Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Варела

Биофунгицид Поливерзум - обща поръчка за 2019

Recommended Posts

Варела
преди 2 минути, Kalam Mekhar написа:

Ако купя за лозето и спазвам технологията на търговеца, поема ли някой гаранция, ако няма резултат и ми се скапе реколтата? 

Гаранция Франция ;) сещай се.. и макар следващото да е малко извън темата ще го драсна все пак: 

Гаранция няма за нищо.. гаранцията си ти за теб и хората които те познават/ ти имат доверие.. и аз за себе си и хората които ме познават/ и ми имат доверие..

Видяхме всички, колко е "гарантиран" туристическия сезон и ранните записвания.. гаранцията НЕ трябва да се дава от търговеца/ производителя, а да се "прави" от ползвателя..

Какво имам предвид:  гаранцията МИ е, че не разчитам само на грозде, а и на други плодове/ култури..  и най-вече, че не произвеждам с цел продажба, а за удоволствие и лично ползване и подаряване/ размяна.. така отговора на въпроса "колко е скъпо" става доста относителен.. щото ако започна да си смятам себестойността според времето прекарано в градината по часовата ставка, която получавам като велик "консултантин" (както викаше баба Гана, лека и пръст)  трябва да провеся едно въже на гинкото в двора и да се свършват мъките ;)

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Да, размножава се. Въпросът е спорите да се активират и влязат в тъканта на растението докато има подходящи условия. Но ако е сухо и пекне яко слънце, може да им е пречка. Също и ако няма храна, ще споролират или умрат...не знам на практика как ще стане. 

Затова се рестартира няколко пъти с пръскане, да е сигурно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Kalam Mekhar написа:

Ако купя за лозето и спазвам технологията на търговеца, поема ли някой гаранция, ако няма резултат и ми се скапе реколтата? Разбира се, това е само в случай, че цената на препарата е по- ниска от цената на добитото грозде. Иначе, нито ще купувам, нито ме интересува гаранцията им, ако дам 1000лв. за препарат на 500 килограма добив (няма грозде над 1,50лв.).

Един килограм, според мен е количество за 4-5 декара, което си е за продан. Въпроса е, защо да се напъваш с био, като ще го продаваш просто за грозде. Ако е да минеш по- тънко, постъпи разумно - отдели си един сектор и го гледай с поливерзум и сие, а другата част по традиционният метод и води сметки. Накрая ще си покаже. На другата година смени сектора с био и пак направи разбор. Тогава прецени, кое е изгодно и работи ли. 

Всичко друго си е фантазия, докато не го видиш на практика. А това с гаранцията води автоматично до отговор, ако се съмняваш, не купувай. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 9 минути, Димо 33 написа:

 Въпроса е, защо да се напъваш с био, като ще го продаваш просто за грозде.

Не продавам и даже купувам. Купувам Мерло или Каберне според което намеря с по- добро качество и вземам от моето лозе само ароматните сортове - Мускат Отонел, Хамбургски Мискет, Наслада и няколко грозда от Липа/Бланка. Това е за мен. Баща ми си прави вино и ракия от останалото. Имах десетина лози с Каберне и повечето ги унищожих. Дивячка вкъщи не ми трябва. Продава се навсякъде на безценица.

Вече писах, че търся ефективност. Не ме е грижа, дали е био, доколкото внасянето на чужди за екосистемата биологични агенти е био. Търся ефективност. Ако има забележим ефект, паразитът се възпрозвежда сам и ми спестява често пръскане, ще го ползвам без да ме избива на идеология.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Пробвай с малка част, както ти предложих и ще кажеш на есен. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 16 минути, Димо 33 написа:

Пробвай с малка част, както ти предложих и ще кажеш на есен. 

 

По- скоро догодина. Почва сушата. Имам два реда на различни места с хамбургски мискет. Той е добър за експерименти, защото е калпав, откъм устойчивост на гъбични заболявания. Но пък ако не действа и ми замине цял ред ще съм меко казано ядосан. Няма как да пропускам само една ли две лози при пръскане, защото са близо една до друга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Тогава изчакай, тази година ще пръскам асми, основно памид, който ми боледува много от мана. На есен ще кажа какъв е резултата. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 3 минути, Димо 33 написа:

Тогава изчакай, тази година ще пръскам асми, основно памид, който ми боледува много от мана. На есен ще кажа какъв е резултата. 

 

Много си закъснял според мен, но опитай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Още по- добре, таман да видим как се справя. Ако се прецака гроздето, няма да ми е драма. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
NikolaySolakovSSA

Здравейте колеги! 

Виждам, че се вихри дискусия, което е супер.... :) Ако ми позволите бих се включил. Относно гаранциите, наистина добре е да изискваме от производителя, но когато става въпрос за био процеси отговорностите за успешния резултат са много, както от страна на производството, така и от всеки напред по веригата. За успеха има значение, начина на съхранение, метода на прилагане, предпазване от други субстанции с фунгицидно действие, предпазване от прекомерно слънцегреене по време на инвазията и т.н. Ако се познава добре биологичния механизъм и се прилага препарата в синхрон с него, успеха е гарантиран (най-вече от ползвателя, защото той го прилага)...

Ако е нужна допълнителна информация, оставам на разположение... Успех в биоземеделието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Активиране на поливерзум.

- 1 л. вода

- 30 гр. картофено нишесте

- 10 мл. инулин

- 5 мл. глюкоза

Всичко се смесва и се преварява. Охлажда се под 30 градуса, примерно 28 и се добавя 5 - 10 гр. поливерзум. Оставя се една трета от шишето празно за аериране. Може да се разклаща от време на време. 

Активирането е 40 мин. Ако не се използва разтвора, може да се съхрани в хладилник 1- 2 дена. 

Понеже нямах съставките, сварих картоф и морков, загорих(случайно), пасирах до каша и охладих. После сложих 4 процента(не повече) каша на литър вода и оставих спорите да се активират. Преди пръскане прецедих. 

Какъв ще е резултата ще видим като ида, но след мен валя, а на,

 другия ден пак, та опитите ще продължат.

За сега гарантирам, че поливерзум не вреди. За лечение още е рано да се изказвам, но и тепърва предстоят изпитания... :)

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

И при мен не вреди - и на тоя етап всичко ми изглежда много добре.

Пръскам през 15-20 дена без да активирам специално и без да се занимавам с предварително мокрене, ръсене, поливане и т.н. (гледам да пръскам на другия ден, след като е валяло). 

Концентрацията е приблизително 1 грам на два литра (решил съм, че една препълнена чаена лъжичка е около два грама и слагам 4 такива лъжички (т.е. приблизително 7-8 грама) в пръскачка 15-16 литра.  С една пръскачка успявам да напръскам обилно всичките си домати на Княжево (над 120 растения), като особено внимание отделям на пръскането на най-долните листа от долната страна, така че да капе върху почвата... ). 

Пръскачката обикновено свършва с доматите, ако случайно остане нещо доливам още толкова вода (така че концентрацията се намалява два пъти и става 1 грам на 4 литра вода) и пръскам каквото друго се сетя - картофи, пипер, ягоди, малини...  Не знам дали има смисъл от това, ама така си изплаквам пръскачката и си внушавам, че върша нещо и за другите растения, а не само за доматите ;-).

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kostel

Здравейте,

За тази година ще събирате ли подобни групови поръчки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
NikolaySolakovSSA

Здравейте, колеги разполагам с още няколко опаковки от Поливерзум.... Ако някой има нужда може да се свърже с мен на тел.: 0887939672

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселин
Отговорено (Редактирано)

Поливерсум вече е наличен на пазара!! Предлага се от юпл българия

https://www.upl-ltd.com/bg/Детайли-на-продукта/poliversum

Редактирано от Веселин
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kostel
преди 48 минути, Веселин написа:

Поливерсум вече е наличен на паза!! Предлага се от юпл българия

https://www.upl-ltd.com/bg/Детайли-на-продукта/poliversum

Как може да се поръча от тях, че не виждам да имат е-магазин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселин
преди 12 минути, Kostel написа:

Как може да се поръча от тях, че не виждам да имат е-магазин.

Доколкото знам не извършват директни продажби а продукта ще е при дистрибуторите им. Щял да е на 100гр. опаковки..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване