Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Любо Д

Групова поръчка на фиданки от Италия

Recommended Posts

Любо Д
На 11/8/2019 at 18:20, almodovar написа:

бадеми ще вадим най рано в края на другата седмица, сега оправихме райските ябълки и хинапите, почваме бадеми, череши, кайсии, праскови, другата седмица някъде

Бадеми : Вайро, Маринада, Солета и Туоно, като последния не го препоръчвам, вади двойна ядка, не много, но вади

Много ме зариби за Вайро, но четох, че страда от късен мраз. Трябва ми нещо за 650м в предбалкана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 30 минути, Любо Д написа:

Много ме зариби за Вайро, но четох, че страда от късен мраз. Трябва ми нещо за 650м в предбалкана.

кой бадем не страда от мраз , в Бг се сади от 3 години насам само вайро ( визирам далновидните фермери ) , като Петър Иванов от Стара загора с 1200 дървета и Олег от Сандански с 300 дървета, другите не ги помня, че тез ми са най пресни . Петьо вече има реколта и е много доволен, от 1200 дървета насадени, за презасаждане имаше 6 броя, което е рекорд. Ако някой ще прави градина мога да му дам координатите да пита. .

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Любо Д написа:

Много ме зариби за Вайро, но четох, че страда от късен мраз. Трябва ми нещо за 650м в предбалкана.

Някой бадеми наоколо гледа ли въобще? Кайсиите стават ли в района, където ще бъдат бадемите?

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 10 часа, Славянски написа:

Някой бадеми наоколо гледа ли въобще? Кайсиите стават ли в района, където ще бъдат бадемите?

Съседът има два бадема и праскАви, но кайсии там не се гледат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Любо Д, ти разбра ли въпроса на Славянски?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз може и да не съм прав, но съм считал бадемите за по-нестабилна култура от кайсиите, заради ранния цъфтеж и мръзненето на цветовете. В моя район няма кайсии, камо ли бадеми. Аз съм пробвал с някои по-късни сортове (откъм цъфтеж) кайсия, но като цяло от това, което съм чувал от стари хора, зарзали/кайсии цъфтят, но почти всички години са празни. Последната пролет през април имахме над десет яки слани и сливите нищо не родиха, черешите също слабо, крушите малко. Единствено ябълките, които цъфтят по-късно се разминаха и бяха отрупани. Мушмулите, черниците, скорушата също цъфтят късно и са стабилни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 3 часа, Любо Д написа:

Съседът има два бадема и праскАви, но кайсии там не се гледат.

Тия бадеми на съседа раждат ли нещо?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 23 часа, Славянски написа:

Тия бадеми на съседа раждат ли нещо?

Раждат, но ще мисля за някой много късен сорт и ще евентуално догодина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Любо, поръчката как върви, ще я бъде ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 4 часа, Димо 33 написа:

Любо, поръчката как върви, ще я бъде ли?

Германският сътрудник е в постоянен контакт с разсадника. Поръчката ще бъде изпратена когато опадат листата, което може да е и януари..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Любо, мисля да приключа засаждането този месец и понеже тази поръчка се забави, ще се откажа. Посред зима не ми се ходи да се занимавам,  а и не знам времето как ще е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 10 часа, Димо 33 написа:

Любо, мисля да приключа засаждането този месец и понеже тази поръчка се забави, ще се откажа. Посред зима не ми се ходи да се занимавам,  а и не знам времето как ще е. 

Махнах твоите. Последното обновление е, че се очаква да дойдат през втората половина на декември.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Благодаря,  Любо. Втората половина на декември,  мисля да съм на топло с някой замразен,  ферментирал или консервиран спомен от лятото.  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

@Варела @тинти минти @Миленка

Днес фиданките потеглят от Италия към Германия, откъдето ще бъдат препратени за България. :)
 

78682451_486732278859392_2769709291181965312_n.jpg

Аз ще оправя сметката, а който има поръчани ще дава пари при получаване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

А с втория сорт какво стана? Хем в списъка, хем нула бройки? Само три сорта в крайна сметка. А, дано ви дойдат в добро състояние, че това си е бая обикаляне по Европата (а и да има възможност Боби да ги изтества в неполивни условия). Или да не са в саксии?! Май така изглежда: "с3,6 15х15х20" трябва да е за саксията.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Да, явно са в саксии. Единият сорт е нула, защото се оказа, че всичките им сортове марони са вече разпродадени.. Догодина пак ще опитам. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Това кой разсадник беше и не бяха ли уж ония дето не се занимавали с поръчки под 5 хил. бройки? Че и кога почнаха да продават, кога разпродадоха всичките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 4 минути, Славянски написа:

Това кой разсадник беше и не бяха ли уж ония дето не се занимавали с поръчки под 5 хил. бройки? Че и кога почнаха да продават, кога разпродадоха всичките?

Не, някакъв малък италиански разсадник е. Не знам подробности. Ще поръчаме да ни отгледат семеначета от разни сортове за догодина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Поправка. От Германия ще бъдат препратени на гол корен, за да избегнем големи транспортни разходи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 1 час, Любо Д написа:

Поправка. От Германия ще бъдат препратени на гол корен, за да избегнем големи транспортни разходи.

Гол, облечен.. вземам ги ;) ако съм още в бройката де..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване