Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Варела

Биофунгицид Поливерзум - обща поръчка за 2019

Recommended Posts

Варела

Здравейте,
от снощи имам "новина" та реших да отворя нова тема за поръчка на Поливерзум (Polyversum), че родата заминава тази събота 18.05  за 2 седмици по работа до Чехия и го изтормозих да ни купи пак..

Старата тема за предната поръчка от 2017, как се прилага и т.н. е ТУК 

Та каква е ситуацията: 

  • Тогава имаше специална оферта на сайта на търговеца, от където го купихме и взехме опаковка от 500гр., а последните 7-8 пъти когато проверявах там, включително и в момента има само разфасовки от по 2 и 5гр., като 5гр. са за 10 литра разтвор - https://www.osetreno.cz/http/www-osetreno-cz/Polyversum-Bio-Garden-5-g-chytra-houba-proti-plisnim-d59-htm
  •  След неколкократни мейли на английски и звънене по телефона от миналото лято.. и на търговеца и на производителя в Чехия нямам отговор предлагат ли се още такива разфасовки.. затова силно разчитам на чешкия език на чичо ми и че ще ги тормози на място..
  • Говорих и 2-3 пъти и с някогашния български вносител, на който е спряно разрешителното, та от него инфото от началото на 2019та е, че скоро няма да го подновяват..

 

.. и съответно въпросите ми са два:

  • Интерес за голяма разфасовка и какъв грамаж бихте се ангажирали да купите? Хубаво от сега да е ясно, че цената от 70 ст. на грам от последния път най-вероятно ще е трудно постижима да не кажа невъзможна..
  • Лично аз, при положение, че няма друг вариант, съм си поръчал 10 пакета от 5гр., като 1 пакет в момента е на цена 155 коруни = 11,80 лв.. та други желаещи за този "план Б" има ли?

 

Плащането ще е накрая, когато спорите са при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При тази цена аз ще отпадна от класацията вероятно, че имам и малко от предишната поръчка. 2 пакета за пръскачка, отива 25 лв.

Ако родата успее да измоли голяма доза на добра цена, бих взел 50 грама. Дори на сайта на производителя пише, че се предлага като 50 g, 100 g, 500 g (2x250g) - демек тия другите разфасоват...

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

При положение, че дори не сме сигурни, че действа и пръскаме експериментално - 2.40 лв за грам ми се вижда изключително скъпо.  Нека не е 0.70 лв. както беше миналия път, ама да е левче примерно... . Т.е.  аз съм каквото Боби... ако на него му се види добра цената за 50 грама и аз ще взема толкова ;-) 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
 
 
 
преди 2 минути, Ру® написа:

... 2.40 лв за грам ми се вижда изключително скъпо.  Нека не е 0.70 лв. както беше миналия път, ама да е левче примерно...

Ами скъпичко е да.. то на българския вносител май това му е и основната причина да спре да го внася.. щот е непродаваемо..

Инак и аз предполагам, че ще е лев, лев и нещо, защото няма начин да няма поне 100 грамови при производителя.. ама цена от 70 ст., трудно.. но чакайте де, то рибата в морето.. :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

И аз се класирам за 50гр. при условията посочени от Боби и поне 1 доза (5гр.), ако цената е каквато я цитираш (11,80лв.) Дано чичо ти им влезне под кожата :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 4 часа, Ру® написа:

При положение, че дори не сме сигурни, че действа

Сигурни сме.

 

При по-горната цена мога да взема 5 по 5 грама, при друга - 50-100. Въобще ако има опаковка 500 грама я зимай и не мисли, ще взема от нея колкото се налага.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ако се запази цената, 5 по 5 грама ще взема. При по- големи разфасовки, предполагам 50- 100 грама. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

И аз искам някакво количество на цена до около 40 лв. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

И аз като Алис! 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 12 часа, Оризаки Кошияма написа:

Сигурни сме.

 

Ако бяхте толко сигурни - нямаше да забутате количеството от миналата поръчка, така че да не можете да го намерите ... ;)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 2 часа, Ру® написа:

Ако бяхте толко сигурни - нямаше да забутате количеството от миналата поръчка, така че да не можете да го намерите ... ;)

@Ру® той @Оризаки Кошияма го е използвал за някоя помада против гъбички по краката и ноктите и не иска да си предаде формулата ;) .. 

Майтапа на страна, и аз съм сигурен.. миналата година с 3 пръскания маната по доматите дойде при мен с два месеца закъснение.. и това при положение, че беше мор при всички наоколо, даже и при комшията дето шпори със системни фунгициди.. да не говорим, че ги бях садил супер гъсто един от друг и по два на кол по "рецептата" на Боби..  а лабрадора ми беше яко алтернариосан още от кофичка разсад и я спрях с първото пръскане.. но за да не звучи все едно се опитвам да ви набутам нещо дето не искате спирам.. :) 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

А туй малко офтопик, ама докато ровех да видя няма ли алтернативна верига на доставки вижте какво намерих - https://pythium-bg.com/

"Грижа за лапите и ноктите".. но продуктите са само за добитък ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 2 минути, Варела написа:

Майтапа на страна, и аз съм сигурен.. миналата година с 3 пръскания маната по доматите дойде при мен с два месеца закъснение.. 

Ами това е много хубаво. Аз миналата година не съм пръскал с нищо и доматите ми се маносаха в началото на Август, ако при теб е дошла Октомври - то това си е направо все едно без мана си изкарал сезона! 

По-миналата година обаче пръсках обилно с Поливерзум и нямах никаква мана - доматите ми изкараха до слана.... Супер много се радвах, ама после се оказа, че то почти никой не е имал мана - независимо дали и с какво е пръскал... та затова не бях сигурен дали има ефект.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
 
 
 
преди 3 минути, Ру® написа:

..доматите ми се маносаха в началото на Август, ако при теб е дошла Октомври - то това си е направо все едно без мана си изкарал сезона! 

Октомври, не ама от средата на септември някъде, но то така или иначе читави домати вече нямаше.. че миризливката ми направи много мор даже и по зелените доматчета.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Е значи, не може да си сигурен, че от Поливерзума са се запазили - може пък миризливките да отделят някакви вещества, които да атакуват маната, така че да имат по-дълго време за гризкане ;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Абе и аз миналата година я откарах без мана, а до август се спука да вали, както знаете. Пръсках с Поливерзум само веднъж, след като разсадих разсада в градината. За това се колебая дали е от него, че не ми се вярва от едно пръскане, такъв ефект, но пък, ако е от него си е направо магическа тази гъбка. Скоро споменах на един преподавател от курса (ботаник) за Поливерзума и обеща да пита негов приятел - миколог, дали може да го размножи. Още чакам отговор :)

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 3 минути, Лозан написа:

Пръсках с Поливерзум само веднъж

А с друго какво и колко пъти? ;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан
преди 16 минути, Ру® написа:

А с друго какво и колко пъти? ;-)

С нищо друго Ру. То се губи смисъла да пръскаш първо с гъба и после с противогъбично :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Като цяло ми се вижда, че Ру настоява да купи нещо, за което не е сигурно, че работи, за да може ако не сработи да не го е яд :D

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Абе мен няма да ме е яд и в двата случая, ама друго си е да посъбера аргументи (и в двете посоки ;-))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване