Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гост

Ликьор от орехчета

Recommended Posts

Гост

Рецепта за ликьора от орехчета :

60 орехчета , 1 L спирт 95 градуса, 3 пръчки канела , 2 зърна карамфил , кората на 1 портокал , бутилка червено вино, няколко капки есенция ром .

В 3 L буркан престоява около 40 дни . Прецежда се . Сварява се сироп 3 L вода + 3 kg. захар . След като изстине сиропа , се смесва с прецеденото . Налива се в два 3 L  буркана да се утаи за 2 дена и се бутилира . Утайката и тя се бутилира в шише да се утаи .

P.S. Спирта се пали в компотен буркан за малко, 3 пъти .

И после се пие на малки глътки и с добра компания. :)

20190709_175759.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ехааа, ама то това дълго, дълго се прави. А аз някакъв доста по- съкратен вид рецепта правих. Ясно защо не се е получавало.

Плаши ме това с паленето на спирта. Може ли да се пропусне??

Благодаря Димо. Отива като рецепта в тефтера за пробване следващата година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Паленето е за омекотяване на спирта. Същото се цели и при трикратното кипване на греяната ракия зимно време. :)

Бавно се правят ликьорите по принцип. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Значи тогава ако сложа мека водка вместо спирт ще си спестя паленето......... Ще пробвам. Водка тук дал бог навсякъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ще стане много слаб ликьора, при тези пропорции. Ако има водка с градуса на абсент и се коригира рецептата, вероятно може. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ще потърся, знам ли тук пият и като при руснаците какво ли не. Странно ще ме гледат при такъв въпрос, ама то така или иначе си имат мнение, че съм странно птица.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване