Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Любо Д

Групова поръчка на фиданки от Италия

Recommended Posts

Миленка®
преди 46 минути, Любо Д написа:

Предлагам ти същите като на Димо.

Добре, същите като на Димо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Изпратих запитване за оферта и чакаме.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
На 10.10.2019 г. at 10:20, Варела написа:

Любак, и аз искам едно бадемче.. като за Пловдив.. ако може самофертилно.. и то само ако вече се сещаш за нещо подходящо от тези, които вече си избрал за теб.. ако не здраве ;) 

Редактирано: май си избрах - >>> 1 бр. TUONO, Description: Medium-late bloom, self-fertile, highly productive, harvest late August /early September, shelled yield 35-40%. Flavourful nut, good size (4.5 g).

Туоно имам от Занзи, ще дойдат към средата на ноември, около 6,7 евро за брой, добър е , но за мен вайро е най добър, декември ще ходя за подложки в Чезена и ще мина по друга работа през Занзи, но кестените специално започнах да ги правя и няма да взимам

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 12 часа, almodovar написа:

Туоно имам от Занзи, ще дойдат към средата на ноември, около 6,7 евро за брой, добър е , но за мен вайро е най добър, декември ще ходя за подложки в Чезена и ще мина по друга работа през Занзи, но кестените специално започнах да ги правя и няма да взимам

Не виждам Вайро. От някъде другаде ли си го взел или може би са го изчерпали?

http://www.vivaizanzi.it/en/products/3/crop/almond/22?type=pro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 5 часа, Любо Д написа:

Не виждам Вайро. От някъде другаде ли си го взел или може би са го изчерпали?

http://www.vivaizanzi.it/en/products/3/crop/almond/22?type=pro

Вайро е патент на Ирта, не знам занзи дали са си платили за него, но витроплант имат , от там съм взел , както солета, така и маринада, така и Вайро. В началото искаха по 17 евро за дръвче и минимално количество от 5000 броя, после паднаха на 500 броя ( две години по късно ) и така вече можем да се похвалим с тези три сорта :) линк към Вайро ( за мен лично, най доброто ) http://www.irta.cat/en/servei/varietats-ametller-vairo/

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

@Варела @Димо 33 @тинти минти @Миленка
Тези италианци са мърлячи, само ни мотаят и местим поръчката към друг разсадник..

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NwnyUzm3A8eGhHthJGPDFMYkOtsYVKcuVNuRIasOyt0/edit?usp=sharing

Бройката е 19 евро, а общият транспорт до София ще е към 20 евро.

Избрал съм ви хибриди с добри вкусови качества и някаква устойчивост на болести, а аз ще пробвам и един марон*, който е по-вероятно да има проблеми с болести и студ.

Marigoule

Precoce Migoule

 

Цитат

Marron trees are more demanding as compared to other Castanea sativa varieties, in terms of climatic and soil requirements, giving a smaller yield as their husks contain only one to two nuts and have sterile male flowers (andro-sterility). източник


 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
Цитат
Цитат

Италианска Корпорация: имате две крави, но не знаете къде са те. Просто отивате да обядвате.

 

 

Политически идеологии - или историята на две крави

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Добре, участвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

За мен ще има ли две бадемчета или тези новите нямат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 25 минути, Оризаки Кошияма написа:

За мен ще има ли две бадемчета или тези новите нямат?

Нямат... имат само това.

 

Razsadnik.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

А ценова листа къде има? Гледам имат и някои растения същите като тези дето взехме от Франция - интересно ми е каква е разликата в цената.

Кестените на 19 евро, така ли? По принцип присаден е по-добре от резниково растение, нали? Откъм коренова система?! А и c3,6 май е в контейнер? Колко трябва да са големи фиданките?

Пускам тук нещо за четене:
https://www.canr.msu.edu/news/time_to_scout_for_chestnut_blight_on_european_and_japanese_hybrid_cultivars

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Аха, добре, а за японски кестени място да търся ли или и те отпадат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 6 часа, Любо Д написа:

@Варела @Димо 33 @тинти минти @Миленка
Тези италианци са мърлячи, само ни мотаят и местим поръчката към друг разсадник..

 


 

Ако говориш за Занзи, нали не си си мислил, че ще ти изпратят 20 дръвчета, за да говорят въобще с теб, тръгваш от 1000 нагоре, не вярвам и на 500 да са свалили. На мен ми трябваха подложки, витроплант ги изчерпаха миналата зима и декември вече нямах за пролетното облагородяване. Накратко, има но не с тази дебелина. Занзи ми дадоха оферта за 15 хиляди, а аз просто имах недостиг на 4 хиляди. Въобще не ги вълнува кой си, какъв си, има си фирмени правила, та както и да е

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 4 часа, Оризаки Кошияма написа:

Аха, добре, а за японски кестени място да търся ли или и те отпадат?

и те...

 

преди 4 часа, Славянски написа:

А ценова листа къде има? Гледам имат и някои растения същите като тези дето взехме от Франция - интересно ми е каква е разликата в цената.

Кестените на 19 евро, така ли? По принцип присаден е по-добре от резниково растение, нали? Откъм коренова система?! А и c3,6 май е в контейнер? Колко трябва да са големи фиданките?

Пускам тук нещо за четене:
https://www.canr.msu.edu/news/time_to_scout_for_chestnut_blight_on_european_and_japanese_hybrid_cultivars

Нямам ценова листа. Приятел немец движи нещата с негов човек, който говори италиански. Поръчката се изпраща до Германия за тяхна сметка и от там ми я пращат към София за моя.


Присаден е по-добре, ако няма резистентност към мастилена болест и се ползва резистентна подложка. В случая е объркващо, че на групата кестени пише "на резистентна подложка", а на някои пише семеначе или резници. Не би трябвало да е проблем, ако Маригул е от вкоренени резници, защото се води че има някаква резистентност (виж уики статията).


Нямам представа, какво означава с3.6. Казали са на моя човек, че дължината няма да превишава 100см.

73227936_739449996546232_6039615168055345152_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Любо и аз участвам,

а бадемче може да си купя от @almodovar тамън най-накрая да спра и да го разгледам тоя разсадник, че вече 4-5 години минавам Пловдив-Лясково транзит почти всеки втори уикенд..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Варела написа:

Любо и аз участвам,

а бадемче може да си купя от @almodovar тамън най-накрая да спра и да го разгледам тоя разсадник, че вече 4-5 години минавам Пловдив-Лясково транзит почти всеки втори уикенд..

Друго си е консултация малко, особено ако човек не разбира като мен. Така, че на място е най- добре. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 3 часа, Варела написа:

Любо и аз участвам,

а бадемче може да си купя от @almodovar тамън най-накрая да спра и да го разгледам тоя разсадник, че вече 4-5 години минавам Пловдив-Лясково транзит почти всеки втори уикенд..

И аз планирам разходка до Асеновград за консултация и покупка на студоустойчиви бадеми и райски ябълки. Но ще е в края на зимата, на пролет или най-късно другата есен.

 

Редакция: Нямам време за разходка. Бадемите още не са извадени за продажба, но поръчах 3 сорта райски ябълки като за полупланински район - Hana Fuyu (Yotsudani), Giant Fuyu, Jiro C-24276. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

хахахахаха пиша само за да отбележа титлата "шефа на кестена" :mrgreen::mrgreen::mrgreen: върхъ!!! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 7 часа, Варела написа:

Любо и аз участвам,

а бадемче може да си купя от @almodovar тамън най-накрая да спра и да го разгледам тоя разсадник, че вече 4-5 години минавам Пловдив-Лясково транзит почти всеки втори уикенд..

бадеми ще вадим най рано в края на другата седмица, сега оправихме райските ябълки и хинапите, почваме бадеми, череши, кайсии, праскови, другата седмица някъде

Бадеми : Вайро, Маринада, Солета и Туоно, като последния не го препоръчвам, вади двойна ядка, не много, но вади

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване