Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Venetka

За животните с любов

Recommended Posts

WildLady

И още ..:)

 

гълъби.jpg

гълъби1.jpg

кокошки.jpg

кокошки1.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
WildLady

Котката ми от 4-5 дена прави странни за мен неща- взема си едното котенце ( все едно и също) и го крие под възглавниците в нашата спалня, от скоро и под протектора за матрак. притеснява ме, когато не мога да я видя да не смачкаме някое коте, знаете ли защо прави това ? преди малко пак- едва дочака да й дам гръб и го натъпка под матрака, добре че мяука силно да го видя ...:flushed:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Предполагам, че го прави инстинктивно (да го скрие и запази). Като видя къде е родила някоя котка, после ги мести. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

@WildLady незнам защо точно го правят, но и аз имах такъв случай със съседското коте .... като роди и поотраснаха малките, винаги носеше едно и също коте у нас .... аз го връщах на съседа и след време тя отново идваше със същото коте у нас ... даже имаше моменти в които ми го оставяше в краката ... незнам дали е съвпадение, но точно въпросното коте по късно заживя у нас и стана наше .... незнам дали е искала ние да се погрижим за него ... ако @Димо 33 може да даде идея и на мен ще ми е интересно ... дано всичко е наред с малкото котаче у вас и оцелее при постоянното местене ....

а виж аз с какво ще те поздравя :)

нашите финки ежедневно четяха пресата преди :D

HHxxIUkmuSXe15Mnd7sJkFGWfSADxfKGWfXFT4NO

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Изи,  не знам, честно казано. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
WildLady
преди 15 часа, alys написа:

Предполагам, че го прави инстинктивно (да го скрие и запази). Като видя къде е родила някоя котка, после ги мести. 

Alis, роди по завивката на едно ъглово легло в другата неоправена още стая :D Даже нямаше да разбера, ако половинката не ми бе извикала да каже, че има котенца май вече :) На другия ден ги преместих в една касетка, меко и дебело подслана в коридорчето до нашата спалня, а преди 2 дена смених касетката с голям кашон от косачка, че взе да им става тясно там. Сега се ширят доволно и леко прогледнали. Майката принципно си спеше при нас в краката ни и постоянно върви след нас от бебе до сега. Може да е важно също, че в тая къща има прекалено много врати- в коридорчето където спят е едната към предната част на двора- насреща му има още една към вътрешна стая =също с още една врата към друг коридор и почти посточнно са отворени за проветрение, понеже прозорците все още не сме оправили да се отварят- много стари и залепнали като с лепило.......А отвън шумове и животни много....

Ето ги към момента бебетата в кашона :)

към момента.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
WildLady
преди 13 часа, Isa Bel написа:

@WildLady незнам защо точно го правят, но и аз имах такъв случай със съседското коте .... като роди и поотраснаха малките, винаги носеше едно и също коте у нас .... аз го връщах на съседа и след време тя отново идваше със същото коте у нас ... даже имаше моменти в които ми го оставяше в краката ... незнам дали е съвпадение, но точно въпросното коте по късно заживя у нас и стана наше .... незнам дали е искала ние да се погрижим за него ... ако @Димо 33 може да даде идея и на мен ще ми е интересно ... дано всичко е наред с малкото котаче у вас и оцелее при постоянното местене ....

а виж аз с какво ще те поздравя :)

нашите финки ежедневно четяха пресата преди :D

HHxxIUkmuSXe15Mnd7sJkFGWfSADxfKGWfXFT4NO

Много са сладички и те разбират милите. :) Мъжа ми е луд по птиците до толкова, че само да попитам или заговоря за някоя птичка и докато не я донесе у нас- мира не го хваща. А пък много има разбира- познава по песента каква е птицата, дали вика женска или друго, абе все едно птици са го гледали. Понякога много му завиждам в хубавия смисъл за близостта с природата. Аз обожавам животните, но гледам да си вземам тези, които мога и позволяват да си мачкам :D Близостта им ме зарежда много.   Вчера си взел бирата и стола и отишъл да си я пие при  кокошките и патетата.......... в най- неоправената част на двора  при комарите, по 2 часа стой и в гълъбарника- познава всяко едно гълъбче и да го види случайно на нечий покрив- веднага знае, че си е негово. :) Интересно, дали ни разбират мислите котките, но бяхме решили едно мъжко да си оставим при нас, другите да подарим. Ако са 2 мъжките- 1 поиска и комшийката. Явно ни е разбрала и си ни го носи още от сeга :D 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

@WildLady  да си го пазиш тоя мъж като очите си дето се вика .... щото такива хора вече малко се срещат ... и ние едно време като гледахме кокошки и пиленца на село съм висяла в кокошарника с часове, от което на баба и дядо им призляваше :D ... има една книга "Пилето" на Уилям Уортън - тогава се сещах за нея .... :)

а за писаната - може наистина да ви го дава като подарък - да си го отгледате .... съседското коте идваше често у нас и ние си го хранихме като наше ... като роди и почна да носи малкото писанче у нас имах чувството, че го носи в знак на благодарност за храната която й давахме ... после съседа се спомина млад и къщата остана необитаема така и мама Хриси и бебо Бочко заживяха у нас и тя си го отгледа в нашия двор ... нашите писани отначало му съскаха, но после свикнаха ... докато майката кърмеше никое от нашите котки не я закачи ... когато спря - тогава й заявиха, че двора е тяхна територия и тя ще си живее в нейната къща а ще идва само на гости у нас 

ето едно клипче с тях: 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
WildLady

Пазя си го аз :) Толкова и на децата си не съм угаждала, колкото на него . Kакто казват жената винаги е с деца около себе си, дори като пораснат нейните- остава мъжа й :D  Той е почти идеален за мен, оправя след мен градинските нарушения, обича мен и животните, разбира ме инстинктивно като говоря наопаки -  ( имаме динка, а то се оказва тиквичка и разни подобни на всякакви теми с главата надолу) пък и  всеки не може да издържи на мартенски овен все пак.......което си е един вид геройство да си бъдем честни :) 

Хаха, страхотен клип и големи сладури :D:love::love:  Как да не ги обожаваш просто . Скоро и моите ще подскачат така и ще въртят гъзенца :D Винаги съм се възхищавала на инстинкта на животните. Явно котката е предчувствала, че къщата ще опустее, тъжно, но факт.

Малко извън темата, това на фона бяла детелина ли беше ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

мдаааа дааааа .... знам за сбърканото говорене - и у нас сме така ... невероятно е как ни разбират ... а дори не сме им давали тефтер с указание кое как да се тълкува - явно връзката е силна и уникална за да разбират всичките ни дивотии :mrgreen:

да бяла детелина е .... а има и червена на места .... саморасли са всички .... и расте направо на плочките /между тях във фугите/ .... умишлено я оставяме да краси дори и мястото където има плочки :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
WildLady

Да, надявам се наистина да е силна връзката:blush:

Красива е, аз имам само червена между цветята, и също я оставям там . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Винаги съм бил на мнение, че ако човек е ок когато е сам, сиреч, да е в мир със себе си,  може да има добра връзка. Но ако сам не е ок, все другият ще му е виновен за нещо, понеже си прехвърля собствената нехармоничност на друг. Това правят хората най- често и съответно отношенията им са погром или краен компромис.  Но най- често не осъзнават колко са зле, което е добре. Същото като ми дойде някой дето си мисли, че е желязо и нищо не го боли и накрая като се сблъска с реалността, гледа като малкият Мук.  

За котката,  предполагам котето е болно или по- слабо и го тормозят, та затова го отделя. Болестта може да не е заразна, но тя да усеща. Това е само предположение,  може и друго да е. Домашните животни,  така или иначе изтрещяват покрай човека... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel
преди 14 минути, Димо 33 написа:

Винаги съм бил на мнение, че ако човек е ок когато е сам, сиреч, да е в мир със себе си,  може да има добра връзка. Но ако сам не е ок, все другият ще му е виновен за нещо, понеже си прехвърля собствената нехармоничност на друг.

напълно съгласна :) .... добра връзка не само с половинката, но и с хората :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
WildLady

Димо 33, абсолютно си прав за отнощенията между  хората :) Както винаги съм казвала , че  човека до мен не е за да ме направи щастлива, защото аз съм си такава, а за  да допълни моето щастие :blush:  Абсолютно вярно .

Котето иначе е доста оправно и поне външно изглежда здравичко. Но ги наблюдавам почти непрекъснато, че ми е за първи път и искам всичко да Ок с тях. То е най- бързото и първо грабва място за сучене , дори и през главите на другите пълзи :) и май е мъжкарче, ако не греша.

А за човека- да прав си, че животните изтрещяват покрай нас. Моята котка като хванеше мишка- само си играеше с нея и като й умръзне я замъква в къщи в краката ни, като ненужна играчка. От както роди обаче вече си хапна едно мишле, и снощи май едно гущерче беше, не успях да видя в тъмното, има шансове още :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Разбира се,  когато се приемаш сам, всичко е ок. Няма претенции към хората, сърдене или засягане. Хората и нещата са такива, каквито са и естествено...на мястото си. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, WildLady написа:

 Както винаги съм казвала , че  човека до мен не е за да ме направи щастлива, защото аз съм си такава, а за  да допълни моето щастие :blush:  

Машалла :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

На море

 

 

 

IMG-69079f8603287863c95c685130b0d2e6-V.jpg

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Страхотна тема, ние дума домашен любимец не ползваме, той, просто, си е петия член!IMG-63bb3e9acb6a6abbf0a0751b8725ca00-V.jpg.7e2a63adbb7eb4ea513bc6c7aaa6425f.jpg

Рекс, вече 4годишен и като бебе.IMG-8910b476e3a8148c95dccb5bc07ec047-V.thumb.jpg.7a7b8a0518d2ad5274dc113f48f4d006.jpgIMG-d47cfab166ee77d74790c9e6daee445b-V.thumb.jpg.e79316af56908a26ca7769c8a452035d.jpgIMG-7fa34749716186547c97a8c6b0df56b0-V.thumb.jpg.07071e17a0594bfb20c6fcd13cf7c5f3.jpg

С голямата си любов, малката ми дъщеря, преди 2 години! 

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Не знам кой ми харесва повече - момичето или кучо ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М
преди 2 часа, alys написа:

Не знам кой ми харесва повече - момичето или кучо ;)

Ааааа аз знам, тва с маслините за очи!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване