Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Жоро

@Пламен М за мое голямо учудване вече има и фирми, които предлагат средства за биологична защита на растения. Защо учудване - заради лобизма на химическите концерни, които промиват мозъци не само по европейските институции, но и в академичните среди и по семинари на новозавършили агрономи. Пък вие с @Marangoza и @Александър Ал вярвайте на каката в агроаптеката, тя е ужасно компетентна на 100%. 

https://www.intercrop.bg/biologichna-borba.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=114&category_id=2

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Знам @Ciao Li Min.....Амитица е аптеката! Твърдят че предлагат био неща, един познат ги ползва от две години и много доволен. Малко са скъпички, но мисля да ги пробвам тази година. Ако някой има поглед, да драсне два реда.

Благодаря все пак.

  • Харесвам 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

@Ciao Li Min - https://www.intercrop.bg/za-nas.html - тези са ми наблизо и ще ги посетя. А каката от агроаптеката е завършила вишо в Пловдивския аграрен,после цял живот е била агроном на терен у ТКЗС-то/знаеш ли какво е това/... 

  • Харесвам 2
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Видях да пише, че офиса на intercrop се мести в Говедаре. Ми то това до нас. Значи ще ги посетя и конкретно за белокрилката по зелевите ако ми предложат нещо, ще пробвам. 

Инак, на Амитица ползвах мадекс твин и рапакс като вирусни препарати. Доста рехаво пръсках и не мога още да дам реално мнение. Но тази година ще гледам да бъда редовен с рапакса против плодовия червей по ябълките и ще видим. 

Ползвал съм и пиетро. В двойна доза може да мори и възрастни вредители. В реална доза и редовно пръскане, може да мори младите и да върши все пак работа. Тази година ще си взема 1 л. и ще знам повече на есен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Марангоза, добре е да се възползваме от новите методи. 

Циао, не всеки е запознат с тези неща. Вместо да нервничиш, че хората нямат докторат по темата,  дай разяснения и сподели личен опит. За мен ще е полезно и най- важното, мога да пробвам и да дам обратна връзка. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

@Димо 33 значи ставаме двама, много добри били, според тях, в борбата с обикновената мана. Аз обичам опитите на тъмно.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

С кои препарати? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Рейм Золфо плюс Ним Азал до фаза цъфтеж, Фитосейв през цъфтеж и пак Рейм Золфо или Хелиосол. Горе долу тва им е предлагането.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza
преди 3 часа, Димо 33 написа:

Марангоза, добре е да се възползваме от новите методи. 

Циао, не всеки е запознат с тези неща. Вместо да нервничиш, че хората нямат докторат по темата,  дай разяснения и сподели личен опит. За мен ще е полезно и най- важното, мога да пробвам и да дам обратна връзка. :)

Много странни ми се видяха методите им...пускаш едни хищни буболечки да унищожат белокрилките и листните въшки. А после...хищниците като няма с какво да се хранят да не започнат да вредят,тях кой ще ги унищожи.

  • Харесвам 1
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 часа, Пламен М написа:

Рейм Золфо плюс Ним Азал до фаза цъфтеж, Фитосейв през цъфтеж и пак Рейм Золфо или Хелиосол. Горе долу тва им е предлагането.

Да, знам ги. Хелиосол е адютант, рейм золфо е течна тор,а фитосейф засилва съпротивителните сили. Нийма не знам как се вписва за маната. 

Може да се опита. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М
преди 22 часа, Димо 33 написа:

Да, знам ги. Хелиосол е адютант, рейм золфо е течна тор,а фитосейф засилва съпротивителните сили. Нийма не знам как се вписва за маната. 

Може да се опита. :)

Рейм золфо и фитосейф са фунгициди, а нийма е инсектицид, той в маната не се вписва, а играе при филоксера, акари, молци и пр. и пр. И въобще на са скъпчии хората.....Така че аз скачам!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Извинявам се, че се намесвам в клуба на знаещите, но чисто информативно как е положението при вас с нашествието на цигарджия  (Byctiscus betulae)? 2018 във Врачанско беше напаст. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Няма нужда да се извиняваш, а опиши патогена и го снимай. Аз за пръв път го чувам и ми е интересно какво да очаквам, от там, врачанско дойде и китайската пеперуда по чамшира.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

пусни един гугъл моля, някой го е описал вместо мен. ако бях агроном или ентемолог, да го опиша, ама... накратко, прегризва дръжките на листата и листото се завива като цигара, където гадината си снася яйцата. ако е в малки количества не вреди, но въпросната година пораженията бяха  над 50% от листната маса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Прегледах го веднага, не ми е позната гадта, тръгне ли, няма как да е в малки количества.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Привет от мен. Трифон Зарезан по старому, по новому, отмина...време е да "събудим" кръжока "Как да си отгледаме хубаво грозде у дома". Първата стъпка, садене на лозинки я минахме ноември, втората, за инструментите и отношението ни към тях, мина през Лозарски ножици. Дойде редът на зимната, основната, резидба като трета стъпка! Според мнозина най- важната....основна-да, но най- важна-не! От общо четирите резидби, няма нито най-важна, нито по-маловажна. Презентирам двора си от вчера:20200218_102526.thumb.jpg.060d6ceeb5b8b96e519a2fcd63552709.jpg20200218_112727.thumb.jpg.1c3c3eed488284016869fa979a1bd0ff.jpg

А сега Сияната и Великата от днес:20200219_103605.thumb.jpg.4584dab8a3825d33b291fd783bf84dc8.jpg20200219_104313.thumb.jpg.e358a51948a33ad8d5e0236604dcbb65.jpg20200219_104339.thumb.jpg.195e0d715956c934edd5ff71b67b408a.jpg

Мискетовите неща от вчера:20200218_112850.thumb.jpg.08855f839a3d9b74853b30eeb2955a1f.jpg

И от днес:20200219_121829.thumb.jpg.0c5130f6d3e47eec74276e4e72ac2c28.jpg

Без да се натрапвам, така се реже....душмански....на Една пъпка! Традиционните Две пъпки.....Аз им викам...българска му работа! Искаме ли да берем...тва е пътя! Вие сте на ход.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Здравейте! Вчера и днес работихме остатъчния материал...лозовите пръчки, ако някой иска да пише. Та реших да презентирам две желателно и задължителни неща.

Първо желателното, като ходите при познат за пръчки, си ги искайте в този вид:20200219_123227.thumb.jpg.88f48d777e4469cc301d349e241a63df.jpg

На пънче,така му викаме в нашия край, два пъти по -силна от обикновената по видими причини. 

Сега задължителното,  когато работим в лозето с Gardena-та, получавайки срез над 1,5 см, запечатваме с това:20200220_153414.thumb.jpg.1628cbeeccb33b40cd2293657c055603.jpg

Фитобалсам +Cu....Много е добър, гарантирам, ползвам го от 18та и не струва нищо за това което върши.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Еха, никога не съм виждал такава пръчка, с пънче! Интересно! Имаш ли мегдан да ми пратиш по еконт/спиди някаква бройка, за моя сметка, а аз ще ги раздам на срещата (ако да, ще ти пусна на лични данни)? Ако идеш до София и имаш път към Руски Паметник/Пирогов/Лагера, може да се видим и на живо, но програмата ми е плаваща бая...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Има мегдан, разбира се...пускай на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
На 19.02.2020 г. at 20:20, Пламен М написа:

20200219_104313.thumb.jpg.e358a51948a33ad8d5e0236604dcbb65.jpg20200219_104339.thumb.jpg.195e0d715956c934edd5ff71b67b408a.jpg

 

Скоро ще режа и моята асма. Гроздето е само Болгар. Досега съм рязала всичко по кордона, като съм оставяла чепове на две очи през около 20-25 см. Е, сигурно съм оставяла и някое и друго разклонение, но като видях тази формировка, се замислих дали не изрязвам всичко, което плододава и после чакам грозде. :) С други думи, тотално се обърках и не знам дали Болгара мога така да го оформя. При нас е по-студено и не бързам с резитбата. В района на Драгоман сме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване