Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Venetka

За животните с любов

Recommended Posts

Venetka

Стискайте палци за коте Зара. С матка, пълна с гной е. Днес и утре е на антибиотици. 

В сряда ще е операцията по кастрирането. Рискова е заради нейните проблеми с дишането. Да се надяваме, че всичко ще мине гладко. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

На колко е години и защо не е кастрирана досега?Дано се оправи Зара

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Няма години, на месеци е. Някой я подхвърли пред къщи. Със счупени ребра, простреляна и с дупка в трахеята. Не вярваха, че ще живее. Дори ветеринаря. Тя ги опровергава.

Току що се върнахме с нея от ветеринаря. Няма да я оперира утре, рано е още. Продължаваме с антибиотика.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 1 час, kokorko написа:

 и защо не е кастрирана досега?

Покрай брега на реката си вървят една баба и нейният котарак. Бабата вижда на брега да се мята една златна рибка. Приближила я бабата, а рибката й проговорила:
- Моля те, върни ме във водата и ще ти изпълня три желания!
Бабата веднага се съгласила и започнала с желанията:
- Първо искам да ме превърнеш в млада и красива девойка;
Рибката била бърза и бабата доволна.
- Второто е моята къщурка да се превърне в красив замък.
За миг и това било изпълнено.
- Третото е моя верен другар котаракът да го превърнеш в млад и красив левент.
Още миг и до нея страхотен момък. Бабата доволна, а момъкът до нея проговорил:
- Сега какво ще правиш? Аз като ти се молих преди години да не ме кастрираш, ти Не.

  • Харесвам 3
  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ей, провал на щастливия край, начи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Безумна въртележка с котка Зара.

Тя си е добре, търчи из къщи, борят се с Георги, вечно гладна. Инфекцията е овладяна и до тук свършват добрите неща.

Защото при следващо разгонване пак ще е с гной, а не се наемат да я кастрират заради дишането и това, че може да не преживее упойката. Да се направи скенер не може защото при котките трябва да е с упойка.. Да се направи трахео... нам си какво изследване също невъзможно.

С това дишане може да живее принципно. Да, няма да и е съвсем лесно, но не и толкова проблемно. Въпроса е в това, че никога по никакъв повод не може да и се сложи упойка и да се решат възможни бъдещи проблеми. Както сега има проблем с матката. 

След като преди седмица търсихме собственика на бялото гълъбче в събота като луда обикалях бившия ни квартал да търся на кого е кученце- померан.

Търся някой да разваля магии, че явно са ме прокълнали и де що загубени и нуждаещи се от помощ животни има за мен се лепват. А аз съм на път да предам богу дух дорде с тях се разправям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Реми по време на баня и след това, а Дуни "завижда". ;)IMG_20220718_200824.thumb.jpg.77635377dc3f88711d4e6a0602c1f340.jpg

IMG_20220718_200833.thumb.jpg.2db6c5b4791f6a5911b066023ef46d48.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Маги, котка Нокия и две котета. :)

IMG_20220812_174602.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Жоро и Зара

photo_2022-10-07_14-39-17.thumb.jpg.e8168593cf85cdd1b2195fe6756c13a9.jpg

Зара и Жоро

photo_2022-10-07_14-39-24.thumb.jpg.4eb72ede7750075c69f9ee8cf2f87f8d.jpg

Конфигурации за сън. Малко спокойствие в къщи.

Обичайното е съвсем друго- лудо препускане между етажите, правене на бели и ръсене на косми в невероятен обем.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Не съм предполагала, че две животни могат да изпитват такава любов едно към друго.

Тя не може да се катери на високо заради травмите и затова само Георги виси върху секциите и гардеробите. Вчера го беше загубила от поглед и жално мяцаше и го търсеше. Тя като падна от втория етаж в градината през нощта той ни подсказа, че нещо е станало. Препускаше като див от прозорец на прозорец и мяукаше. Когато тя има дихателен спазъм той е до нея моменталически и е невероятно колко притеснен изглежда. 

Игрите им на моменти са грубички, а само секунда след това се гушват и започват да се ближат взаимно.

Не знам дали успях с качването на видеото където трябва и дали ще го виждате.

https://drive.google.com/file/d/1oSS3UOCYXykQ6NJlMsqXlyhh-ob--XiA/view?usp=sharing

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Вени, прекрасни са! :wub:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Приятели търсят дом за тази Чехска овчарка - на 8 месеца, мъжка.

 

310408199_619302389919875_7000771336879697261_n.jpg

310987545_885793669494483_3309201966795717961_n.jpg

311017215_1518763425252382_6124127719274687965_n.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

20221104_145708.jpg

20221104_145511.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Усмивки от старите ленти :D

IMG_20230222_225754~2.jpg

IMG_20230222_225734.jpg

IMG_20230222_225808~2.jpg

  • Харесвам 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

Усмивки от старите ленти 

Ястребец 2360 мнв

1677187346324.thumb.jpg.9aa7907c5663367cd7a5ccd48aa9a458.jpg

Заслон Еверест 2720 мнв 

1677187415243.thumb.jpg.1adc8a27e69f33598823d3fb805bf12d.jpg

2870

1677191864681.thumb.jpg.c87c7d00a92bc3421fa731983683ca6b.jpg

На покрива 2927

1677191699616.thumb.jpg.dd958703e9de7e5f4ba48b38b9587278.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Имам запитване за знаещите за кучета.

Дъщеря ми взе кученце, шпаньол Кинг  Чарлз. Сега на 4 месеца. Когато се радва, се напишква. И дъщеря ми реши да даде вече на нас , да го гледаме, защото само ние можем да го разхождаме редовно и то да пишка навън. Ще му мине ли напишкването или това е болест някаква, че не му работи както трябва клапана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Каква болест? Нали няма други симптоми?

Така правят всички кученца. Ще го израсте. Понеже е дребна порода ще стане не толкова бързо. Принципно по-големите породи се научават по-бързо да контролират пикочния си мехур отколкото кучетата от дребните породи.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

И нашия Рекси се напишкваше от радост когато беше кутре :) . Това минава.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

https://vtorifront.bg/article/sanitarkata-razksana-ot-kucheta-hodela-vinagi-s-toyaga-smenyala-ptya-da-ne-gi-srescha

Преди години в едно село до София ме нападнаха три или четири овчарски кучета. Не ме обградиха. Отстъпвах назад и за щастие в един момент ме оставиха. Имаше стадо овце минаващо наблизо и съм уцелил времето и мястото. Но скочат ли ти отгоре...

Иначе като ученик в София ме бяха нахапали други, но не беше сериозно. Не знам жената - Бог да я прости - не е ли имало как да потърси решение на проблема по-рано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 11 часа, Славянски написа:

https://vtorifront.bg/article/sanitarkata-razksana-ot-kucheta-hodela-vinagi-s-toyaga-smenyala-ptya-da-ne-gi-srescha

Преди години в едно село до София ме нападнаха три или четири овчарски кучета. Не ме обградиха. Отстъпвах назад и за щастие в един момент ме оставиха. Имаше стадо овце минаващо наблизо и съм уцелил времето и мястото. Но скочат ли ти отгоре...

Иначе като ученик в София ме бяха нахапали други, но не беше сериозно. Не знам жената - Бог да я прости - не е ли имало как да потърси решение на проблема по-рано.

Имало е. Да им хвърли по едно парче хляб и да се запознае с тях. С ежедневно хвърляне на камъни няма да стане, както правят някои. Аз тичам в район с промишлени обекти и складове. Всяка пролет се запознавам с кучетата по трасето и проблемите ми приключват за годината.

Относно овчарските кучета. С истински овчарски кучета (различни от немска овчарка, която е селектирана да лови хора), нямам проблеми. Проблем има със стопаните. Сред животновъдите има толкова грижовни хорица, които дори учат кучетата да ловуват, за да не ги хранят. Ловят всичко, различно от техните собствени кози и овце. Да не говорим, че много от тях са робовладелци и още използват робски труд, като черкезите в Османската империя. Дори водят войни за роби помежду си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване