Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Nevil
преди 15 часа, Пламен М написа:

 

И кво сега за ябълката......ако соковете на въшките са сладки, ще храним оси! А гроздето на 40см. Тоя свят верно полудява!

Не ги мисли,.................те със сигурност ще си хапнат и от гроздето.:smile:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Здравейте!

Аз продължавам с прибирането,подранило, на едни бели,мискетови неща:20190921_150003.thumb.jpg.d0e9713904d34b181cba340f8af8e4e5.jpg20190921_155713.thumb.jpg.807719f338108f9e4a99d113f3847dbe.jpg

Врачанска теменуга, малко, сбито, пълно със семки, и уникален аромат! Предвит размера, да се неначуди човек откъде прави 50% рандеман!20190921_150009.thumb.jpg.8b4015669fdd2b5085f64abdaf3e535a.jpg20190921_160404.thumb.jpg.b2934ca4f043914e97b91eb9d33e8e16.jpg

Едни кехлибарчета, като спомена на Боби, Кайлъшки мискет. Горе-долу като теменугата, малко по -голямо и по- жълто. Точно колкото не стават за ядене, точно толкова са здрави и студоустойчиви! Понеже не съм им фен, само две три пръскания с мед и никакви мани и болести по тях! Не знам за кво иде реч!

На принципа проба-грешка, със сигурност не съм ги искал, но при лозинките е така, след три години разбираш кво са ти продали.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

20190928_185919.thumb.jpg.7b98c6291e4e3e58851a958bd74dbef8.jpg

Привет от мен.

МШ е на банкет, и аз мисля да гарнирам мускат отонеловата с тези СияноВелики красоти!

Наздраве на всеки!

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Здравейте!

В края на кампанията презентирам и последните победители в категорията "най- дебел":20191003_154437.thumb.jpg.98f96a4a0c2e3191c23fa8faffccf35c.jpg

Велика, минус 270гр., със сигурност най, най е изяден!20191010_180319.thumb.jpg.6b40a3603e0e19b9283b1f2aad9c9320.jpg

Хамбурски мискет, минус 90гр., големия победител в кампания 2019!20191010_192441.thumb.jpg.0b513db97f223330c15a203186bf5420.jpg

Шампиона, готов за мезе, за тази вечер! Следва продължение, наздраве на всички!

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nevil

Привет Пламене 

 Ще продължа и Аз с хубавите неща........ мезетата кат Си рекъл .............но при Мен е мезето за  седмицата:smile:

IMG_20191013_170346.thumb.jpg.22bc334e94b014b16dbb44795a5a5bd1.jpg

Ето го и розовото.......    вече почти   узряло. Най много отговаря на характеристиките на червен Мискет. Нали Ти казах ......първото и последното най Ме радват.:smile:

 При изгрев слънце.............

IMG_20191013_081420.thumb.jpg.5ceae751ef13b19edea5d59081418cb5.jpgIMG_20191013_081336.thumb.jpg.a88be2c4b4c6b51e1d957e57fff51fb1.jpg

 

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

Това розовото в касетката не е ли "Царица",поне при нас така го наричаме?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Браво Nevil, нещата в касетката изглеждат превъзходни! Синьот какво е, апетитно ми е? Розовото, приемаме че не е палиер, ми мяза на нещо гръцко, видях го в лидл миналата седмица, ма що не го снимах.....а деде. И нещо не виждам никакви поражения от оси.......още веднъж браво.

Викам да по потегнем, на пролет, малко асмалъка, и добива ше иде нагоре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Marangoza, снимай и качи ако е останало нещо! И други ако качат, леко леко и ше му намерим името.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nevil

Привет   Marangoza

Розовото от касетката е същото като това от асмата. Опитвам да разбера какъв сорт е. Пусни  снимка от твоето.

Пламене...гроздето изглежда така без видими поражения от осите защото ...........вече съм го почистил от всичко загниващо .Още на асмата. Това е алтернативата за това че не пръскам.

А в касетката тъмното е Пърмак....местен сорт. Два вида Отел и една чепка от новият Ми сорт Сира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Гледам, гледам....не е мискет Nevil. За мискетовите неща, характерното е "сбитоста", тва ми бие на типично десертно нещо, ако кажеш че няма и много семки  ще съм сигурен!

Би ли снимал пърмака и сирата, сами, на масата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nevil

Пламене  за да Ме разбереш..........ще бръкна малко в архивите и ще Ти покажа този вид грозде в реалния му вид.

DSC00247.thumb.JPG.cc812d11fba86b6280d3a09c3fc014fe.JPG

Ето го розовото  на фона на Пърмака на заден план.

DSC00251.thumb.JPG.d85fec45743df3539a64203c5c65c4be.JPG

А ето и от посоката на Пърмака.

Между другото .......попаднах и на една друга снимка.  Виж как изглеждаше Брястовицата........ и на заден план Болгара.

Вижда се и Дядо Пепи. Имаше си система на пръскате по класическите методи и ..............нямаше такова друго грозде из цялото село.

DSC02159.thumb.JPG.6025a9b3c9c4173c920c6c5fccbf1bed.JPG

А пък Аз се опитвам да задържа гроздето  без пръскане.  Това значи........... много чистене и прореждане.  Затова  Ти изглежда и рехаво.

По трудния начин, но............  е свободно за консумация във всеки един момент.

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 7 часа, Nevil написа:

Аз се опитвам да задържа гроздето  без пръскане.  Това значи........... много чистене и прореждане. 

Би ли обяснил по-подбробно как го чистиш и прореждаш, от кой момент започваш, колко често го правиш? Примерно аз не пръскам доматите, но махам пожълтелите и болните листа колкото ми е възможно често. С гроздето същото ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza
преди 12 часа, Nevil написа:

Привет   Marangoza

Розовото от касетката е същото като това от асмата. Опитвам да разбера какъв сорт е. Пусни  снимка от твоето.

Пламене...гроздето изглежда така без видими поражения от осите защото ...........вече съм го почистил от всичко загниващо .Още на асмата. Това е алтернативата за това че не пръскам.

А в касетката тъмното е Пърмак....местен сорт. Два вида Отел и една чепка от новият Ми сорт Сира.

Последната неоткъсната...още малко му трябва да зрее. Тук при нас в Пазарджишко га наричаме "Царица на лозята" ама дали това е истинското наименование,не съм сигурен. Уж е десертно,обаче има много яка ципа,пчели и оси почти не го дупчат.Пробвал съм да го запазя след откъсване закачено на проветриво на тавана,като върху дръжката набождам едно зърно да "поддържа" влажността на чепката - може да издържи свежо почти да Нова година/леко се спаружва,разбира се/.

IMG_20191015_082651.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Колкото и да гледам...май сорта е един и същ! Поне според мен. Nevil би ли споделил от, класическите методи,  на дядо Пепи! Що ли си мисла че по негово време, когато е "прохождал", не е имало нищо от днешните "супер" препарати!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nevil

Привет на Всички:smile:

Познах Си го........това е ! Благодаря на ......Marangoza. :smile: Много го харесвам................и  с хубаво име......."Царица".......  Супер!

Обича много вода и ако я има прави по четири метра ластари. При мен си е още на асмата. Листата падат но то си е там.IMG_20191013_081431.thumb.jpg.1a91214e72c49a0933ba2c09d60c0441.jpg

 

преди 3 часа, Пламен М написа:

. Nevil би ли споделил от, класическите методи,  на дядо Пепи! Що ли си мисла че по негово време, когато е "прохождал", не е имало нищо от днешните "супер" препарати!

Пламене.....препарати колкото щеш тогава и сега. Оценяването на ситуацията и момента за действие са от значение..........знаеш. 

За съжаление тези уроци ги изпуснах. Всичко се промени много бързо и Ми остана само един неприятен спомен от моментите в който Ми даваха да пръскам Аз с една от някогашните медни пръскачки пропускаща все от някъде.......та все Ми течеше в гащите.:smile:

Така или иначе ................ситуацията вече е друга. Искам да намеря баланс между старата практика  и  стремежът Ми за отказ от препарати или химикали.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Еми...добре Nevil, да почваме кръжока, " грозде без каквито и да било фунго/инсекто/акарициди"!

Проблем номер едно при гроздето е обикновената мана. Имам чувството че ако я няма, в лозето няма да има и брашнеста, и сиво гниене! Чудесно е третирането с мед и сяра, това са леки, но и контактни препарати, някак си не съм ок, при динамиката май, юни и юли, през ден, два или три да съм с пръскачката на гръб! Та.....идеят и желанието ми е да намерим нещо, с еко/био корени, с което да наситим младите реси, подтискайки развитието на патогена до фаза грахово зърно. Справим ли се, не мине ли град, берем много и зраво грозде, сигурация!

Фитосеф....тва е нещото което ми се върти в главата от година, обаждах се, но останах с чуството че разговарям с малоумници! На въпросите ми гледаха да отговарят с въпроси, и накрая "треа да купиш веднага, за да се случат нещата"!       

Малко на сляпо, но пролетта го купувам, без въпроси, по рекламата в нета!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Моята асма с нищо не я пръскам. Дано си плододава и занапред. Болгар е само.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Поздравления alys, кво повече да иска човек! При ограниченията които съм си въвел, не мога да си представя, че ще бера нещо с под четири пръскания! Още веднъж браво.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Поздравленията не са за мене, а за лозичките. :) В началото пръсках с малко бордолезов, после с мляко и йод, после с нищо. Тази година със сигурност с нищо не е пръскано. Дали поливах с триходерма, не помня.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Е...за това иде реч, за лозинките ти, и тяхната благодарност към теб!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване