Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Варела

Биофунгицид Поливерзум - обща поръчка за 2019

Recommended Posts

Ру®

Има ли някакво развитие по темата?

Някой взе ли по-голямо количество, от което може да даде и на други? На мен ми трябват 50-60 грама...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

С Варела взехме по 250 гр.

Аз съм разпределил количествата вече и нямам излишно, но Варела мислеше да даде, говори с него. 

 

20200602_095231.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Еми Варела си трае... ;-)

Никой нищо не казва. Можеше да кажете, че ще купувате, при положение, че тук от 2 години го търсим, да вземете и за нас още една опаковка.... От къде го взехте от Пловдив или от София? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

В чата инфото ми увисна, никакъв интерес. Ма, няма нищо, викам си. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Е, все пак човека има още 2,5 кг. и не съм притеснен, че някой ще остане на сухо. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Абе ще взема да купя и аз половин кило, пък като закъсат ще им го продавам на двойна цена ;-) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Направи, каквото сметнеш за добре. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Ру, ти поръча ли си вече? Нямам много време напоследък и не схващам нещо. Пакета е 500 грама ли? Колко струва тоя пакет?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

@Venetka- по левче за грам горе долу излиза...  ;-) 

Та ако вземеш половин килограм и ако с негова помощ отгледаш половин тон домати - ще имаш оскъпяване на себестойността на килограм домати с по едно левче... ;-)

А по-малко от половин килограм не се предлага... Затова и Димо и Валери са си го разделили на по 250 грама... 
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Привет, съфорумци.. и аз да се включа по темата..

От вчера съм с половинка от оригинална опаковка 500 гр. поливерзум.. стандартно са опаковани по 2*250 гр. алуминиево-фолиеви пакета в опаковка от 500 гр. .. Николай от Института за космонавтски храни (или там както е точно горе в линка) беше така добър да дойде лично до вкъщи да ми донесе моя неотворен пакет/ половин опаковка от Поливерзума.. потвърждавам, че е от същия производител, от който поръчвахме и разпределях през 2017.. 

Тъй като още от самото начало мрънках на Димо, че на мен 250 гр. ми е много, а нямам никакво време в момента да организирам разпределяне през форума, Димо ми препрати едно момче от ФБ, което, след няколко доуточняващи разговора, последно в петък 28.05 си запази 150 гр. - за него, за Илия от Живо село и за още една мома и до края на седмицата (5.06) трябва да му го изпратя с наложен платеж..

Така, че от платените 240 лв. за 250 грама, оставам със 100 гр. за мен, от които ако случайно се забавите с поръчването на следващия пакет от 500 гр., мога да дам на някой на заем докато му пристигне неговата "доза"..

Извинявам се, че не можах по-рано да пиша, но досега се въобразявах на консултант по ISO в една фирма клиент, заради което всъщност още миналата седмица реших да плащам половин опаковка и после да му мисля..

П.С: Николай издава и фактури на стойност от 400+80 лв. ДДС за опаковка от 500 гр., като предложи и за моята половин опаковка ( съответно 200+40 ДДС ) да ми издаде фактура..

Рапорт-даден ;-)

 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз ще взема назаем от Валери 50 грама и ще му го върна като се съберем / а дано... / за поръчка на един пакет от 0,5 кг.

Записвам се първа с 50 грама сега. Ще говоря с родителското тяло и евентуално мога да увелича до 100 грама.

Други желаещи???

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Имам един човек с 50 грама, тоже. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

@Димо 33 @ВарелаДо кога му е срокът на годност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 часа, Ру® написа:

@Venetka- по левче за грам горе долу излиза...  ;-) 

Та ако вземеш половин килограм и ако с негова помощ отгледаш половин тон домати - ще имаш оскъпяване на себестойността на килограм домати с по едно левче... ;-)


 

Принципно всички разтвори се внасят със сто литра на декар. Което е 50 грама. Третира се 4 пъти през две седмици, което е 200 гр. Значи, 500 грама е количество за 2,5 декара, или 5000 кг. Сметката е 10 стотинки, не 1 лев.

По- нагледно можем да го сравним с пръскането с мляко и сие . За 10 литра разхода е около 3 лева. Пръска се всяка седмица,  което е 60 лева на сезон за съответната площ. С поливерзум, за същата площ са нужни 4 x 5 = 20 гр. Или 20 лева. Простичко казано, три пъти по- евтино. 

Проблем би имало при инвазия, която изисква инсектицид, примерно нощенка, миризливки и т.н. Тогава ще се удари и гъбичката и ще трябва ново внасяне. На този етап ми се струва логично да се използват естествени врагове на вредителите, но още не съм проучил въпроса и цените. Вероятно догодина ще включа и този раздел, още повече, че водеща фирма в бранша е в съседното село. 

Но най- евтино е човек да не пръска с нищо и да набере да си хапне някоя салатка, а труда и бензина да ги не брои...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 часа, Ру® написа:

@Димо 33 @ВарелаДо кога му е срокът на годност?

Когато става дума за спори в херметична среда, малко ме интересува срока на годност по понятни причини.

По- същественият въпрос е как се съхраняват(наличие на източници на висока температура) преди отварянето и след отварянето. 

Има изисквания към съхранението,  да бъда в суха среда и опаковка от алуминиево фолио. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Само да уточня, че никъде не съм споменавал за площи, декари и т.н.  Казах, че ако изкараш 500 кг домати, защото си ползвал 500 грама Поливерзум - себестойността ти става с 1 лев повече, което продължава да си е истина...   А на колко декара ще ги гледаш, как ще пръскаш, колко корена имаш и т.н. си е твоя работа и не е било предмет на моите сметки.  :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Понеже Димо заобиколи отговора аз да кажа за срока на годност..

изтекъл е: печата е 31.01.2017 и пише, че е годно 2 години.. 

Но и мен това не ме притеснява, а и си го знаех още като го поръчвах, че е "останал" от преди..

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 21 минути, Ру® написа:

Само да уточня, че никъде не съм споменавал за площи, декари и т.н.  Казах, че ако изкараш 500 кг домати, защото си ползвал 500 грама Поливерзум - себестойността ти става с 1 лев повече, което продължава да си е истина...   А на колко декара ще ги гледаш, как ще пръскаш, колко корена имаш и т.н. си е твоя работа и не е било предмет на моите сметки.  :-)

За 500 кг. домати ти трябват 50 грама. Останалите ще дадеш на приятели, както ние направихме. :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 23 минути, Варела написа:

Понеже Димо заобиколи отговора аз да кажа за срока на годност..

изтекъл е: печата е 31.01.2017 и пише, че е годно 2 години.. 

Но и мен това не ме притеснява, а и си го знаех още като го поръчвах, че е "останал" от преди..

Бях сигурен, че е изтекъл, но на моят пакет няма дата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Има дата.. отзад на гърба.. не на залепването, където го слагат обикновено, а в единия ъгъл.. релефен печат върху фолиото..

Инак ето Гугъл превод на условията за съхранение, които са от оригиналния чешки етикет от моята поръчка през 2017 (има го и прикачен в темата от тогава):

Съхранение: Продуктът се съхранява в оригинални ненарушени опаковки в сухи заключващи се складове при температури от 2-15 ° C.  По време на съхранението е важно да се предотврати достъпът на химически пари и да се съхранява отделно от пестициди, други химикали и запалими вещества.  При правилно съхранение в суха среда, срокът на годност на продукта е 2 години от датата на производство.

И само да добавя, че още ползвам остатъци от моята поръчка от 2017, като съм го пазил в найлонов плик и в още един хартиен плик с балончета отвътре, на сухо и тъмно при семената, без да спазвам препоръчаната температура и според мен все още си действа.. пробвах го нарочно върху една маносана лавровишна с бодливи листа.. стопира маната след 2-3 дни..

Остава само и Николай да го е съхранявал, както каза, че го е правил :)

Редактирано: Говорих направо с Николай, че @Ру® яко "спече" поръчката с тоя срок на годност.. съхранявано е при 5-6 градуса.. запечатано във фолио.. и във опаковки от велпапе за обиране на влагата.. производителя по-принцип дава минималния срок на годност за да има живоспособни 200 хил. спори в грам..  при правилно съхранение, професора който го е разработвал, и с който Николай се познава лично, дава срок до 5 години.. Разпитах го и как така моето очевидно работи.. каза че напролет, като са подходящи условията се активира лесно.. и макар при неправилно съхранение да пада жизнеспособността от 200 на 130-140 хил. пак са достатъчно за да образуват колонии.. най-важното е да не се съхранява и използва при температури над 32 градуса.. 26-32 градуса, след дъжд (или с намокряне предварително с вода) е оптималната среда за живот.. според него най-добре е пръскането да е сега - май, юни.. вечер, след дъжд..

П.С.: освен това каза, че те самите са в процес на научна разработка на лактобацилен продукт, който да е подходящ и за ползване при по-високи температури лятото, но още нямат готов продукт.. наредих се за алфа-тестер  :)

П.С.2: Помолих, го да драсне малко инфо за нещата, които коментирахме по телефона и тук, но принципно е много зает и пътува постоянно Пловдив - София, та ще го изпреваря..

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване