Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Варела

Биофунгицид Поливерзум - обща поръчка за 2019

Recommended Posts

Diana Draganova

Здравейте, и аз бих искала да се включа в поръчката - 50 грама.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ADA

Моля и за мен 50 грама. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оля

И аз искам 50тина. И между другото, ако намеря това от 2017, ще сработи ли? :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Колко често се пръска с Поливерзум? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
На 5/19/2019 at 23:52, Оля написа:

И аз искам 50тина. И между другото, ако намеря това от 2017, ще сработи ли? :D

Да!

 

Алис, ако има какво да яде непрекъснато, би трябвало да е достатъчно 1-2 пъти в сезона.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 2 часа, alys написа:

Колко често се пръска с Поливерзум? 

Според инструкциите - веднъж на две седмици. Десетина пръскания в сезона те оправят. По 5 грама на пръскане (за 10 литра вода) и можеш с 50 грама да защитиш (теоретично) 100 корена домати.  ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ако се запази цената от 12 лв. за 5 грама, няма да са ми защитени растенията, защото не се вмества в представите ми за защита.

Варелски, има ли развитие поръчката? Дали чакаме да се съберат повече хора? Малко ме съмнява цената да падне. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 5 часа, alys написа:

Колко често се пръска с Поливерзум? 

Според инструкциите @Ру® е писал..

НО ;) .. според моя двусезонен опит, на който със сигурност не може да се разчита :D  - 3-4 пръскания с 5 гр. в 10 литра, за климата на Пловдив ми е перфектно.. 1во пръскане още на разсад в кофичките през април и след това още 1-2 през май и 1-2 през юни-юли, ако е дъждовно.. но аз си дебна де..

Правя го, както бях чел някъде, във време оптимално за въдене на гъби.. най-добре след дъжд, още по-добре ако е валяло през нощта, сутрин към 10 часа, като понапече и се вдигнат температурите, но влагата във въздуха си е налице.. 

Първото пръскане на разсада го правя с 5 л., инак с 10 литра като са малки и скоронасадени доматите ми остава доста разтвор - или за 3-4 овошки или за десертното грозде по асмата, то другото (отела) така или иначе много трудно се маносва.. ако са пораснали големи доматите и чушките - края на юни-началото на юли 10 литра не ми стигат (това за около 100 корена домати и една леха чушки) и бъркам примерно доза от 15 л. колкото ми е пръскачката..

Та тази година го теглих след 2-3 пръскания през 2017 и още толкоз през 2018 и имах останало 15-16 грама.. което ме навежда на мисълта, че меренето с чаена лъжичка е доста около грам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Сега за цената, 

Родата писа, че това с големите разфасофки е било само за тогава, кампанийно.. сега се опитвал да договори цена за по-голяма разфасовка директно с производителя, но пък те били само по заявка.. съответно заявката трябва да е от регистриран търговец.. та незнам..

За момента имам само потвърждение на цената от 155 коруни за 5 гр. :(

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ми дай да вземем от това, което има, пък после да търсим начин да поръчваме мащабно. И зимата да е, няма значение...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи

Аз купих другото - триходерма. Сега се чудя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

И аз утре сигурно ще си получа триходермата, но не се отказвам и от Поливерзум. Доколкото разбрах, Поливерзум влияе върху повече болести. Двете гъби не могат да се ползват заедно, а трябва да има интервал от 3 седмици. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи

Тогава ще взема за до 25 лв, 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Привет група, 

Поръчката пропадна.. не искат да му продадат даже и 1 опаковка от 5 грама.. Нещо са се притеснили, че е за износ и край.. 

Съжалявам, че не мога да помогна тази година..

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Важното е,  че опита, за което благодарим.  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Благодарности Варелски! ...тия па големи сдуханяци се оказаха :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Опа, не знаех, че още мога да пиша във форума, аДмин! Писах мейли- няма отговор, затова тук директно.

Намерих изгодна оферта за поливерзум, разфасовката 50 грама излиза някъде към 100 кинта без доставката. До март има време, но планирам да поръчам някъде след Нова година, да не би на човека да му секне мерака да прати дотук, защото по принцип не праща. От Украйна е доставката. Приемам поръчки да кажем до Коледа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Оризаки съм, не знам защо ме пише като нов градинар и прочее - и преди бях влизал през мейла, а фейсбук вече нямам тъй че няма как да вляза със стария логин и прочее, аДмин? Все тая, влизам само за поръчката да кажа, весели празници.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Гошияма, ако котарачето си няма нов дом, бих го взела днес.

Към админите: Ако Оризаки има бан, изразявам протест! 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване