Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Гост

По принцип не съм залагал на райска ябълка, защото стандартно не ги ядат в къщи, но сушени ще е друго нещо. Определено ми се занимава.  :)

Имаш ли Хачия при теб? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Миленка написа:

Седма година суша райски яълки в електрически уред да сушене. За сушене винаги избирам твърди ябълки. Режа ги на кубчета, за около денонощие са готови. 

Предполагам,  японците го правят заради вкуса, както каза Алмодовар. Знам за този морафет, нали обичам Япония. :)

Та, може да сравня, що пък не. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 6 минути, Миленка написа:

Седма година суша райски яълки в електрически уред за сушене. За сушене винаги избирам твърди ябълки. Режа ги на кубчета, за около денонощие са готови. 

защото са на кубчета, губи се емоцията да държиш сушен плод, да ги разкъсаш и от вътре да излезе запечатаната субстаниця като течен шоколад, но разбира се в малко количество. Може да се суши под много варианти, но ценното е да се изсуши плода цял, да се подреди в дървена кутия с пожелание и да се подари на любим човек, вкуса няма нищо общо с нарязаните, говоря от личен опит. ще кача клипче след малко на това как се бели, няма да обръщате внимание на белача, на 3,4 чаши бяло вино е , в края на работния ден :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar

Ето едно клипче, което е от архива и не е много за показване, но нека се види принципа, като по късно ще го изтрия. Тук тестваме сорта Джиро и както казах, сорта е вкусен, но не е за сушене, от 7,2 кг излиза 1 кг сушен плод, докато гореизброените вадим от 6 килограма - 1 кг сушен. Проба грешка, няма кой да ти го каже нали така :) 

Забавлявайте се, както ние се забавлавахме , когато снимахме , хахаха

МАРКИРАЙ ТУК ЗА ВИДЕО

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 23 минути, Димо 33 написа:

По принцип не съм залагал на райска ябълка, защото стандартно не ги ядат в къщи, но сушени ще е друго нещо. Определено ми се занимава.  :)

Имаш ли Хачия при теб? 

Утре или в четъртък ги вадя, имам малко, към 50 броя свободни, останалите са за Румъния, предплатени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Това е истинското нещо - сушенето на слънце. Не съм опитвал, но е голяма красота. Иначе не траят и ще се съсипят рано или късно, освен ако не ги изяде човек или направи на ракия. Ние миналата година пробвахме да консервираме малко от Хиротаненаши (или подобен сорт) като ябълково пюре - пасирани и стерилизирани в буркани. Ами пълен потрес! Променят си консистенцията и стават на кирпич - както супер твърд и сух мармалад и сладостта се изгуби. А прясно пюрето беше божествено! Та не го пробвайте.

А Миленка ми е ясно, че трудно ще суши на слънце, щото в София освен слънце (понякога) има и прах и други работи. Не става :(

@almodovar, a вирджинки пробвал ли си да сушиш? Костата става ли? Какво се получава ако в плода има семки?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 1 минута, Славянски написа:

 

@almodovar, a вирджинки пробвал ли си да сушиш? Костата става ли? Какво се получава ако в плода има семки?

Костатата е единствения сорт, който аз не уважавам по никакъв начин, съжалявам , мое мнение, вирджинки не отглеждам, поради факта, че при мен си зреят перфектните сортове, а вирджинките са за там, където друго не вирее. Недопустимо е да има семена вътре, защото Хошигаки няма със семена ( ако трябва да спазваме вековната рецепта ) , опитвам се да се придържам към инструкциите на братята японци и корейци. Инак, кой харесва сушен плод със семена вътре :) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Яко, видеото свърши работа. Така трябва да се работи, с настроение.   :))

Благодарско. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
Just now, Димо 33 написа:

Яко, видеото свърши работа. Така трябва да се работи, с настроение.   :))

Благодарско. 

 

хахахахаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

@Лозан, може след слънчевия дехидратор, да сътвориш и една слънчева печка. нещо такова: 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Ру, не ми вкарвай мухата, че малко ми трябва, а проекти на опашката - бол :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване