Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Камчатки (Lonicera caerulea var. kamtschatica)

Recommended Posts

Славянски
преди 6 минути, alys написа:

От резник се вкореняват, нали така? Живи и здрави, ще имаш. :)

Резник някъде след узряване, но досега нямам успех. Ще размножавам с отводки, ако има време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 часа, Боби Димитров написа:

 Кой сорт е ягодата?

Ами...комшийката ми наскуба разсада есента от градината си. На нея някой друг й го е дал и така. Никой не знае сортове. Но като гледам са поне два. 

За камчатките реално, може и да има други по- ранни, но са малки растения и не са родили всички,  а и не помня сортовете. Като ида ще видя, има и други с плод. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Нямах търпение и откъснах едното плодче на Сибирячка. Дълго е 1,3 см и в тумбестата част е 5 мм, този път премерих. По-дребничко е от Дочь Великана. Не намирам разлика във вкуса, дори това е малко по-кисело, предвид по-ранното откъсване, но пак е меко. Другото плодче на Сибирячка също е лилаво и ще го изчакам повече. Нямам нищо против да има повече :) .

IMG_20200516_174914~2.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

При мен Югана също е станала. По- малки и овални са от Доч Великана,  но са по- сладки. Но като цяло камчатката си е киселаж. Мога да го ям, защото нося на кисело, обаче ми е доста далеч от боровинка. Да не говорим пък от това

:)

20200516_172309.jpg

20200516_172219.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако решиш да изскубеш храстите и да ги замениш с ягоди, приемам спонтанни подаръци - тук имам сума народ, който се точи!

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Тези така или иначе ще останат. Те са до две къщи на ъгъл и сянка седобед, та си е за камчатки. Обаче мислех да зареда стотина камчатки покрай оградите, но за сега ще задържа.

Ягоди ако ще слагам още, ще е на плодородно и слънчево място в някоя от лехите. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Димо, имай предвид, че ако ги поливаш много във времето на зреене, най-вероятно сладостта им няма да е оптимална.

Американска боровинка не съм опитвал за сравнение. Имам една от полските - цъфти в саксията. Така и не успях да я посадя. Играта е доста по-сладка и от нея чакам реколта като за опитване през юни.

Но ако на Боби децата ги харесват камчатките, има надежда - щото това не са деца опитвали само хляб и сирене, а доста кулинарни вкусотии. За мен са близко до ягодите като вкус и сладост, но то и ягодите ми са такива...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

В пандемията се втурмясах на боровинки, почти всеки ден хапвам. Узрелите са добри като сладост, макар, в къщи да са им кисели и те. То това е и проблема,  аз ям и зелени джанки, но жените си търсят сладичкото. :))

Само една поправка, узрелите плодове не били Югана, а Howey bee.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз опитах по едно плодче от Тундра, Восторг и ... не помня третия сорт. Восторг беше възкисел, очевидно неузрял. Тундра беше по-стегната като консистенция и съвсем леко кисела с интересен привкус. Но при едно плодче трудно можеш да го определиш. Имат още плодчета, по няколко на храст. Войтек и Зойка също имат, но са съвсем зелени. Трябва да прегледам и Бореалис, който цъфтя най-рано от канадските. Руските ми Морена, Нимфа, Югана, Стрежевчанка, които цъфтяха през март, май нищо не успяха да задържат тая година. Надявам се Boreal Beauty да ме изненада приятно, защото задържа немалко плод и щеше да е повече, ако "Звярът" не беше опасан заедно с цветовете...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Наблюдавай ги все пак, защото както си мислех, че не са завързали току се появи по някое плодче. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Не, не, имат доста съвсем дребни завръзи. Бориъл близард също има, но са дребни и зелени. Но повечето руски цъфтяха малко, и не знам дали нещо не ги изяде плодчетата, защото Стрежевчанка специално имаше няколко малки завръза, ама после нямаше и следа. Догодина повече.

Мога да пробвам да посея някоя семка от Бориъл бюти. Никват за три седмици някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Аха, ами не знам каква може да е причината. Мисля си ако влагата е била малко...

Успех със семената. Аз си имам 17 храста, мисля са достатъчни за сега. Пък и една приятелка има кошери и веднага му намери колая на киселото... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Първите камчатики дегустирани днес. Според моя мъж имат вкус на българска боровинка. 

Дочь великана била по-кисела от Стражевс... абе както там се казваше. Големината на плода и на двата вида беше определен като.... голяма дренка.240628956_photo_2020-05-18_18-21-28-Copy.thumb.jpg.83fbdfed093c6d44e0baa4db26dcd71c.jpg485097796_photo_2020-05-18_18-21-35-Copy.thumb.jpg.72e409b7655ac9d763a739be33758dc9.jpg

За таз година толкоз, два храста само са с плодове. Целта е да ги установим и да се прихванат , пък ще им се молим в следващите години да плододават.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Дует са почти готови, още няколко дни. Войтек, след 7-10 дни.

ACtC-3cwrwNl1a22l2bZohkWi1B1HI-1oegfuOOz   ACtC-3clIDvf1hAnBC6x99sq5DHAhWRz6Vkqj7TF

От канадските, там има няколко плодчета общо, ще ги следя кога ще станат, но ме съмнява да са много (или изобщо) след Войтек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Опитах Indigo Gem. Надявам се, някой от другите сортове да не е такъв киселяк. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 3 часа, Любо Д написа:

Опитах Indigo Gem. Надявам се, някой от другите сортове да не е такъв киселяк. :D

Любо, вярвам ти на вкуса, но чета и следното:

"Indigo Gem is a fast growing, high yielding berry that is well suited for commercial production. Pale Yellow flowers in spring are followed by great tasting blueberry-like fruit that ripens mid-June. Also known as Honeyberries or Blue Honeysuckle, Canadian Haskap are superior to any other Honeyberries with sweeter, wild Blueberry flavor and larger, fleshier fruit not unlike oversize Blueberries. Extremely cold hardy plant as a plant and the fruit is very healthy. Requires cross-pollination by Polar Jewel or Aurora."

Пишат, че е "great tasting", "superior to any other honeyberries with sweeter, wild blueberry flavor". Възможно ли е да не са узрели още? На някои сортове плодчетата не окапват и могат да се изсушат на растението. И моят Восторг беше бая кисел и ще го чакам още.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Абе, Славянски, четем и слушаме какви сладки и вкусни били, пък на яве...все неузрели. :)))

Но за полезността вярвам, все още. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз преди две години си хапнах доволно от един приятел, който ме черпи. Бяха руски сортове и бяха сладко-кисели, много сочни и доста дребни (до около 2 см дълги). Привкусът бе като на ягода. Трудно ми е да ги сравня с боровинки, щото рядко съм ял такива... Последно преди две години в Троянския проход и бяха доста сладки и изобилни сините. От американските не съм опитвал и не мога да коментирам.

Дано не се окажат празни хвалби, де, аз не съм толкова претенциозен към вкусове. Налитам и на джанки, и на вишни. Реколтата ми от камчатки на тоя етап е твърде незначителна да правя заключения.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 3 часа, Славянски написа:

Възможно ли е да не са узрели още?

Едното, което откъснах, изглеждаше зряло и му трябваше малко, за да се откъсне само. Не беше кисело като другите, само малко, но не беше и сладко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Такива са реално. Вкусът е като на българската горска боровинка. Но не бих ги нарекъл кисели, кисело за мен е лимон, киселец, джанка зелена. По тая логика, сушени ягоди примерно са доста кисели, обективно погледнати, ама не вярвам някой да ги смята за такива? Ела другата събота до село да сравниш с Дует и Войтек!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване