Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Гост

Ето от днес.

Кога е момента в който трябва да го ползвам?

 

20220309_114321.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Може да се ползва и само побеляло. Разрежи и виж отвътре дали е зелено. Но и сега изглежда много добре. Като гледам, всички зрънца са обвити с триходерма. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ще му дам още един ден и ще кажа. 

Ползвам пластмасови кутии с капак, на който съм пробил дупки за въздух и нямам нужда от фолио. Много лесно се работи по този начин. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Според мен е готова и я разхвърлях в пакетчета. 

 

20220310_125242.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

А, така, вече си спец! Кажи на останалите, че няма нищо сложно. :) В действителност триходермата е по-изразително зелена, отколкото на снимката, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Да, по- зелена е. Ако има качествена закваска, няма нищо сложно. В случая твоята триходерма е причината да се получи. :)

Нагласил съм 20 пакетчета закваска за срещата и записа с наставленията. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

УжасТ :joy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
любопитко

Димо,зарастването е много плътно и равномерно.Вижда ми се по-светъл,блед цвят...Може да е от камерата на телефона,осветеността,няма лошо,ма да не вземеш да заразиш форума с някой аспергил,направи следната проба-Вземи една супена лъжица от материала,разбъркай енергично и виж дали спорите се разлитат,демек да правят пушилка...Следя изявите ти,радваш ме,да си жив и здрав,затова не искам да сбъркаш...Ако е триходерма,трябва да се размаже по лъжицата,ако е аспергил ще пуши...Още една проба ще ти кажа-Слагаш във вода и почваш да бъркаш...Триходермата ще се разтвори във водата с лекота,а за аспергила ще трябва бая да се потрудиш,примерно десет минути....Успех...

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Благодаря, Шефе...:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 37 минути, любопитко написа:

Димо,зарастването е много плътно и равномерно.Вижда ми се по-светъл,блед цвят...Може да е от камерата на телефона,осветеността,няма лошо,ма да не вземеш да заразиш форума с някой аспергил,направи следната проба-Вземи една супена лъжица от материала,разбъркай енергично и виж дали спорите се разлитат,демек да правят пушилка...Следя изявите ти,радваш ме,да си жив и здрав,затова не искам да сбъркаш...Ако е триходерма,трябва да се размаже по лъжицата,ако е аспергил ще пуши...Още една проба ще ти кажа-Слагаш във вода и почваш да бъркаш...Триходермата ще се разтвори във водата с лекота,а за аспергила ще трябва бая да се потрудиш,примерно десет минути....Успех...

Ще ги направя опитите като се прибера другата седмица, но с купешкият препарат си отгледах аспергил и миришеше на мухъл, това на Алис не мирише на мухъл. А и нарастването на течната среда е в кръг от периферията към центъра, при аспергила беше на островчета. 

Като го прехвърлях в пликчета не видях да пуши. 

Това е за сега, за другото ще пиша по- натам. Ориза не беше станал, но имаше зелено. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
любопитко

Придържай се към насоките от Алис,тя няма да те излъже..:smile:Няма по-добра гъба от триходермата....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Островчетата бяха пеницил. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Когато нямам опит, следвам точно указанията на тези, които имат. За Алис, знам.  :)

Да не си Ивко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
любопитко

Ако си платиш достатъчно,можеш да ми викаш както си искаш...:joy:

Майтапя се..Ивко съм..

  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Оо, драго ми е. :))

Разчитам да ме коригираш, ако бъркам. Пък и ще е полезно за всички. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Между другото, запомнил съм като ми каза, че проблема с купешките препарати е, че не знаеш какво има вътре, колко го има...и дали въобще го има. Е, от купешкият, никакъв хабер от триходерма немА.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Ся, я, кат един задкулисен триходермист да ва застрелям..

лимон, от кафлан.. със все акитата по кората.. и не е био.. в гнусна найлонка за зеленчук.. смотолявена в едно друго измерение на хладилника.. така рехавко.. с въздух, даже мислех, че е празна торбичката.. със сигурност от преди или макс малко след нова година..

Завидни резултати, а?

20220311_173930.thumb.jpg.42970adfa19e738b965e56734db3cbc6.jpg

20220311_173938.thumb.jpg.29a946077125195d759fb4d78b050a71.jpg

20220311_174000.thumb.jpg.4ec19b7a8b866badec67d3ccddbb7c98.jpg

Не сериозно.. таз триходерма, ако е триходерма, като е расла от препарат против плесен дали ще е резистентна на препарати против плесен?:D:P:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
любопитко

Ооо,да Варелче,завидни резултати,ма ако искаш пеницил..Да се обоснова ли,или ще ми повярваш веднагически...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Обоснови се, според мен се очаква от човек, към когото Шефката се обръща със "Шефе", при това с главна буква. Благодаря.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

На мен ми се набива на очи разпрашаването. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване