Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на растения от Франция (PLANDOREX)

Recommended Posts

Ру®

Потвърждавам, че поръчвам по 2 бройки от нещата които Боби поръчва. Съответно, ако той не потвърди и аз отпадам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Потвърждавам поръчката - 3 ирги и 4 скоруши. Виж ги как си ги изписала на латиница, плиииззз :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Добре Миленка, Ру@. Отбелязвам.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

И аз потвърждавам.. с последна промяна:

5 броя гол корен AMELANCHIER Canadensis 

5 броя саксия AMELANCHIER Lamarkii (последно реших по 5 от едните и другите ирги)

Всичко друго остава същото:

10 броя саксия RUBUS idaeus Glen Coe (има ги на мое име в таблицата от 24.09)   

10 броя саксия RUBUS idaeus Malling Promise (от 26.09)

4 броя саксия RIBES Aureum

4 броя гол корен RIBES RUBRUM 'Jonkheer van Tets' (от 26.09)

5 броя саксия VACCINUM corymbosum Berkeley

5 броя саксия VACCINUM corymbosum Blue crop

4 броя саксия LONICERA kamtschatica Nimfa

4 броя саксия LONICERA kamtschatica wojtek (от 26.09)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

И моята поръчка остава. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Моята поръчка е в цветарския и си остава в сила. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Добре Валери, Алис. Отмятам като продължаващи имената ви.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Венетка, мислех да не пиша повече в темата, но тъй като в поста ти не виждам и капка съжаление непредоставената навреме информация, ще говоря още веднъж. 

1) проблемът не е в друго, а в некоректното представяне детайлите на поръчката. в началото никъде не се споменава нито за комисионна, нито #кой всъщност организира цялата работа. представя ни се като форумна поръчка, но ваша си, а не е така.

2) оказва се, че има хора освен теб и лили, които са знаели детайлите, но не са ги споделили. странно?

3) заради тази покупка на растения от екзотикплантс отменихме собствената си поръчка, защото сметката без въпросната такса беше много изгодна. аз имам много неща за поръчване и за мен не е проблем, че си ме подвела, мога да си поръчам сам. но поне се извини на останалите, на които сега ще се наложи да платят 50% отгоре.

ок?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Оризаки,  беше обявено. Вероятно е изтрито при прочистването.  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Пускам моята обновена поръчка (реално намалена):

  • 2 броя гол корен AMELANCHIER Canadensis 
  • 2 броя саксия AMELANCHIER Lamarkii 
  • 1 брой саксия RIBES Aureum
  • 1 броя гол корен ROBINIA pseudoacacia Casque rouge - това бих от отказал, ако са се събрали 10 човека, ако не, остава.

За облепихите. Не зная какъв е статуса и кой какво иска. Но в поръчката реално са само 10 на Георги и 1 на Славян. Отделно разбрах, че Георги си е купил самофертилни. В тоя случай предлагам да отпаднат от поръчката. Аз не държа особено на тях, а и както е видно, поръчките няма да секнат, пък и има алтернативи.

Димо, всичко важно за поръчката, подадено от Вени, съм събрал в първото й мнение в темата, точно с идеята да е лесно намираемо и накуп.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Нищо, добавете го цялото инфо, да няма проблеми в бъдеще. Случват се тези неща.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Въпросът е какво е цялото инфо? Аз не съм много сигурен. Видя ли таблиците от Лили? Там в колона Опаковка има от 0,70 до 2,80 лв стойности. После има колона без заглавие, която е между 1 и 5 ст., после има транспорт, който също варира доста между 22 ст, през 40, 70, лев и нагоре.

При всяко положение канадската ирга от 74 евроцента излиза 2,73 лв или 88% нагоре, преди еконта. Не обсъждам дали е скъпо или евтино, защото това е субективно, или дали е "заслужено".

Просто ако предварително имахме таблицата на Лили щеше да е видимо какво можем да очакваме. Особено предвид, че сефте правим поръчка към тази фирма.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Извинявайте, но не разбирам........

Аз не съм организатор на поръчка, не съм на процент или нещо такова. Правя една таблица, в която записвам кой какво иска.

Казах ви за поръчката, обади ми се... Славянски мисля, че беше. Обясних всичко и вие решихте да се включите и да направите тема за поръчката. Тук има подход не всичко да се пиши и запазва , а да се актуализират мнения, да се трие и обновява информация. Приела съм, че това е типа работа в тоя форум и така. Мисля, че всичко беше казано и съм обяснила за всяка една такса, която се плаща.

Ако мислите, че трябва да се извинявам, ще се извиня, но честно казано не разбирам за какво точно ще е това извинение............

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Първо, наистина не пише в темата за въпросната разпределителна такса, за която аз бях разбрал от Венетка по телефона и си смятах грубо по 1,20 лв. отгоре на растение с транспорт. Тъй че съжалявам, че Кошияма е бил подведен. Може би в чата сме го обсъждали и той го е пропуснал. Първото дискутирано нещо беше сортът лилава малина и Венетка предупреди, че с транспорта и другите такси ще дойдат на 3-4 лв. (не на 2 лв. на корен). Т.е. на мен ми беше ясно поначало, че цената на французите е фракция от цената. Но ако това е било само в чата и е заминало, мога да разбера реакцията на Кошияма. Не знам дали Боби нещо е затрил при разместването на мненията и зачистването на темата, защото мислех, че тия работи са изяснени в контекста на дискусията. Но може понеже на мен ми е било ясно от разговора по телефона, и да не съм забелязал, че тая информация липсва в темата.

Тъй че всеки си решава при тези условия дали го устройва да поръча или не.  Боби, ти знаеше ли за разпределителната такса и прочие? Ако не си, значи Кошияма не е единствен. Другите?

Но аз си спомням, че ги смятах нещата в чата за канадската ирга от франзуците с тия такси, че не излиза много или въобще под цената на англичаните, особено ако е по-дребна. Тая история обаче е затрита. Аз поначало за иргата исках да се вземе от Англия, но всички други скочиха на по-добрата цена.

Иначе нека търсим разбирателство. Не мисля, че е коректно да бъде заклеймявана Венетка заради липсата на тая информация или заради някакви други "нечисти подбуди", особено предвид огромното количество труд, която тя полага покрай тая поръчка. И не само тая. В крайна сметка, това е офертата. Без нея и Гошев тая поръчка няма да стане. Може да си я организираме ние и няма гаранция, че цената ще е по-добра. А и цената и в момента идва добра.

Тези, които отказаха поръчката частично или напълно, заради повишаването на цената (което всъщност не е повишение, а по-скоро неизясняване) ли се отказаха?

Иначе аз си стоя зад поръчката. За мен нищо не се е променило като условия. Ако парите дойдат други обаче (не 70 ст. и т.н.), тогава ще бъде по-неприятно. Но засега, предвид и предни поръчки, нямам чак такива притеснения. Хората са си получили нещата окей в 90+% от случаите. Гошев няма вина. Той си е дал тарифата и толкова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Погледнах таблицата, която е качила Лили. Това не е таблица правена от мен. Поддържала съм таблиците за поръчки с номера от 7 до 11, а след това 16та, а сега и 17та поръчка. И други хора правят таблиците в цветарския форум, не само аз. В конкретната таблица и на мен не ми става ясно кое какво е......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 8 минути, Venetka написа:

Казах ви за поръчката, обади ми се... Славянски мисля, че беше. Обясних всичко и вие решихте да се включите и да направите тема за поръчката. Тук има подход не всичко да се пиши и запазва , а да се актуализират мнения, да се трие и обновява информация. Приела съм, че това е типа работа в тоя форум и така. Мисля, че всичко беше казано и съм обяснила за всяка една такса, която се плаща.

И аз като цяло съм против това, защото информацията може и да я имало, но да е изтрита, и това няма как да го докажем. Каква полза от прегледността тогава? Нека първите поръчали да кажат били ли са наясно с таксите и откъде са получили информацията?

преди 4 минути, Venetka написа:

Погледнах таблицата, която е качила Лили. Това не е таблица правена от мен. Поддържала съм таблиците за поръчки с номера от 7 до 11, а след това 16та, а сега и 17та поръчка. И други хора правят таблиците в цветарския форум, не само аз. В конкретната таблица и на мен не ми става ясно кое какво е......

А къде е въпросната таблица?

 

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили
преди 7 минути, Боби Димитров написа:

Въпросът е какво е цялото инфо? Аз не съм много сигурен. Видя ли таблиците от Лили? Там в колона Опаковка има от 0,70 до 2,80 лв стойности. После има колона без заглавие, която е между 1 и 5 ст., после има транспорт, който също варира доста между 22 ст, през 40, 70, лев и нагоре.

При всяко положение канадската ирга от 74 евроцента излиза 2,73 лв или 88% нагоре, преди еконта. Не обсъждам дали е скъпо или евтино, защото това е субективно, или дали е "заслужено".

Просто ако предварително имахме таблицата на Лили щеше да е видимо какво можем да очакваме. Особено предвид, че сефте правим поръчка към тази фирма.

Боби, съжалявам  , че не влязох  малко по-рано тук , за да кача една таблица. 

Аз  също смятам, че човек  трябва да има достатъчно  информация , когато купува нещо .  Затова обърнах внимание на това, че в едната таблица се виждат формулите, които Вени е заложила. Таксата за обработка е на 1 растение - надявам се цената да не се вдигне тая година. Ако си поръчал 4 бр.  от един вид, цената става 2,8 . Колоната без  надпис  са стотинките за банковата такса - таксата за превод, разделена на брой растения  .Транспортът също е определен за 1  брой растение - Георги дава  общата цена на Вени /предполагам/ , тя дели тая обща цена на брой растения и я  умножава по бройката, която си заявил  от даден вид.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Да, транспорта така се смята. Знаем от Франция на колко палета общо се товарят растенията и г-н Гошев се свързва с транспортните фирми. От него знам, че товарният пункт във Франция е в регион, които не се обслужва от много фирми и няма много транспортни опции. Според конкретното предложение за транспорт цената за транспорт се дели на броя растения и съответно се включва в таблицата.

Таксата за разпределение в БГ не е променяна и остава 0,70 лв на растение. Това са допълнителните разходи, които се включват в сметките на всеки.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Направих калкулация на поръчаните от мен растения и излиза така:

5d91d91294db3_.JPG.4f2d8853c46e8680155732379f2336fd.JPG

Реално, ако смятам правилно, таксата от 0,70лв. за пакетиране + таксата от 0,017лв. (не знам за какво) + 0,22лв. за транспорт излиза, че оскъпяването ми е 13,12лв. за всичко. Ако смятам правилно и е така потвърждавам поръчката си. Извинявам се, че малко късно, но бях извън БГ и ми беше трудно с телефон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Venetka, аз мисля, че събрахме повече от необходимите бройки за "Flocon Rose". Може ли да ги намалим моите от 6 на 5, и да пишем 3 броя ¨Cameo¨, евентуално ако можем и там да съберем необходимите бройки?

Също, мислиш ли тези дни да качиш пак актуалната таблица да видим какво е положението? Касис "Титания" май също събра бройки.

@Оризаки Кошиямаказа, че все пак щял да поръча облепихи колкото да не пропадне поръчката? Какво се разбирате в крайна сметка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване