Marangoza

Присаждане/ашладисване/ на овошки

4 мнения в тази тема

Попадна ми във Фейса едно клипче за нов /за мен/ начина на присаждане на овошки. Малко груб и "дърводелски" ми се видя.Не разбрах нищо от обясненията на деманстратора защото не знам италиански.Но ще го пробвам следващата година през февруари-март.Ако някой знае италиански да превежда...!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те вълнува темата, влез в групата Ашладисване във ФБ. Там е истината ;) Има много майстори!

Специално този метод си работи и не мисля, че има нужда от разяснения. Основен плюс - можеш да създадеш директно нова корона, като премахнеш всички скелетни клони.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и късно реших да го пробвам.Да видим ще се получи ли...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Боби Димитров написа:

Ако те вълнува темата, влез в групата Ашладисване във ФБ. Там е истината ;) Има много майстори!

Специално този метод си работи и не мисля, че има нужда от разяснения. Основен плюс - можеш да създадеш директно нова корона, като премахнеш всички скелетни клони.

Аз този метод сефте го виждам. Иначе ако искам нова корона, режа ниско напролет и после облагородявам различни сортове. Направих така една джанка и ще я чакам да видим какво ще излезе. Иначе трябваше да присаждам твърде нависоко, а не ми се щеше.

Между другото тази година пробвах на разцеп върху ябълка през май месец (два сорта на по-голямо дръвче) и ми се получи. Отдавна се бяха разлистили. Да не повярваш!

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.