим ореха, не му е мястото там. Другите две ще чакам да видя що за чудо са. Райските ябълки не трябва ли вече да са се развили? Тука акациите вече масова нацъфтяха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Venetka написа:

А от засадените 3 райски ябълки есента едното дърво е нещо като нищо, второто една връхна пъпка се мъчи да изкара листа, а третото... се оказа орех. Узбекска му работа.

Викаш магьосници тия узбеки! Обърнали райската ябълка на орех! Това си е свръхестествено :)

преди 1 час, Venetka написа:

Есента ще вадим ореха, не му е мястото там. Другите две ще чакам да видя що за чудо са. Райските ябълки не трябва ли вече да са се развили?

При мен са напъпили едвам. Вие колко напред сте в сезона? Сега при мен цъфтят ябълки. Но имай предвид, че на първата пролет след посаждането много може да се забавят райските ябълки. Може и с месец или поне две седмици от обичайното.

преди 1 час, Venetka написа:

Ако не ме лъже ориентацията това трябва да е 

Elaeagnus umbellata Brilliant Rose

Това трябва да е "Autumn Olive" - дава ядливи плодове, но е инвазивен вид в Източните (Американски) Щати.

https://deaflora.de/Shop/Oelweiden/Korallen-Oelweide-Brilliant-Rose.html?language=de

Elaeagnus umbellata, different cultivars (Newgate, Sweet-N-Tart, Big Red, Ruby, Brilliant Rose, Jewel, Hiddenspring, Red Cascade)

Не съм ги опитвал. Насадих elaeagnus ebbingei, който се води уж неинвазивен хибрид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ми, ако да е инвазивен вид Славянски. По- добре инвазивно плодно отколкото копривата и дивите къпини дето се ширят там.

На мен много ми харесаха листата му. От снимките от интернет не бях видяла, че са нашаренки и всъщност и като декоративно растение ми хареса.

А и от трите растения само едното върви като храст / а то е и друг вид някакъв, Кундев го дава като опрашител /. Другите две са с формата на малки дървета засега. Издънки много ли ще пуска, що ли щом е инвазивно? Отивам да ровя в нета и да чета.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Все пропускам да питам как са ви боярките. ММ забравя да ми снима нашата, ама според него едва сега тръгва да разлиства, докато декоративния глог в Пловдив вече цъфти

photo_2020-04-26_17-50-27.thumb.jpg.e42f5d59994d02cacdf9ad2ab07fd4bf.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина
преди 15 минути, Venetka написа:

Все пропускам да питам как са ви боярките.

Моята боярка е добре, едвам е тръгнала , още са и нагънати листенцата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Venetka написа:

Все пропускам да питам как са ви боярките. ММ забравя да ми снима нашата, ама според него едва сега тръгва да разлиства, докато декоративния глог в Пловдив вече цъфти

И при мен сега тръгва да се разлиства. Коренчето ѝ беше не особено разклонено, но пък изкара зимата. Може да я поливам от време на време, но нали са много свикнали на суша?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Качил съм снимка на моята в албума, но през телефона и без нет ми е трудно да я приложа! Тъкмо отваря връхни пъпки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване